Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merhabalar. Salcano NG 650 Disk almayı düşünüyorum.

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
95
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar, ben izmirde oturuyorum. aranıza yeni katıldım.
ege üniversitesinde okuyorum. salcano ng 650 disk almayı düşünüyorum. özellikleri şunlar :
TİP : 26" MTB
VİTES : SHIMANO ST-EF40/ TX35 21 VİTES
KADRO : 6061 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : AMORTİSÖRLÜ ZOOM MAŞA
FREN : ZOOM DB280 MEKANİK DİSK FREN
GİDON BOĞAZI : ZOOM AHEAD GİDON BOĞAZI
RUBLE : SHIMANO MF-TZ21
TEKERLEK : SALCANO X-PROD 9X4ÖZEL ÖRÜM TEKERLEK SETİ
LASTİK : SALCANO DAILY COMFORT XCM 26x1,95 LASTİK

bu bisiklet ile ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim ve tavsiye edeceğiniz bisikletçileri söylersenizde :) hepsibur... diye bi internet sitesi var orada buldum fiyatı 412 tl, 12 ay 35 tl taksitle, bütçeme uygun olduğu ve görüntüsü beni cezbettiği için bu bisikleti seçtim. evka 3 te oturuyorum. okula bununla gidip gelmeyi düşünüyorum. hafta sonları ilçeleri gezmeyi düşünüyorum. arazi şartlarında zorlamayı düşünmüyorum. artıları ve eksileri nelerdir kısacası :) şimdiden teşekkürler http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.sundubisiklet.com/userfiles/image/Salcano/2011/Image00023.jpg&imgrefurl=http://www.sundubisiklet.com/urun-detaylari.asp%3Fmarka%3DSalcano%26model%3DNG%2520650&usg=__0FeEBtIIrN8MqZV8tTna5Sf-Zms=&h=364&w=600&sz=51&hl=tr&start=0&zoom=1&tbnid=6HpY4TvtUGjaHM:&tbnh=112&tbnw=185&ei=sjWPTf-nBsak8QOiy4WhDw&prev=/images%3Fq%3Dsalcano%2Bng%2B650%2Bdisk%26um%3D1%26hl%3Dtr%26sa%3DN%26biw%3D1440%26bih%3D718%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=314&vpy=89&dur=2093&hovh=175&hovw=288&tx=220&ty=103&oei=sjWPTf-nBsak8QOiy4WhDw&page=1&ndsp=28&ved=1t:429,r:1,s:0

Scudo
kardesim benim bir önceki kullandıgım bisiklette salcano impetusdu asagı yukarı donanımlar aynı önce frenler problem cıkardı fren değiştim sonra masa ve ön arka göbek derrken 1 aylıkken bisikleti değiştirdim yani ya en az bi 200 lira daha ver düzgün bi disk frenli bisiklet al yada o fiyatlarda normal bir bisiklet al ben kendi göüşümü söyledim tabi yine sizin tecihinizdir

Fren sistemi ilk zamanlar sorunsuz çalışacaktır sonra mutlak bir arıza çıkaracaktır.Hidrolik disk,V fren'li ve ya kaliteli Mekanik disk frenli bir bisiklet almalısın.

Bence igman yada ng303 serisini deneyin şuan a kadar 6 aylık periyotda ng303srd bisikletim sorun cıkarmadı . Ama bakım şart aylık ve haftalık olarak..

kron xc 500, xc 1000 ve zeon da var aklımda. bunlar iyi mi peki?

• Beğen
Tepkiler: Msgl
merhaba arkadaşlar 2 nisan cumartesi günü izmirde bir bayiiden salcano ng 650 disk biskletimi aldım.montajı bayiide yapıldı arabama koydum evime getirdim amacım hava şartları izin verdiği sürece işe gidip gelerek hergün toplam 14 km yapmak ve forma girmek bisikletimi sürekli asfalt yolda kullanacağım.bugün sevinçle erkenden kalkıp ilk deneme turuna çıktım düz asfalt yolda yaklaşık 2. kilometrede dakika bir gol bir ! bisikletimin bariz bir şekilte alttan zıplattığını yaylandığını fark ettim arka lastikte bir problem vardı durup olduğum yerde bisikletimin arkasını havaya kaldırıp elimle pedal çevirdiğimde arka tekerde bombe olduğunu yamuk döndüğünü gördüm bütün keyfim kaçtı ! yarın yetkili servisine gideceğim umarım sorunu kısa bir sürede giderirler ...

