Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ne fırsatçı duygusuz bir millet olmuşuz!

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.282
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Paris saldırısından sonra Paris'teki taksiler ücretsiz çalışmıştı. Çünkü insan olmak bunu gerektirir...Depremden sonra yağmaya gelenlerin olduğu ülkede, taksicinin terörü fırsat bilip 3 katı fiyat çekmesine şaşırmamak lazım. Mal bu; kumaş bu...Artık bela okumaktan başka bir cümle kuramıyorum ..
Bir hayvan topluluğu kadar bile yardımlaşma duygusuna sahip değil artık bu millet..

Dünyadaki en yabani milletleri bile eleştirmeye farklı gözle bakmaya hakkımız yok çünkü insanlık olarak onlardan daha alt seviyede bir toplum haline geldik-getirildik..Bir kaç iyi niyetli insanlarımızıda kendi içimizde sindirip aptal yerine koyar olduk..

Yarın öbür gün bu her karışı kanla kazanılmış vatan işgale uğrasa düşmandan önce bu fırsatçı toplumdan korkmak lazım.Çünkü artık düşman dışarıda değil içeride !

image.jpg

Scudo
Ne olduysa son 5-6 yılda oldu.beraber uzulmeyi , birlik olmayida unuttuk bu surede

Bizim toplumumuzda acayip laflar vardir;
Gemisini yürüten kaptan ..., Bana degmeyen yılan ..., Az bile yapmış..., Oğlan bizim kız bizim..., vs vs...
Bir de şöyle laflar var ki; Komşusu açken tok yatan..., Aldatan..., Birbirinizi sevmedikçe..., Çok mal haramsız..., vs vs...
Ilk kısımdakileri pek kullanmıyoruz ama iliklerimize kadar yaşıyoruz, içselleştirmişiz. İkinci kısımdakileri duyunca böyle "tabi..., yaa ya..." edasındayız ama uygulamada yanına yaklaşmıyoruz o anlayışın. Hele @furkan.zaman hocamın dedigi gibi (ilminize istinaden kullaniyorum) son 5-6 yilda o turnusol kağıdını asitmiydi bazmıydı ona batırdık; ne mal olduğumuz ayan beyan çıktı ortaya.
"...Çağlayanlar gibi fitnenin olduğu..." devirdeyiz. Ne yazık ki fitneyi gelirken degil giderken bile taniyacak halde değiliz....
Söylenecek çok şey var amma...
Hayırlısı...

Patlamalar şehitler yolsuzluklar, çok normalleşti artık. Sıradan olmasada beklenen şeyler haline geldi bizler için. Böyle haberlerden sonra şu sahne geliyor aklıma...

https://i.ytimg.com/vi/wqRlZ6yuZTM/maxresdefault.jpg

Bu Daha Hiçbirşey Değil, Daha Kötü Şeyler Olacak...

Keşke tek örnek bu olsaydı, 99 depreminde 50cl şişe suyu o zamanın parası 5 milyona (500 bin lira da olabilir net hatırlamıyorum ama en az on katı fiyat olduğunu hatırlıyorum) satanlar vardı, Şuan Yünan adalarının yakınındaki köylerde yaşayanlar suriyeli mültecilere 5 dolardan ekmek satıyor, sahile vuran ölülerin ceplerini boşaltıyor üstlerinden çıkan yelekleri vs tekrar dünya paraya satıyor. ve işte havaalanındaki olay... en azından şu küçücük forum dünyamızda biz bilelim bunların yanlış olduğunu, bu insanlar aç sırtlanlar gibi her fırsatta bunu yapmaya devam edecek çünkü bununla ilgili en ufak bir ceza - bedel ödemiyorlar bu insanlar için etik olmadığı için kötü de olsa kuralı cezası olmayan her şey mübah. Bisiklet forumunda bu tip şeyler paylaşmak uygun olmayabilir belki eğer öyleyse affola... sadece bu küçük toplulukta bunların yanlış olduğunun bilinmesi gerekli diye düşünüyorum.

@kıvanç özkarayel
Ayamama deresinde yüzen fabrika malları yağmalamaya minibüslerle şehir dışından gelen aç mahlukları bende hiç unutmuyorum..
Orada birisi o sahneye isyan edip "biz böyle bir millet olamayız" diye haykırmıştı..Ama gerçek bu biz fırsatçı bir millet olmuşuz..

