Metro Turizm'le bisiklet taşımak

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

kafnun

Üye
Tepki
76
İsim
Sefa Bulut
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÖmerMurat Birçok önyargılı mesaj var ve söylediğim şeyin arkasındayim. Google' a Kamil Koç kaza yazsanız da birçok haber okursunuz. Ayrıca konu kaza değil insana verilen hizmet. Bisikletimi sorunsuz şekilde taşıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Keskin58

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
Blabla'dan aracında bisiklet için boş bagajı olan birini bulun hem ucuza gidin hem de hızlı

B

BF Okuru

Misafir
@kafnun Hayır yani soru soruyorsunuz "kendi yaşadığınız deneyiminizi paylaşabilir misiniz" diye, sorduğunuz soruya kendi başıma gelenlerle yanıt veriyorum, daha fazlasına nasıl ulaşabileceğinizi de söylüyorum ancak siz yine başka bir şeyle girizgah yapıp yine başka şeyler söylüyorsunuz. Bence amacınız konuya katkı koymak değil "polemik", o yüzden size benden ekmek çıkmaz, isterseniz metro turizm otobüslerine nikah basın beni ne ilgilendirir kusura bakmayın!

Not: "Konu kaza değil insana verilen hizmet" iyiymiş yalnız, öldürüyorlar ama çalışıyorlar kardeşiiimm.

B

BF Okuru

Misafir
Kötü firma, kötü şoförler, daha kötü muavinler... Bisiklete ücret almak için itina ile türlü çirkeflik yapıyorlar.

kafnun

Üye
Tepki
76
İsim
Sefa Bulut
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ÖmerMurat konuyu ben açmadım, ben soru sormadım. Sizden ekmek alma peşinde de değilim. Herkes gibi başımdan geçeni anlattım. Siz söylediklerime karşı çıktınız.
General Mobile'ın ilk çıktığı zamanlarda insanların hiç o telefonu kullanmayıp, yerden yere vurması gibi ön yargılı davranılıyor. General Mobile'dan telefon almak yerine 3310 kullanırım diyenler şimdi yeni çıkan 5 Plus modelini kapışıyor.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
312
Bisiklet
Merida
Merabalar. Ben başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum.2 hafta önce amasyadan bartına 2 günlük tur için gittim. obilet uygulamasından baktığım için seferlere direk metroya yöneldim.Biletimi ayırdım.Bisikletli yolcu olduğum için yazıhaneye sorarak biletimi almam benim için daha sağlıklı olacakt.ve gidip sordum adamın yanıtı net:Kardaş şoför bagaj parası alır.Niye dedim niye alıyor bu zaten benim bagajım insanlar gibi 2-3 valiz koymuyorum hem ön tekeride sökeceğim dedim.Kardaş istersen biletini açığa alalım dedi(seferin son bileti olduğu için tabi) Bende zaten bileti almadım daha da almam dedim.Bir Kamil Koç bir Ulusoy kadar etmiyorsunuz dedim.Biraz kaba oldu ama dedim işte.Direk kamil Koça yöneldim.Yazıhane personleiyle aram iyi tabi aracın olduğunu ama yer olmadığını söyledi.Ardına alternatif firmalar söyledi 2 firmaya gittim Yazıhane personeli Hakan hala bana yardımcı oluyor tabi.Ali Osman Ulusoydan Batrın olmasada Çaycumaya kadar gittim ve teker sökmeden:D.
şikayetim vara da Şikayette bulundum. Ben sizlere soruyorum yazıhane personeli Şöforle beraber (verseydim bagaj parasını) cebe mi atcaklardı.yoksa şöforün sigara parası mı olacaktı.Kamil Koç turizmn sayfasında detaylı bir şekilde bisikletli yolcu taşıma hususları yer almakta.Şunu dasöyleyeyim Bagaj yükü 30 Kg. dir. 30 kg yi aşan durumda makbuz ile bagaj parası ödenir.Metro Turizm istediği kadar taşıyacağını söylesin böyle personeli olduğu sürece mağdur olacağız.Kamil Koçtan şaşmayın derim.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Metro Turizm denen firma mafta yöntemleriyle çalisan bir yer resmen. Birak bisikleti kendim bile binmiyorum 4 senedir.

