Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Matara kafesi boyamak

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.866
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. Elimde iki tane Decathlon'dan aldığım matara kafesim var. Bisikletimin rengiyle çok zıt renklere sahipler. Acaba benim bu matara kafeslerini sprey boya veya başka bir boya türüyle boyama imkanım var mıdır? Sprey boyayla boyasam soyulur mu? Veya kullandığım mataraya boya izi geçer mi? Aklımı kurcalayan bir takım sorular var.

Yeni matara kafesi almak istemiyorum çünkü elimdekiler hem iyi kondisyondalar hem de gereksiz masraf yapmış olurum. Mataraya temas eden yerleri boyamayadabilirim belki. Yani sadece dış tarafını da boyayabilirim. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Fotoğraflar:

Dosyalar

• 20201213_180416.jpg
    20201213_180416.jpg
    1,2 MB · Okunma: 65
  • 20201213_175903.jpg
    20201213_175903.jpg
    781,2 KB · Okunma: 65
  • 20201213_175843.jpg
    20201213_175843.jpg
    613,6 KB · Okunma: 53
  • 20201213_175850.jpg
    20201213_175850.jpg
    690,8 KB · Okunma: 52
  • 20201213_175827.jpg
    20201213_175827.jpg
    748,6 KB · Okunma: 43
  • Beğen
Tepkiler: Metcansen
Scudo
plastikse sprey boya soyulur reis

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Önce iyi bir zımpara kalından inceye doğru zımpara kağıdında 200 ile başlayıp 1000 ile bitirilebilir. Plastik astar boyası var mesela akçalı'nın ve diğer markaların. Onlarla hafif ilk astar sonra ikinci kat. Sonra da belirten süre kaç ise beklenip, bir iki üç kat istediğiniz boyayı atacaksınız. Ama boyada ilk katlardan spreyi çok sıkmak dökülmeye neden olabilir ondan toz toz hafif atın boyanın ilk katını da. YouTube restorasyon kanalları çok var onlardan ilham alabilirsiniz. Kolay gelsin.

• Beğen
@Metcansen çözüm önerileriniz doğru ama bir kafes decathlonda 20₺ . Yüzü astarından kat kat pahalı oluyor malesef.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.
Kırmızı elektrik bandı?

• Beğen
Matara kafesinin birisi astar diğeri boya fiyatında. Vernik kullanayım dersen bütçeyi daha da aşman lazım :D Yenisini almak istemiyorsan etrafındaki bisikletçilerle takaslayabilirsin, rengi kötü değil.

@Bilgetd Siyah elektrik bandıyla kaplamayı da düşündüm. Ama gerçekten de maliyeti fazla olacak. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler. Yeşil rengi ile devam edecek gibiyim :)
@TatanQa_tr Yanlış anlaşılma olmasın. Ben bu konuyu açmış ve onaylanmasını beklerken sizden cevabını almıştım zaten. Konunun erişime açıldığını yeni öğrendim. Yani umarım yanlış anlamamışsınızdır 😅

@Metcansen çözüm önerileriniz doğru ama bir kafes decathlonda 20₺ . Yüzü astarından kat kat pahalı oluyor malesef.
Doğrudur. İmkan varsa diye yazdım öbür türlü kesinlikle karlı iş değil. Mantık dışı işler ama boyamak isteyen olursa diye açıkça yazdım

@tugrulatakann Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler. 15 20 tl gibi bir maliyeti olsaydı hem işin keyfi tarafı için hem de tecrübe kazanmak için yapabilirdim. Fakat bu parayı matara kafesinin rengini değiştirmek için veremem.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Bence onları boyamak yerine bisikletin başka bir kısmını matara kafesiyle aynı renge boya 😎

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr ve ratm
@chizer.adam Oooh abi :D Biz nasıl ne derece maliyeti kısarız diye düşünürken sen çıtayı yükselttin. Pek yakışmaz tahminimce bu yeşil renk kadroya.

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
@chizer.adam Oooh abi :D Biz nasıl ne derece maliyeti kısarız diye düşünürken sen çıtayı yükselttin. Pek yakışmaz tahminimce bu yeşil renk kadroya.

Evet aslında bisikletinde sadece 2 renk olsaydı olabilirdi ama şimdi ben de düşünüyorum; 4. renk olarak cırtlak yeşil pek olmazmış gibi. 😅 Takas yap kafesi bence de ya, kırmızı-beyaz-siyah gider oraya.

• Beğen
@chizer.adam Beyaz ve siyah düşünüyorum. Kafesleri çıkardığımda bisiklet çok değişik gözüküyor güzel yani. Bakalım nasip. İlana koyarım denk gelirse takas yaparım.

• Beğen
Tepkiler: chizer.adam
Güzel bir zımpara atıp boyadığınız katlar arasında kuruması için yeterli süre bırakırsanız ve boyanızın markası kaliteli olursa soyulacağını düşünmüyorum.

Tekrardan merhabalar. Zamanında da gözüme batıyordu, hala da gözüme batıyor. Dağ bisikletime de yol bisikletime de yakışmıyor kafesler. Geçen sene çizikleri ve boya atıklarını gidermek için aldığım siyah ojeyi bu işte kullandım. 2 ay önceden 2 santimetrelik kısmına sürmüştüm herhangi bir aşınma olup olmadığını ölçmek için. Hiçbir sıkıntı olmadığını görünce de işe giriştim. Matara kafesinin iç tarafında fazlasıyla sürtünme olduğundan iç kısmı boyamadım. Dış taraftan görünen tüm kısımları ojeyle boyadım. Matara takılı değilken çirkin bir görüntü var ama matara takılı olduğunda kesinlikle müthiş görünüyor. Bisikletin duruşunu değiştirdi bir kafes resmen. Eğer bir ojeniz varsa boyayamayacağınız yer yok. Bulduğum yere sürüyorum ojeyi :D20221115_150407.jpg20221115_164755.jpg

Bu da yeşil matara kafesiyle bir görüntü
20221111_153615.jpg

Geri