Ceza sisteminin bu kadar basit olduğu, çalıp çırpıp hak yiyenin zengin olduğu ve başına beyefendi sıfatı yapıştırıldığı, eğitimde andımızın ve kitaplardaki ATATÜRK resminin göz göre göre kaldırıldığı, dağdaki teröristlerin davullarla zurnalarla karşılandığı, aynı terörist yandaşların parti kurup meclise girmesine izin verildiği, TC 'nin kurumlardan kaldırıldığı, katilin, tecavüzcünün, gaspçının, hırsızın iyi hal gibi saçma sapan bir sebeple serbest dahi bırakıldığı, şehit haberi alınca üzüldüğümüz zamanı geride bırakıp artık şehit haberi almayınca sevindiğimiz bir ruh halimizin oluştuğu, 30 TL kullanım bedeli olup 100 TL ödediğimiz faturalarımıza söylenmekten başka birşey yapamadığımız, düşene bir tekmede biz vurduğumuz örnek alınası ne güzel bir toplum olduk değilmi...Birbirimize karşı olan sevgimiz ve saygımızı çoktaaaan kaybettik bile...Artık hersey maddiyat uğruna sevgide saygıda göstermelik maalesef...Koca ülkenin içine ne güzelde sıçtılar senelerce şimdide sıvasını yapıyorlar...Heryer akbabalarla dolu!!!:mad::mad::mad:

İnsanoğlu saf şekilde hicbirseyden habersiz doğar, sonrasında ailesinden ve çevresinden aldığı sevgiyi, saygıyı bünyesinde barındırıp kendini geliştirir...Bu sadece bizim toplumumuza has bişey değil kişiye has birşey...Bu bozukluğun Türk ve yabancı olmakla alakası yok bence...Aynı sıfatta insanlar heryerde var...

Akrep Gibisin Kardeşim,
korkak Bir Karanlık İçindesin Akrep Gibi.
serçe Gibisin Kardeşim,
serçenin Telaşı İçindesin.
midye Gibisin Kardeşim,
midye Gibi Kapalı, Rahat.
ve Sönmüş Bir Yanardağ Ağzı Gibi Korkunçsun, Kardeşim.
bir Değil,
beş Değil,
yüz Milyonlarlasın Maalesef.
koyun Gibisin Kardeşim,
gocuklu Celep Kaldırınca Sopasını
sürüye Katılıverirsin Hemen
ve âdeta Mağrur, Koşarsın Salhaneye.
dünyanın En Tuhaf Mahlukusun Yani,
hani Şu Derya İçre Olup
deryayı Bilmiyen Balıktan Da Tuhaf.
ve Bu Dünyada, Bu Zulüm
senin Sayende.
ve Açsak, Yorgunsak, Alkan İçindeysek Eğer
ve Hâlâ Şarabımızı Vermek İçin Üzüm Gibi Eziliyorsak
kabahat Senin,
— Demeğe De Dilim Varmıyor Ama —
kabahatın Çoğu Senin, Canım Kardeşim!

Nazım Hikmet Ran

Bilmem açıklayıcı oldumu.

Selamun aleykum arkadaşlar,

Bu konu önceden böyle değildi. Sistem (Kapitalizm) insanları bu hale getirdi.

Kısaca şöyle anlatayım, dünyada 3 tane ideoloji vardır. Zaten olasılık olarak bir 4 üncü olamaz.

İslam der ki, Allah'tan geldim, Allah'a döneceğim, dolayısıyla hayatımı Allah düzenler, helal-harama göre yaşarım.

Sosyalizm der ki, maddeden geldim, maddeye döneceğim, hayatı insan oğlu düzenler, kendi heva ve hevesime göre yaşarım.

Kapitalizm der ki, nerden geldiğim çok önemli değil, nereye gideceğim de çok önemli değil, ama hayatı tabi ki insan oğlu düzenler ve sadece dünya olduğu için maddeden olabildiğince zevk almalıyım. Helal-haram benim için ölçü değildir. Menfaatler ön plandadır. Dolayısıyla sosyal hayatta bireyselleşen, sadece kendi ve çevresindekilerin çıkarını düşünen, insana bırakın kul olarak bakmayı, insan gibi bakmayan, hayvan kadar bile değer vermeyen bir zihniyet oluştu.