• Beğen
Tepkiler: Msgl
yavuz selam..
ben de egedeyim
düşündüğün modeli hiç tavsiye etmem, verdiğin paranın hakkını alabileceğin bir bisiklet olmaz..
bütçeni arttırabilirsen borla güzel bir tercih olur..
sormak istediğin birşey olursa özelden yazabilirsin :)

• Beğen
Tepkiler: yavuz erkut
@ahmet dönmez

sorunu halletik lastiğin havasını komple boşalttım ve tekrar şişirdik ve sorun ortadan kalktı sanırım ilk basılan havanın basıncı fazlaydı :)

• Beğen
Tepkiler: yavuz erkut
@başar akten
ehem bütçemi arttırabilsem benimde aklımda güzel bisikletler var aslında ama gel gör ki cep delik :cool:

mekanik diskten vazgeçtim v fren alıcam, sonradan problem cıkarırsa güzel bi fren seti alırım. durumum düzeldikçe toplarım bisikleti. ama mekanik freni bi çok kişi tavsiye etmedi bende caydım açıkçası. sundu bisikletten almayı düşünüyorum vizelerden sonra tabi:D tavsiye ettiğiniz başka bisikletçi var mı hizmeti falan iyi olan?

Salcano 241 SV kullanıyorum ve bence düsündügün fiyata yakın donanımı ile en uygun model... yine de alternatifleri karşılaştır

Bütçeyi biraz daha zorla kaliteli bir kadro al, mesela Sedona Borla alabilirsin, üstündeki kompenetler salcanoya göre düşük olsa da, Bisiklette ki en önemli parça kadrodur. İlerde istediğin gibi yükseltirsin. Ama kadro güven vermedikçe üstündekiler istersen shimano xtr, istersen sram x0 olsun bir işe yaramaz. :)

Salcano Astro 212 HD bakabilirsin fiyatı 700 TL ve gerçekten cok güzel bir bisiklet kadrosuda cok tanıdık gelcek görünce sadece salcano yazısı var :D sunuda söyleyim dünyada ki nerdeyse su bisikletlerin kadroları hepsi aynı yerden cıkıyor bunuda acıklayım sadece kullandıkları metaryeller farklı

Bu arada ben bu bisikleti alırken kimse Hidrolik alma cok sorun cıkarıyo cok kötü dediler fakat gel görelim ki HD aldığım için 1000 kere iyi ki kararımdan dönmemişim demişimdir gerçekten başta biraz garip geliyor fakat 1 hafta falan sonra alışıyorsun ve cok güzel oluyor :D

ng 650 alıyorum yarın bi sorun çıkmazsa arkadaşlar v frenlisini. sundu bisikletten cevap veren vermeyen herkese teşekkürler :)

Kaça aldığını yazar mısın?Ben de ng650 v frenli almayı düşünüyorum.

biraz önce aldım bisikleti. disk frenlisini. v fren kalmamış ellerinde. 410 kredi kartına peşin 12 taksit. nakitte indirim yaparlar. ama çok hoş bi bisiklet tavsiye ederim arkadaşlar .. fotoğraflarını en kısa zamanda atıcam...

bugün arkadaşım için salcano bisikletleri inceledim açıkcası 241sv ve üstü modeller alınabilir, alt modeller için vereceğiniz paraya değeceğini düşünmüyorum

(link)
BENCE GAYET GUZEL HER GECEN SENE HER YENI MODELDE EKSIKLERI BIRAZ DAHA GIDERILIYOR..

Geri