Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Normal ve elektrikli bisiklet önerileri

Hangi bisikleti alırdınız?

• Kron XC 1000 - 1.750 TL (2016)

• Kron XC 800 - 1.350 TL (2015)

• Kron XC 450 - 1.250 TL (2016)

• Salcano Astro 27.5 - 1.200 TL (2016)

• Salcano NG350 27.5 - 1.300 TL (2016)

• Mosso Raceline - 1.100 TL (model bilmiyorum)

Sonuçlar oy kullandıktan sonra görülebilir.

Arai

Aktif Üye
Tepki
44
İsim
Halil Ç.
Selam arkadaşlar, bisiklet alacağım fakat normal bisiklet mi yoksa elektrikli bisiklet mi alsam karar veremedim. Aranızda elektrikli bisiklet kullanan var mı? Elektrikli bisikletten kastım türkiyedeki elektrikli bisiklet diye satılan scooterlar değil. Normal bisiklet gibi pedalları olan kas gücü ile çalışan fakat istediğin zaman elektrik ile de gidebildiğin bisikletleri soruyorum.

Bu şekilde olan bisikletten kullanmış olan var mı? Birde bunlardan almak istersem en uygun kaç liraya bulabilirim? Bu resimdeki 4.500 civarı bana cok pahalı geldi. 2000-2500 liraya bulamaz mıyım? Elektrikli bisiklet keyfi yaşayan imrendiğim adamlar bunlarda

Selam arkadaşlar,

Yazı uzun oldu ama lütfen okuyup bilgi verin :uzgnm:

Ankara Çubuk'ta yaşıyorum. Buralarda bisiklet olayı yok. O nedenle yarın Ankara merkeze gidip bisiklet bakacağım ve alacağım. Yalnız kafama takılan şeyler var.

Alacağım bisiklet fiyat olarak 1.000-1.300 geçmeyecek. Yani güzel bişey alamayacağım ama yinede 1.000 lira da olsa 1.300 de olsa sonuçta bi para veriyoruz ki benim için 1.000 tl yi geçmek bile zorlayacak ama neyse. Para veriyoruz bari sonunda canımız sıkılmasın diyerekten Ankara'da bu işi hakkıyla yapan nereler var onu öğrenmek istiyorum. Yani bisiklet almaya gittiğim zaman "Aha enayinin teki geldi kazıklayayım" düşüncesinde olmayacak, bana herşeyi güzelce açıklayacak, atıyorum bisiklet bana uygun değilse abi bu sana yaramaz diyebilecek (bazı yerler de çok satılan bişeyi beğenirsen bu sana yaramaz diyip elinde kalan için bunu al diyorlar öyle de olmayacak), bisikleti aldıktan sonra da ihtiyacım olduğu zaman aman nasıl olsa sattık ilgilenmeye gerek yok demeyecek bir yer arıyorum. Bisikleti aldık parayı verdik gittik 2-3 ay yada 5-6 ay kullandık sonra bi sorun çıktığı zaman gittiğimizde niye geldin havasında değilde sorunu çözme odaklı yaklaşacak bir yer olsun istiyorum. Sanırım çok şey istiyorum :kötü:

Diğer kafama takılan nokta da şu. Yarın bisiklet bakmaya arabamla gideceğim. Gittim baktım bisikleti beğendim ve aldım. Bu bisiklet evime nasıl gidecek? :kötü: Bisikleti aldığımız yer bu bisikleti bi araç ile evimize gönderiyor mu? Çünkü benim arabama sığmaz kocaman bisiklet. E sürerek gideyim desem 50 kilometre yol. Bisiklete en son ilkokulda bindim. 105 kilo adamım sürememde oraya kadar ki yokuşlu yerler var. Bisikletin marka ve modelini iyice beğenip internetten alayım desem bu kez kurulum için yine Ankara'ya servisine götürmek lazım. Kısacası bu işler nasıl oluyor?

