Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Müzik ve bisiklet

Bisiklete binerken müzik dinlemenin bi sakıncası varmıdır trafikte yanlış olurmu duymakta zorlanırmıız arabaları falan

Scudo
Kulaklığı sadece sağ kulağına takarsan sıkıntı olmaz.

Bırakın trafiği ben bulunduğum ilde Sekapark'da uzun güzel sayılabilecek bir bisiklet yoku var sabahları bile kulaklık ile dinlemiyorum neden? Çünkü yola girebilecek olan motorlu dürrükler oluyor o yolu kullanıyor; korna çalacak duymayacağım. Telefon tutucu var sesi dışarı veriyorum. Şarj sıkıntı oluyor ama powerbank falan alıcaz artık

Bence bisiklet sürmek ve müzik dinlemek aynı şekilde olmaz. Bisikletliye olmayan saygı oldun yolların bozukluğu olsun çok sıkıntılı bir durum…

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
bende ikisinin ayni anda yapilmamasi gerektigini dusunuyorum. zira cevre seslerini duymak dinlemek cok onemli. mazallah Turkiye de yasadigimiz icin her an her sey basimiza gelebilir. belki telefon tutucu yardimi ile dinlenebilir ama oda bana pek zevk vermezdi .

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN
@TheRock telefon tutucu değilde bluetooth hoparlor le falan dinlemek daha iyi olur sanki
.

@Hakanakgüll bluetooth hoparlor ile yine kisik sesde dinlenicekse gerek yok diye dusunuyorum. gerci o kisik seslede muzik pek duyulmaz malum cevre sesleri vs. muzigin sesi cok acilirsa bu sefer son ses muzik calan kus tarzi arabalardan pek farkimiz kalmaz gibime geliyor :) bence en iyisi bisiklet ustunde iken dinlememek. bu arada itiraf etmeliyim ki muzik dinlemesemde bisiklete binerken hep bildigim sarkilari mirildaniyorum orasi ayri :)

Bence sadece sağ kulağa takılabilir. Hareketli müzik Bisiklet sürerken iyi bi motivasyon. Dedikleri gibi Her türlü sesi dinlemek gerekir ama sol kulakdan duyulabilir. Trafik soldan aktığı için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ama efkarlı seni bi yerden bi yere götüren müzik dinlersen Dikkatin dağılır çukuru görmezsin sağdan hızla gelen aracı görmezsin Allah korusun bi kazaya maruz kalabilirsin. Bu yüzden dinliyorsan bile 2 3 kat daha dikkatli sürüş yapman gerek her yere hakim bi şekilde.

@TheRock aynen dediğin gibi şehir içinde bi garip olabiliyoruz ama şehir dışına doğru sessiz sakin ortamlarda iyi gidiyor ben dinliyorum canım sıkılınca:)

Ben bir kac kere denedim arkamda olan bitenin sesini tam anlamiyla duymadigimdan bir eksiklik hissettim. Bir zaman sonrada bas agrisi yapti.

Ben tek kulaklığa yüzde 25 ses gelecek kadar açıyorum. Her şeye yasak aman efendim o olmaz bunun sakıncası var mı gibi yaklaşımlarda bence sakıncalı. Eğer birey normalde dikkatsiz biriyse, beceripte bir bisikleti kullanamıyorsa azcık sesten etkileniyorsa binmesin zaten. Bisiklet zaten dikkat isteyen bir iştir. Ben normalde motosiklette kullanıyorum bu da ondan daha fazla dikkat isteyen bir iştir. Yüksek konsantrasyon isteyen işlerdir. Ama bisiklette müziksiz yol ciddi geçmiyor. O nedenle bu müzik dinlenecekse alternatif olarak ne yapılmalı sorusu tartışılmalı.

Müziğin sesini arabaların kornalarını duyacak şekilde açarsan sıkıntı olmaz.

Ben o işe karşıyım. Neden dersen benim gibi metal dinliyorsan, kendi mezarını kazıyor olma ihtimalin çok yüksek. Yüksek sesle metal dinlediğimde farkettim ki, o anki gerçeklik önemini kaybediyor, kendini müziğe kaptırıyorsun, fren kullanmaktan kaçınıyorsun, anı yaşıyorsun. Sanki son sürüşünmüş gibi...

Yani işin özü dinlediğin müziğin tarzı da önemli :) Death dinlerken, taylor swift dinlediğin duruma göre kaza yapma ihtimalin çok daha yüksek...

• Beğen
Tepkiler: Norful
Ben trafikte dinlemiyorum algımı yanıltma ihtimalini arttıracağı için, canım daha tatlı :) Ama bisiklet yolundaysam her türlü tek kulaklığım takılı oluyor :)

Sen bunu dinleyip trafiğe çık, yorumlarını bir de senden duyalım :D :D

Aman hocam gözünü seveyim, bende çok sağlam bir playlist var bisiklete binerken dinlemeye cesaret edemiyorum. Şimdi paylaştığıma da pişman oldum arkadaş gaza gelip 125'lik motorları tokatlamasın :D :D @Anonim

Hiçbir sorumluluk kabul etmeden paylaşıyorum. Trainer ve roller üzerinde dinlenebilir...

@uguryilmaz144 Ben genelde lounge takılıyorum ama bir aralar rammstein, prodigy falan coşuyordum :) Ama trafikte sıkıntı abi hele ki gaza gelme durumu oldu mu bi de benim gibi Manisalı olup mesir macunlu sütlerle büyüdüysen eyvah eyvah :)

Geri