Herifler haber vermeden otobus saatini geri aliyor, ama yanan biletin parasini iade etmiyor. Musteri hizmetlerine 2 yil ulasamadim bir daha aramadim.

Kullanmayin su lanet firmalari baska firma mi yok isini iyi yapan, prim vermeyin bunlara .

Nilüfer,Anadolu yerel olarak Çilek ti sanirim o iyidir.

Trenlerde ekstradan 1 tane yük vagonu olsa zaten ugrasmicam otobüsle falan da iste tcdd sagolsun Bisiklet yasak .

yunuskent

Üye
Tepki
62
İsim
Yunus Kent
Bi yandan telefonla konuşup bi yandan sigara içip ara sırada otobüsü süren şöförlere sahip bir firmadır kendisi..

Geçen yaz nevşehire giderken bas gitarı oturduğum yerin üstündeki bölmeye koymaya çalışıyordum baktım olcak gibi değil dedim muavine şunu bagaja koyabilirmiyiz verdiği cevap ''hayır koyamam'' tartışmaydı filan güç bela koydurttuk. Bidaha yanından geçmem bu firmanın Kamil Koç - Pamukkale candır..

rmznlcck

Üye
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@kafnun amacim tartisma degil lutfen yanlis anlamayin ama konuya gelen tek olumlu yorum sizden. Ve somut olarak yasanilan seyler paylasiliyor. On yargi olmadigi cok acik bence.

Strelok

Aktif Üye
Tepki
251
İsim
Tuncay
Bisiklet
Bianchi
Metro binmeyin, bindirmeyin ve binenleri de uyarınız.
Halk arasında Metro'nun servislerinin yaygın olduğu düşünülüyor ama yanlış.
O servislerin hemen hemen her firmada olduğunu anlatın.

@yunuskent Direksiyon başında iddaa kuponu kontrol edenini gördüm ben. :)

• Beğen
Tepkiler: yunuskent

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Metro çalışanlarının çoğu nezaketten uzak, bazen çok kısa süreliğine insan takliti yapabiliyorlar.Ben tercih etmiyorum.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
aman taşımasınlar benim bisikletimi, son yaşanan olaydan haberiniz olmuştur herhalde, giderim ben bisikletle, mesafenin ne kadar uzun olduğu önemli değil.

• Beğen
Tepkiler: sfyksl

demir48

Üye
Tepki
119
İsim
Ali Demir
Bisiklet
Carraro
Pamukkale turizm izmirden muğlaya bisikletimi taşıdı sorun çıkarmadılar. Akord ayarı biraz bozuldu sadece payketlemeden dolayı.

• Beğen
Tepkiler: Kafaikiteker
B

BF Okuru

Misafir
2010da mola yerinde laptop ve foto makinem çalındığından beri Metro firmasından uzak duruyorum( savcılığa suç duyurusunda bulundum; tabii ki bi sonuç çıkmadı halen).
Tecavüze bile uğrayabileceğiniz akla zarar "seyahat" firması.

Kafaikiteker

Aktif Üye
Tepki
312
Bisiklet
Merida
Herkese selamlar. Çok sevgili bisiklet severler şiddetle metro turizmi kullanmamanızı tavsiye ederim.2 hafta önce gerçekleştirdiğim soma turundan sonra Akhisar otogarına minibüs ile gittim. Kamil Koç ta yer olmadığı için mecburen metroyu tercih ettim ve yine olan oldu. Yazıhane personelininde para almak istemelerine kızmalarına rağmen. Şoför benden bisiklet taşıma ücreti istedi.Az çok hiç farketmeyeceğini söylediler.Bende metro turizm müşteri hizmetlerine şikayetimi bildirdim.Güzergah üzerindeki araçların hepsini uyarıcaklarını söylediler ama bilemiyorum ne yaptılar. Ve bir karar daha aldım bundan sonra çok elzem olmadığı sürece metro turizmi kullanmayacağım. Lütfen tepki olarak tercih etmeyiniz.İyi forumlar.

bakın çok değil yukardaki yazımıda alıntı yapıyorum 2 ay önce merzifonda yaşadığım olay. Ama ozaman daha bisiklet taşıma kararı verilmemişti.

@Mahmut.

2 ay önceki yazım.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Afedersinizde sele borusunu bile şeyapabilirler o potansiyeli görüyorum kendilerinde...

• Beğen
Tepkiler: x-rayted
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.