Zaten kapitalizmin amacı budur. İsmi de oradan gelmektedir. Mülk edinme hürriyeti diğer hürriyetlerin arasından sivrilir. Sermaye sahipleri, buraya girmeye gerek bile yok, artık devletleri bile yönetir hale gelir.

Peki, gidişat nereye? Önceden böyle miydi? Bundan sonra hep böyle mi olacak?

Hayır kardeşlerim, önceden böyle değildi. Müslüman adam, kendi nefsinden önce kardeşini düşünüyordu.

“Müslüman Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu (düşmanına) teslim etmez. Kim, (mü’min) kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Kim, bir Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu Kıyamet Günü sıkıntılarının birinden kurtarır. Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet Günü onu(n kusurunu) örter.”

Allah'ın hükümlerinin tatbik edildiği İslam devletinde bırakın insanları, kuşlar aç kalmasın diye dağlara arpa, buğday serpiliyordu. Fırat'ın kenarında bir koyunun ayağına diken batsa benden sorulur diye korkan yöneticiler vardı. Şimdi halkıma ne olursa olsun, aman benim koltuğum kalsın yerinde diyen insancıklar var.

Peki hep böyle mi devam edecek?

Hayır, böyle devam etmeyecek.

Rabbimiz Kur’an’ı Kerim’inde bizlere şöyle hitap ediyor:
“Hepiniz Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın. Ve Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın. Hani siz düşmanlar idiniz. O, kalplerinizin arasını uzlaştırıp ısındırdı ve siz O’nun nimetiyle kardeşler olarak sabahladınız.”
“Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.”

Müslümanların tekrar bir araya geleceği ve yeniden güçlenerek dünyanın lideri olacağını Rabbimiz bildirmektedir:
“Allah, içinizden, iman edip de salih ameller işleyenlere, kendilerinden önce geçenleri egemen kıldığı gibi onları da yeryüzünde mutlaka egemen kılacağına, onlar için hoşnut ve razı olduğu dinlerini iyice yerleştireceğine, yaşadıkları korkularının ardından kendilerini mutlaka emniyete kavuşturacağına dair vaatte bulunmuştur. Onlar Bana kulluk eder ve Bana hiçbir şeyi ortak koşmazlar. Artık bundan sonra kimler inkâr ederse, işte onlar fasıkların ta kendileridir.”

Rasul SallAllahu Aleyhi ve Sellem ise söyle buyurmuştur:
“Allah’ın olmasını dilediği sürece aranızda Nübüvvet olacak, sonra kaldırmayı dilediğinde onu kaldıracaktır. Sonra Nübüvvet Minhâcı üzere [Râşidî] Hilâfet olacaktır. Böylece Allah’ın olmasını dilediği sürece olacak, sonra Allah onu kaldırmayı dilediğinde kaldıracaktır. Sonra ısırıcı meliklik olacaktır. Böylece Allah olmasını dilediği sürece olacak, sonra onu kaldırmayı dilediğinde kaldıracaktır. Sonra zorba diktatörlük olacaktır. Böylece Allah’ın olmasını dilediği sürece olacak, sonra onu kaldırmayı dilediğinde onu kaldıracaktır. Sonra da Nübüvvet Minhâcı üzere [Râşidî] Hilâfet olacaktır... Sonra sükût etti.”

@Candan Biberci Hocam, tek bir cümle var bunu anlatacak.
"Winter is Coming!"

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
10 yıldır Japonlarla çalışmaktayım.Gerçekten saygılı ve hoşgörülü insanlar.Her ne kadar onlardada bozulmalar olsada genel durumları herkese örnek teşkil ediyorlar.
Japonya'daki yaşanan Tsunamiden sonra dünya bir kez daha japonların ne derece birbirine saygılı bir millet olduğunu gördü.

Tsunami sonrası Japon halkı
image.jpg image.jpg

image.jpg

Bedavayı duyan halkımız...
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Herşeyin başı sistematik olmakla başlar.Japonyada ilk okul öğrencilerine herşeyin videolu anlatımı gösterilir.Bizim gereksiz olduğunu düşüneceğimiz Cd i kutusundan çıkartmanın nasıl olması gerektiğini anlatan video bile mevcut.Haliyle eğitim kalıtesinin getirileri topluma her anlamda yansıyor..

Geri