Ön çapraz bağım koptu

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
179
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
küçük bir şehirdeyseniz ve üniversite hastanesi varsa şehrinizde bence orada ücretli mr çektirin. bende bir düşüşten sonra dirseğimden mr çektirmek istediğimde3 ay sonrasına randevu vermişlerdi. ücretli yaptırmak istiyorum dediğimde 2 gün sonra çektirmiştim. 2-3 ay oldu sanırım 300 lira almışlardı galiba. bu arada eklemler kolay iyileşmeyen yerler. bende dirseğimi 2-3 hafta rahat hareket ettiremedim. yük bindiremedim uzun süre. şöyle düşün normalde 30 şınav çekebilirken 3 ay boyunca şınav çekemedim. diz içinde bence uzun bir iyileşme süreci olacaktır. geçmiş olsun tekrardan.
Teşekkür ederim, bağlarda kopma yırtılma olmasından endişe ediyorum. Şehir olarak İstanbul'dayım.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.411
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba, bende 10 gün önce bisikletimle viraj dönerken kayıp sol tarafıma düşmüştüm. Darbeyi sol kolum, sol dirseğim ve sol dizim aldı. Aynı gün acile gittim röntgen çekildi kemiklerde sorun yok dendi. Ancak röntgende sadece kemikler görünüyor. Ağrı kesici ilaç ve jel verildi. Doktor ağrın geçmezse mr çektir demişti. 10 gün oldu ve geçmedi hatta merdiven çıkarken veya dizime yük bindirirken, uzatırken ve gererken çok acıyor. Zorlanıyorum. Devlet Hastanesi'ne tekrar gittim MR için Kasım ayına randevu verildi. Özele gitmeyi düşünüyorum. Sorun ne olabilir?
Birazdan doktor olmayan doktorlarimiz gelir ve MR cektirmeden bu sorunu haleder ve bilgi verirler.

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.446
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, bende 10 gün önce bisikletimle viraj dönerken kayıp sol tarafıma düşmüştüm. Darbeyi sol kolum, sol dirseğim ve sol dizim aldı. Aynı gün acile gittim röntgen çekildi kemiklerde sorun yok dendi. Ancak röntgende sadece kemikler görünüyor. Ağrı kesici ilaç ve jel verildi. Doktor ağrın geçmezse mr çektir demişti. 10 gün oldu ve geçmedi hatta merdiven çıkarken veya dizime yük bindirirken, uzatırken ve gererken çok acıyor. Zorlanıyorum. Devlet Hastanesi'ne tekrar gittim MR için Kasım ayına randevu verildi. Özele gitmeyi düşünüyorum. Sorun ne olabilir?
Ucu açık bir konu her türlü doku hasarı olabilir. Kimse bunu bilemez bunun teşhisini koyacak olan doktor, geciktirmeden git ihmal etme, anlamadığım nokta, ayni hastanede para verince 2 gün içinde çekilen mr ssk li olunca neden 3 aya atılıyor. O zaman bizden niye SSK primi kesiliyor hergun mr mı çekiliyoruz. Yada makina bir anda nasıl boşalıyorda sıra öne geliyor.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.242
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Doktorlar keşke doktorluğunu bilse. Çoğunluğuna gram saygı duymam çünkü işini bilmiyor devlet hastanesindeki çoğu doktor. Sene 2017 o zamanlar bodybuilding ile uğraşıyordum ve ağırlık antremanı esnasında pectoralis major kasım ortadan gömlek yırtılır gibi yırtılmıştı. Kalp krizi geçirdim zannetim bir anda. Hastaneye gittim ftr doktoruna randevu aldım ve içeriye girdiğimde *Doktor bey pectoralis major kasım yırtıldı çok kötüyüm* dedim, doktor bana şunu söyledi *Yok yok öyle şey olmaz sen kaburganı kırmışındır* dedi ve bende sinirle adamın üzerine yürüdüm sen benle dalgamı geçiyorsun kaburgam kırılmış olsa kırık olan kemik iç organlarımı deşerek iç kanama geçirmiş olurdum şuana kadar dedim. Neyse bu embesil doktor röntgen çektirmeye git dedi ben sinirli bir halde röntgen çektirip doktora gösterdim ve doktor bana dedi ki *Haa sende kırık yok tamam gidebilirsin* dedi. Suratına tükürmelik embesil sürüsü çoğu.

Sonra bursa araştırma hastanesine gidip Prof doktor Ufuk Şeker'e görünmüştüm. Kendisi hayatımda görüğüm en iyi doktordu. Tedavimi gerçekleştirmişti. Buradan kendilerine büyük selamlar olsun.

yusuf_49

Aktif Üye
Tepki
431
İsim
Yusuf Aytaç
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zorlanıyorum. Devlet Hastanesi'ne tekrar gittim MR için Kasım ayına randevu verildi.
'' Sağlık sektöründeki iyileştirmeleri görmüyor musunuz ey cehapeliler ! Ecevit döneminde nenemizin cenazesini alamadık biz hastaneden .'' diyen zihniyet ne diyor bu duruma ? Hoş onların fikrini sormak ne kadar doğru bilemedim şimdi zira aynı zihniyet moladaki doktoru dövmüyor mu ?

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.446
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ne olursa olsun. Sağlık personeli ve çalışanına siddete karşıyım. Amaaaa onlarında oraya elgelen hastalara karşı tutumu davranışı iyi olmalı, insanlar acı içinde geliyor. Yada yakınını getiriyor hiç birşey yokmuş gibi ağır tavırlar alay eder gibi üslup bunlarda hoş değil, ee haliyle bu durumlarda canı yanan hasta yada hasta yakınlarıda o pisikoloji ile veriyor zopanin gözüne, hoş şeyler değil, anlayışlı olmak lazım.

The Working Dead

Daimi Üye
Tepki
179
İsim
Eb
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. SSK'da var ama gidip de devlet Hastanesi'nde MR çektirip muayene olamıyorum. Bana üç ay sonra gel diyor. Elin mültecisi, kaçakçısı gelip bedavadan tedavi olduğu yetmediği gibi ilgiyle karşılanıyor. Türk genci işsizse GSS borcu ödüyor. Kendimi kendi ülkemde dışlanmış ve önemsiz hissetmeye başladım artık. Bundan 10-20 yıl sonrasını düşündükçe içim daha da kan ağlıyor. Söyleyecek çok şey var da ne desem boş.