Ve son olarakta, araba alırken aldığımız bayiye ekstralar koyduruyoruz ya hani ağzımız laf yapıyorsa, bisiklette de böyle mi bu olay? Yani atıyorum sıfır bisikleti aldık direk parayı ödeyip bisikleti alıp çıkıyor muyuz yoksa yanında hediye istesek görmemişlik mi oluyor? Araba alıyorsun navigasyonu hediye edersiniz artık diyip para vermeden taktırıyorsun misal, bisiklette böyle muhabbetler var mı?

• Beğen
Tepkiler: Volg
Scudo
Batikent karaani bisiklet tum sorularinin yaniti orada
20sinden sonra bulusup birlikte gidebiliriz ozelden yazabilirsiniz

İzinli olmam nedeniyle yarın gidip hemen almayı düşünüyorum hocam. Karaani hangi markanın bayisi?

@Arai

Erdoğanlar Bisiklet ve Performans Bisiklete bakabilirsiniz.

Bisikletin ön tekeri söküp arabanın arka koltukları yatırırsanız bisiklet sığacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada
1- benim araba bu alttaki resimdeki araba. Skoda Rapid Spaceback. Sığar mı acaba ona koltukları yatırsam fotoğraftaki gibi?

rapid-spaceback-overview-6-roominess-detail.jpg

Birde bu söylediğiniz bisikletçiler normalden daha pahalıya satmazlar değil mi?

Yenimahalle, Performans Bisiklet. Henüz alışveriş yapmadım ama sadun bey araştırma sürecimde çok yardımcı oldu. Hatta (o an için) alıcı olmadığımı anladığı halde de ilgisizlik etmedi. Hatta ve hatta aradığım modeli bulabilmem için başka bir mağaza bile önerdi.

Kısacası oraya giderseniz yardımcı olacaktır.

Ayrıca yukarıda da belirtilmiş, ön tekeri söküp arka koltuğa yatırabilirsiniz.

Yalnız şöyle bi sorun var, Erdoğanlar Bisiklet çok pahalı. Daha doğrusu Scott ve Cube diye 2 marka var. O markalar pahalı param yetmezki :(

Flood olacak ama Performans Bisiklette de şöyle bi olay var, bisikletler aşırı ucuz. Neden öyle?

(link)
(link)

Misal bu iki bisiklet için konusuyorum arada 590 lira fark var. Neden okadar fark var arkadaşlar?

Performans bisiklet iyi diyorsun yani hocam. Sorunlu, teşhir vesaire ürün değildir? Yarın ilk iş o zaman oraya gidip sadun beye uğrayayım. Araç parketme açısından en rahat yer orasıdır. orada birşey elde edemezsem diğer yerlere bakayım. Peki bu hediye isteme çingeneliği konusunda ne diyorsun? Bisiklet alırken o tarz muhabbetler normal midir yoksa ayıp mıdır?

Gidip bir görün bence, teşhirse ona göre karar verirsiniz. Bana daha çok sezon kapanmadan stok boşaltıyorlar gibi geldi ama tabi emin olmak lazım.

Yanında hediye isteme konusunda da, bazı yerlerde bisiklet yanında pompa, zil, suluk, kafes gibi ürünler hediye ettikleri oluyor ama özellikle belirtilir mi bilmiyorum:) isterseniz kask, eldiven vb. ekipmanlarınizi da oradan alın ve toplam fiyat üstünden indirim isteyin?

Ama dediğim gibi, örneğin yiba çarşısında bi dükkanda ben söylemeden pompa zil suluk vereceklerini söylediler. Bana kalırsa bisikleti sadece satan yerlerden 50 tl karlı alışveriş yapmaktansa hem bisiklete binen hem de malının arkasında durabilecek bir yere 50 tl daha fazla vermek doğru ve mantıklı olan

Aslında indirim pazarlık vesaire konularında çok kötüyümdür. Çok utanırım öyle şeyleri konuşmaya. 1 ay önce arabamı satarken 38 istediğim arabayı sırf pazarlık konusunu konusmaktan utandığım için 34 e sattım. Yeni araba alırken aracı tanıtan adam anahtarı vermek için bahşiş istedi 100 tl vardı cüzdanımda 20-50 yoktu, birşey diyemedim direk 100 ü verdim eve gelene kadar pavyondan kadın mı çıkarıyosun enayi 100 lira verilir mi araba tesliminde bahşiş olarak felan diye kızdım kendime. Bisiklet alırken pazarlık yapmak normal midir yoksa fiyat neyse o mu olur?

