Merida?Cannondale?

Scudo

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
İyi günler,

Eger marka olarak soruyorsanız cannondale daha iyidir. Kadroların hepsi el yapımıdır. Uzakdoguda uretim yapmaz. Sadece amerikada üretim yapıyor. Markanın dusuk modelleri yok. Sadece ust seviyeye hitap ediyor. İnternette cannondale'in discovery tarafından yapılmıs üretim videolarını bulabilirsin.

Tek bir dezavantajı var. Diger markalardan cok ciddi bir sekilde pahalı.

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
parçaları ve fiyatlarını yazarsan biz de karşılaştırma yapabiliriz

sevims

Aktif Üye
Tepki
159
Marka olarak Cannondale Merida ile karşılaştırılamaz bile bence... Dünya çapında bir markadır, bisikletlerin Rolls Royce'udur. Bisikletler üretimde en ince ayrıntısına kadar test edilir. Kaynak izlerini bile öylesine yok ederler ki tümden tek parça sanarsınız...

Yalnız fiyat olarak Scott gibi markalara oranla çok da olmasa da Merida'ya oranla biraz pahalıdır... Yani sonuç olarak tercih size kalmış.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.081
İki bisikletinde donanımı aşağı yukarı aynı düzeydeyse Cannondale her şartta kadrosunun farkı ile üstün demektir. Cannondale kadroları el yapımıdır. Özellikle Alüminyum kadrolarda neredeyse rakipsizdir. Zaten fiyatlarının yüksek olmasıda bu sebepledir. Fiyat sorun değilse iki bisiklet arasında kesinlikle Cannondale.

• Beğen
Tepkiler: doğatan yılmaz
Tepki
0
İkisinde de parçalar aynı, ağırlık yaklaşık aynı,fiyattaki farkı gözardı etmiyorum, ancak arasında kaldım.
Cannondale-Merida hangisi???

sevims

Aktif Üye
Tepki
159
@bianchimania

Bu seçimizin nedenlerini öğrenmek isterdim. :) Tabii ki Cannondale ile karşılaştırmalı olarak...

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
Tabiki,gerek teknolojisi olsun, gerek dalında almış olduğu başarılar bir hayli fazla, kondisyonlu bir sporcunun yanısıra bu başarıların sırrı merida dır.Dünya kupası geçmişi avrupa şampiyonası geçmişi ve kazandığı başarılar ile aşmış bir markadır kısaca, detayına girecek olursak eğer kadrolarının geometrisi bisiklet üretimindeki geçmişi ve geleceğe yönelik teknolojisiyle merida bu sektörde 1 numaradır.

Aslında ilk mesajımda biraz kinaye'lidir cannondale nin 1 numara olmasını öngörenler bu konuda ne kadar bilgilidirler ki forumda sürekli en iyi marka hangisidir gibi bir araştırma var , en iyi marka bu işi başarılarıyla paralel olarak perçinleyendir.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Çağri

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Maşallah, yukardaki mesajların hemen hepsi isme göre yorum yapmış.

Fiyat sıkıntınız yoksa Pinarello, Colnago, De Rosa, Cinelli gibi firmaların üst model kadrolarını öneririm... Deseydim haksız olurmuydum acaba?

@doğatan yılmaz
Eğer modelleri ve fiyatları verirseniz daha yere basan yorumlar gelebilir.

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
@sevims

Kaynak izlerinin törpülenmesi sonucunda tümden tek parça sanıyorsunuz kaynak hataları göremeyiz bunun sonucunda kaymalarda baş gösterebilir.Bu arada sakın yanlış anlaşılmasın cannondale kadroları tartışmasız çok iyidir kötüdür gibi bir yorum yapmıyorum.

Mehmet Boran

Forum Bağımlısı
Tepki
663
@sevims

rica ederim ben Teşekkür Ederim ayrıca ekstradan bir bilgi vermek gerekirse cannondale haricinde konu ile alakalı değil ama bilgi amaçlı olarak;Specialized’ın giriş ve orta düzey bisikletleri Ideal tarafından üretilmekteyken, üst seviye karbon modellerin tümü Merida, üst seviye alüminyum modellerinin tümü ise Giant tarafından üretilmektedir.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.081
@bianchimania

Tamamen nenem böyle dedi demem şöyle dedi cevabı olmuş bu:) Maşallah Merida yı öyle övmüşsünüz ki ne Mauro Sannino ne Ernesto Colnago ne İrio Tommassini ne Ugo De Rosa hiçbişey kalmamış dünyada:D

Söz konusu yol bisikleti ise Merida dünyada gerçekten vasıfsız bir firma ve Cannondale ile karşılaştırılamaz. Hele ki Colnago, De Rosa, Pinarello gibi İtalyan üreticilerin arasında asla dikiş tutturamaz. Merida iyi hoş bisikletler yapar ama överkende biraz uçmuşsunuz:) Arkadaşın karşılaştırdığı bisikletler yol bisikletleri. Gerçi hangi CAnnondale modeli olduğunu söylememiş ama en kötü ihtimal 105 donanımlı olduğuna göre bir CAAD 9..!