Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

ng 650 düşünüyorum ne dersiniz?

@cihazxxx

Yeni model NG650 lerde sanırım sele ve sele borusu sorunu artık yok gidip görmedim ama sitedeki fotoğraflardan eski sele ve sele borusunun değiştiği görülüyor.

@SerkanNamazcı

Eğer daha yeni kullanmaya başladıysanız tüm bisikletler sizi yorar zamanla sürüşünüz bacaklar kuvvetlendikçe daha keyifli olacaktır.

Bu bisikleti almak isteyen forumdaşlarım içinde nacizane şunları söyleyebilirim. NG650 -daha iyisi var mı bilmiyorum - parası az olan ve/veya "bisikleti bi alayım bakalım nasıl olcak olmadı dayı oğluna veririm" şeklindeki kullanıcılar için güzel bir tercih. Ben alabileceğim ucuz ve sıfır bir bisiklet istediğim için aldım. sele borusu ve sele değişiminden sonra benim hatalarımdan kaynaklı olmayan hiç bir sorunum olmadı..tüm bu hatalarım bisikleti nasıl kullanmam gerektiğini öğretti/öğretiyor ve kullanma şeklime bakınca(lastiklerim toprak görmedi nerdeyse :) ) şimdi anlıyorum ki dağ bisikleti (NG650 değil) benim sürüş tarzıma uygun değilmiş eğer ki pahalı bir bisiklet almış olsam çok üzüleceğim bir şeydi bu ama şimdi çokta önemsemiyorum :) bu yaz aylarını da 650 ile geçirip-hala içimde bir kuşku var- seneye tur bisikleti alacağım gibi duruyor.
Son olarak bütçe ile ilgili şunu da söylemem lazım: bisiklet alınca işimiz bitmiyor kask, eldiven, pompa, yama seti, far ve flaşör, kilit, matara, matara kafesi,... aman aman bitmiyor :) :) alınacak aklınızda bulunsun..

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Öz
Scudo
@pimezon

NG 650 kullanıcısı olarak Pimezon arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum. Bende bisikletimi nisan başında, sadece neler yapabileceğimi görmek için aldım NG 650 yi. Geçici bir heves mi yoksa hayatımı değiştirecek bir spor mu? Başlangıç için güzel bir bisiklet. Ayrıca bütçe ilgili kısmıda özellike belirtmesi çok faydalı olmuş. Çünkü dediği gibi yama seti alyan anahtar takımı matara kafes vs vs liste baya bi uzayıp gidiyor.

Güzel yorumlar için teşekkürler Pimezon..:in:

• Beğen
Tepkiler: Emre Erbay
Bence cok kaliteli bir bisiklet hadi çok özelligi yok ama 1 2 değişimle iş görüyor Johncena biliyor videoyu izledi

@SerkanNamazcı

Nerede kardeş videonun linki atda bizde izleyelim ;) 20/07/2010 tarihinde ben 295 tl ye bir NG 650 aldım. Çanağımın sağlığı için 40 lira fiyat farkı vererek seleyi jöleli seleyle değiştirdim. Bisiklet pompası, ön far, arka far, çalınma için kilit derken 435 tl para gitti. 36 yaşında ilk bisikletimi aldım. Sirkecide Yurt bisikletten aldım. Aksesurlarda hepsi burada com da baktığımda çok güzel kazık yediğimi anladım. Bisikleti ucuz aldım ama aksesuarlardan geçirip durumu eşitlemişler hata geçirmişler :D . Eeee acemi olduğumu anlayınca adamı böyle yaparlar işte... :eek: Oysa başdan güvenimi sağlasa bundan sonraki bütün alış verişimi oradan yapardım haberi yok.. Dükkana girdiğimde işler kesat diye ağlıyordu satıcı sen böyle yaparsan bir daha sana uğrarmı o müşteri ????