• Beğen
Genelde liste fiyatı üstünden yüzde 5 10 gibi bir iskonto uygulanır. Eğer nakit öderseniz bu sayı biraz daha artar. Örneğin yine performans bisiklette kron tx300 modeli taksitli 1200, peşin 950 tl. Yalnız her markada bu kadar olmuyor, değişiyor yani:)

Pazarlık konusunda da sorun yaşıyorsanız bence mutlaka bisikleti "itelemeye" çalışmayacak bi yere gidin. Yibaya mesela hiç gitmeyin bence:D

Buraya konu açmadan önce salcano mosso carraro markalarının servislerine baktım hepsi YİBA da :komik:

Valla hocam hepsini kötüleyip günahlarını almayım ama genelde ellerinde kalanı "100 lira indirelim yanında da zil suluk pompa verelim" gibi süslemelerle satıyorlar gitsin. Bilmeyen insan da alıyor maalesef.

Yalnız Yiba da yeni ankara motor diye bir dükkan var, carraro spt 224 için güzel bir indirim yapmıştı bana. Carraro düşünecek olursanız oraya da bi fiyat sorabilirsiniz.

Düşündüğüm (daha doğrusu sitelerde bu paralara yazan) markalar şunlar

Ümit ( Yanında 5 kavanoz bal vereceklermiş gibi geliyor her an öyle bi güven verdi bana :D )
Salcano ( Bu marka hiç içime sinmedi sebepsiz yere )
Carraro ( Bu marka belki Salcano dan kötüdür bilmiyorum hiç ama içime daha çok sindi )
Mosso ( Bu markayı da sevdim gibi )

Yukarıdaki parantez içindeki açıklamalar sadece markaların isimlerinin bana hissettirdikleri yoksa markalar hakkında hiçbişey bildiğim yok :komik:

• Beğen
Şehir-tur bisikleti mi alacaksınız yoksa dağ mı?

@Arai Hocam Rapid Spaceback'e kesinlikle sığdırırsınız o konuda içiniz rahat olsun.

Performans bisiklet, Sadun abi çok dürüst ve kaliteli bir esnaftır.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hediye istemek yerine aksesuarlarıda oradan alıp genel bir indirim isterseniz daha iyi olur gibime geliyor yani kar açısından.

Performans bisiklet benimde daha önce bisiklet aldığım ve kalitesini beğendiğim bir yer ve Sadun abi yardımcı olacaktır.

Bisikleti kaliteli bir yerden alırsan yaşadığın problemde yada bakımda da oraya gidersen problem yaşamazsın.

Ayrıca belirttiğim gibi Erdoğanlar Bisiklette çok kaliteli esnaftır ve onlarda gayet güzel yardımcı olur ve ilgilener.Bisikleti böyle yerlerden almak sana bakımda yada onarımda büyük kolaylık sağlar en başta kaliteli esnaf ile muhattap olursun.

Performans bisiklet yenimahalle'de kolay bir yerde google maps yardımı ile çok kolay bulursunuz yarın gidip rahat rahat bakın, sorularınızı sorun ve en önemlisi bisiklet alırken kask almayıda ihmal etmeyin.

Kask konusu kafamı kurcalıyor, ben aptal görünüyorum diye kışın bere yazın şapka takmayan biriyim. Şapkası var diye para verip aldığım kabanları dolapta bekleten giymeyen bi modelim öyle söyliyim. Yaşadığım yer ise zamanın gerisinde kalmış bi ilçe. Eminim burada o kaskı takıp bisiklete binersem aşırı komik görüneceğim korkusuyla kesin takmam. Ama çok da önemli bi malzeme. Sanırım benim Performans bisikletten önce psikiyatra gitmem lazım :islik:

Çubuk'ta kask takınca ben temsili :D:ssrtcbya::ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada
Güngörler bisiklet ben mennun kaldım.
İnternetten alışverişi de düşünebilirsiniz

Emre bisiklet veya performans bisiklete bakınız hocam. Karaani genelde sevilmiyor, siz bilirsiniz.

Geri