Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merhaba

SİNAN YÜCEL

Aktif Üye
Tepki
21
Arkadaşlar siteye yeni üye oldum ve gerçekten yardıma ihtiyacım var.Ankara da yaşıyorum ve arkadaşımla beraber bisiklet hevesiyle yollara düştük.(link) (salcano CITY SPORT 27 HDS) Bu bisiklet de karar kıldık ama arkadaşımın aksine benim boyum 1.95 cm ve kilomda 100 kg dev gibi birşeyim :( malesef bu bisikletin kadro boyu bana göre değil 18''.benim en az 22'' ve daha büyük almam lazım.hidrolik disk frenli amortisörlü 22'' veya daha büyük bir şehir bisikleti arıyorum deli gibi.fiyatı 1000tl veya o civarlarda tavsiye edebileceğiniz bir ürün varsa yada önerileriniz olursa çok memnun olurum saygılarımla...

Scudo
genellikle kadro boyu en fazla 20''dir 22'' piyasada az vardır

salcanoda bir tane buldum ama oda dağ bisikleti düşünürseniz:
(link)

• Beğen
Tepkiler: SİNAN YÜCEL
Arkadaşın önerdiği bisikletin 21" kadro boyu olanı o bütçede işinizi görecek tek seçenek gibi gözüküyor.Tabi önce hangi kalınlıkta lastik kullanmak istediğinize karar vermeniz lazım.Ona göre mtb mi şehir bisikleti mi daha iyi şekillenir.Şu konuya bakmanızı öneririm:

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=85340

ben 28 jant bir yol bisikleti düşünüyorum.Sizin gösterdiğiniz salcano dağ bisikletini 2 gün önce performans bisiklet de tavsiye ettiler ama içime sinmedi.hala aramaktayım alakanıza teşekürler

@SİNAN YÜCEL

İlk mesajda linkini attığınız Salcano bir yol bisikleti değil, ancak ince teker istediğinizi anladım.O zaman dağ bisikletlerine hiç bakmayın zaten.

Haklısınız ben şehir ve tur bisikleti istiyorum linkdekide şehir bisikleti ama boyuma uygun değil:( o alete benzer 22'' bisiklet arıyorum

Bahsettiğiniz bütçe peşin para ise Scott Sub 40'lara bir bakın, boyunuza uygun bulabilirsiniz. Ama webden değil dükkandan :) Amortisör ve hidrolik fren aradığınız tipte bir bisiklet için gereksizdir bence.

• Beğen
amortisör neyse de disk fren istiyorum olmasa da taktiracağım ama yardımlarınızla söyle 22' XL bir bisiklet bulsam AHHH...

@SİNAN YÜCEL

şehir bisikletinde neden disk fren istiyorsunuz onu anlamaddm ben boşuna fazladan ağırlık ekleyecekdir bisikletinize

• Beğen
haklısınız bende sanırsam aradığım bisikleti buldum (link) (DRAG CRUİSER TE) bilen yada kullanan varsa çok acil yorumlarını bekliyorum saygılarımla

Stok sordunuz mu ? Bu linkteki 20" sizin için küçük. Boyunuz uzun, denemeden almayın. Kadro boyu en az 55cm olacak size. Ankara'dasınız gidip tek tek bakın, üstüne binin, deneyin. Birisini zaten beğeneceksiniz. Tekrar edeyim, bütçeniz bu ve peşin para ise web de pahalı diye vazgeçtiğiniz bazı modeller dükkandan içeri girince alım menzilinize girecektir ;)

Size düşük bütçeyle yüksek donanım yerine, kaliteli kadro, düşük donanım tavsiye ederim. Bir heves alıyor olsanız bile iyi bir markayı satarken zorlanmazsınız, zararınız daha az olur :)

• Beğen
Bu gün tamda dediğiniz gibi bisikletçileri gezdim fiyat aldım bu bisikleti daha görmedim ama 58 cm kadro boylusu varmış bu yada (link) (CORRATEC X-VERT CROSS BASE) arasında kaldım sizce hangisi ideal biri nakit de 1200 diğeri 1000 ama beni çok zorluyor 1200:( birde ikinci el bir alet varki onu alırsam efsane olur :p

scott bisikletler fiyat olarak beni aşıyor ve erdoğanlar bisiklet bana samimi gelmiyor Ankara'da başka yerde modelleri yok:(

MTB bisikletler hoşuma gitmiyor ve XL bulmak çok zor genede teşekkür ederim ilginiz için

Siz gidip yüksek donanımlı modellere baktıysanız fiyat aşar. Şu model en üst seviye modelle aynı kadroya sahip. İlerde geliştirirsiniz. Fiyatı da budur.
(link)

Nakit 1200 çıkıyorsa biraz daha zorlarım derseniz o zaman size Specialized Sirrus Sport öneririm. Kesinlikle değer.

İyi amortisörler ve disk frenler zaten sizin bütçeniz fiyatına satılıyor. Bunu da hesaba katın ;)

• Beğen
Sedona 321 tavsiye ederim. 54 cm (21") kadro boyu mevcut eğer bulabilirseniz.

(link)

http://www.turkbike.com/wp-content/uploads/2011/02/Sedona-321-2011.jpg

• Beğen
scott bisikletler kadro olarak çok üstün evet ama nakit su an 800 verebilirim ve scott markasından pek haz almadım kadroları güzel ama nedense soğudum 2. el bir parça var alirsam buraya resimlerini koyacağım efsane bir bisiklet gerçekten onun dışında (link) bunun 58 cm kadro boylusu ama DRAG kullanan birisi yokmu :(

Geri