Bisiklet çok hoşuma gitti benim gibi acemi için bile yokuş da gitmek çok rahat oldu. Ters vites kullanmadığım halde hız moduna ayna dişlide en büyük dişliye getirdiğimde zincir attı birde baktım zinciri koruyan plastik kırılmış. Halbuki hiç düşürmedim bisikleti ve yavaş kullandım. Bisikletin montajını yaparken 4 tane
vidalama yeri varken 1 tanesini vidalayıp bırakmışlar. Ne zaman büyük dişliye alsam zincir pedala düşüyor. O plastik parça zincirin düşmesinimi önlüyor yoksa pantolonun paçasının yağ olmasını mı önlüyor ? Yurt bisikletin vurdum duymazlığı yüzünden kap parayı gerisini boş ver zihniyeti yüzünden uğraşmak zorunda kalacam. Köpek kovalasa büyük dişliye alamadığımız için dötüde kaptıracaz burada bişi değil :D

SALCANO NG 255 SD 26 JANT MOUNTAIN (DAĞ) BİSİKLETİ 1360 Tl gibi bir rakama satılıyor.. (link)
Aynı kadro NG 650 de de var 6061 Aliminyum kadro ben bisikleten memnun kaldım. Montajını adam gibi yapsalar aksesuarlarda kazık atmasalar şimdi hiç sorunum olmayacaktı.. Asllında piyasada bulabilseydim XRS 200 yarış bisikleti alacaktım ama salcanonun ana deposunda bile yok ürün :D

Şimdi daha pek çok masraf var. tamir setiydi zincir yağıydı kaskıydı. Hepsi soru işareti araştırıp almam lazım. Zincir atma problemi için Beylikdüzünden Avcılara bisikleti götürmemde gerekecek :)

• Beğen
Tepkiler: yavuz erkut
Kullanan arkadaşlar hala memnunlar mı, artıları eksileri nelerdir gibi bilgiler verirse çok sevinirim. Yorumlar genelde olumlu ama ben gidip baktığımda kalitesiz gibi geldi. En çok merak ettiğim bisikletin orjinalliğinden nasıl emin olacağım. Adamlar kendileri yapıp üzerine yapıştıramaz mı etiketi? :) Tartmak istesem ayıp olur mu :D

beyler konunun içerigi çok oldugu için okuma fırsatım olmadı size bisey sormak istiorum boyum 1.88 sanırım bu bisiklet nasıl olur bana biri yazmıs 1.75 1.80 arası die sormak istedim

@erhan07

Eğer ilk bisikletin olacaksa al dene gör derim. Aldığın yerde eğer izin verilirse 1-2 tur da atmanı öneririm. Fiyatına göre sağlam kullanışlı ve güzel bir bisiklet.
Ne alırsan al şimdiden hayırlı olsun:in:

ilk bisiklet diil kardesde otele gidip gelmek için alcam yani öle gezmek için diil basa bisiklette olabilir tabi

Benim boyum 1.83 ve ben küçük geleceği için almadım. Forumda 18'' daha uygun olur diye görüş belirttiler. Aklında bulunsun. NG 650 17'' bu arada.

• Beğen
Tepkiler: erhan07
slm arkadaslar ben de daha bır hafta olmadı alalı ng650 aldım. ufak tefen bır arastırma yaptım ama genelde sunuj gordum, yok surası ıyı burası kotu sele sert boyu kısa,, bence her yenı uretılende eksılerı artılara dönüşmüş, elcıkler ellerımı acıtıyo gordum bı kaç uyede sımdı elcıkler cok yumusak, sele boyu kısa demısler ben 1.78 varım selleyı ıyıce kaldırsam ayagım deymıcek nerdeyse bence daha uzun boyluları bıle kaldırabılrı, bugun dag bayır yokus ındım cıktım bayagı bı zoerladım vıtes gecıslerı amortısor super.. ılk bındıgımde vıtes fala n tam tutmuyodu ınceledım eksıklerını gıderdrım ayarlattım gerçketne super ayrıca dedıgım gıbı oncekı modellerle daglar var 2011 modellerın..

http://img5.imageshack.us/i/20158810150165029372264.jpg/
http://img829.imageshack.us/i/21983710150165029902264.jpg/
BUDA BENIM CANAVAR :D

arkadaşım benm elim de ng650 var satmayı dşünüyorum ama parçalar deqişti o senin dediqin V fren benmkiler mekanik disk maşası Zoom benmki XcM Maşadan kilitlemeli gerisi aynı bnm satmak için istediqim fiyat 500 ama tabi pazarlık olabilr nede olsa sünnet bu arda renqi yeşil siyah..

Bende de var ng 650. bir hafta olmadı alalı. Fiyatına göre kadro süper. Vites takımı fena değil.yanlız ön maşa kilitlemeli olsa daha iyi olurdu

sizge 2011 ng 650 iyimi o paraya değermi? mtbye başlangç için nasıl? yorumlarınızı bekliyorum

Geri