Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Orbis plus luca 8.0 hakkında görüşleriniz

Tepki
0
Kadro: Plustech 6061 Double butted light alloy
Ön Süspansiyon : Suntour xcm (rebound lockout)
Vites Sayısı : 27 Vites
Arka Vites : Shimano Alivio
Vites Kolları : Shimano Alivio
Ön Vites : Shimano Alivio
Arka Dişli : S himano HG50 9'lu
Aynakol : Shimano FCM175
Fren Seti : Shimano Disc BRM466 Hidrolik
Göbek Seti : Shimano RM35
Zincir : KMC-Z99
Gidon : Easton ae50
Boğaz : Easton ae50
Sele Borusu : Easton ae50
Sele Kelepçesi : Easton ae50
Sele : Sello Royal Seta
Boğaz Yatağı : Entegre Alüminyum Yarı Rulman
Elcik : Velo
Lastikler : Rubena Scylla Sport
Jantlar : Çift Kat çember
Pedal : wellgo

Uzun süredir araştırıyorum. Bu bisiklet hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Kullanan arkadaşlar var mı? 2013 Modeli ve fiyat 1250-1400 seviyesinde nasıl? Bisiklet full alivio set ve gidondan kilitli Uzun turlar yapılabilir mi? Teşekkürler

Scudo
Nerede kullanacaksınız?

İlginize teşekkürler Uğur S.Bey
Daha çok asfalt yollar tabi bizim yolların hali malum parke taşlar,tümsekler
Azda olsa araziyede çıkabilirim.
Almışken iyi fiyat olsun donanımlı bir bisiklet olsun isterim.
İlerde turlarıda düşünebilirim.
Uygunmudur bu bisikletler?

O halde şehir/tur bisikletlerine bakın derim. 1250-1400 arası verebilecekseniz gayet yeterli olacak şehir/tur bisikletleri bulabilirsiniz.
İkinci el düşünürseniz model bile yükseltebilirsiniz.

MTB araziyede girer asfaltada dağa da çıkar bayırıda iner kısacası heryere girer. MTB alın bakmayın şehir bisikletlerine kendinizi kısıtlamayın... Ormanın tadını aldığınızda vazgeçemezsiniz :)

Mtb almayı düşünüyorsan Orbis plus milo serisine bakmanı öneririm sivasta orbisin ana bayisi olduğumuz için biliyorum kilo serisi her halükarda Luca serisinden iyidir

@Hakan ÇELİK

Ya sehir icinde kagni gibi giderken, yanindan vizir vizir gecenleri gorurken, yokus cikarken dil disarda puflarkenki olan tadi ne yapacagiz?

• Beğen
Tepkiler: Yakup Disci
@Mert E.

MTB'nin şehir içinde kağnı gibi gittiği ne zaman görülmüş? Şehir bisikletinden farkı ne MTB nin ? 2.00 Lastik ile 1.50 lastiğin arasında çok mu fark var? Kadro geometrileri çok mu farklı? 4 km yolu 5 dakikada şehir bisikleti ile de gittim mtb ile de gittim aralarında hiç bir fark yok? Bizler profesyonel bisikletçimiyiz yok neymiş Şehir daha iyi MTB daha iyi. Eğer bu bisiklet cidden otoban gibi yolda sürülcekse (Örneğin; Almanya örnek olabilir) o zamanda alınmasın, o zaman yol bisikleti alınsın. Adam şehirde sürcek diye neden şehir öneriyoruz o zaman yol bisikleti alsın rahat etsin. Ama belirtmiş araziye gireceğim diye, öneririm MTB'yi, bana göre şehir bisikletinin hiç bir şakası, esprisi yok!!

• Beğen
Tepkiler: tolgayilmazz
Sorulariniza tek tek cevap vereyim:

MTB'nin şehir içinde kağnı gibi gittiği ne zaman görülmüş?
1. Cok gorulmus.

Şehir bisikletinden farkı ne MTB nin ?
2. Kadro, suspansiyon, jant vs..

2.00 Lastik ile 1.50 lastiğin arasında çok mu fark var?
3. Standart bir sehir bisikleti 32 veya 38 mm'dir. (Sirrus'lar 28'dir mesela) 2.00 dediginiz lastik, ki mtb icin cok ince lastiktir, 50 mm civarindadir. Neredeyse yarisi kadar daha kalindir. Ve evet fark vardir.

Kadro geometrileri çok mu farklı?
4. Evet cok farkli.

4 km yolu 5 dakikada şehir bisikleti ile de gittim mtb ile de gittim aralarında hiç bir fark yok?

5. O sizin gorusunuz. Forumda biraz aratirsaniz, MTB'den sehir bisikletine gecip "oh yahu dunya varmis" diyen tonla konu bulursunuz.

Bizler profesyonel bisikletçimiyiz yok neymiş Şehir daha iyi MTB daha iyi.

6. Profesyonel bisikletci olmasak da sehir icinde hamaliye yapacak da degiliz.

Eğer bu bisiklet cidden otoban gibi yolda sürülcekse (Örneğin; Almanya örnek olabilir) o zamanda alınmasın,

7. Otoban'a gerek yok, duzgun herhangi bir satih sehir bisikleti icin yeterli, mtb icin ziyadesiyle gereksiz.

o zaman yol bisikleti alınsın. Adam şehirde sürcek diye neden şehir öneriyoruz o zaman yol bisikleti alsın rahat etsin.

7.5. Soz Almanya'dan acilmisken, burasi Almanya degil, Istanbul, burda her yer duz degil. Sehir icinde bile ciddi inisi var, cikisi var, agirligin onemli oldugu yer var.

Adam şehirde sürcek diye neden şehir öneriyoruz o zaman yol bisikleti alsın rahat etsin. Ama belirtmiş araziye gireceğim diye, öneririm MTB'yi

8. Adam araziye cikacagim dememis, "Daha cok asfalt yollar....Azda olsa araziyede çıkabilirim" demis. Okudugumuzu anlayalim.

bana göre şehir bisikletinin hiç bir şakası, esprisi yok!!

9. Bravo, siz bisiklet olayini yalayip yutmussunuz. Almanya'da sehir bisikleti kullanan binlerce kisi de salak zaten.

Mert Bey, lütfen kafanıza göre "Bravo bisiklet olayını yalayıp yutmuşunuz" gibi yorumlarda bulunmayın. Dediğimi tekrarlıyorum. BANA göre hiç bir espirisi yok Şehir bisikletinin. Almanya'ya geldiğiniz vakit şehir bisikleti kullananların sayısının çok az olduğunu görebilirsiniz. Yani salak insan yok genelde yol bisikleti biniyorlar. MTB şehir içinde kağnı gibi gitmez. Bu bir insanın kondüsyonuna bağlıdır. Ben şehir bisikletine geçtiğim zaman hiçte oh be dünya varmış demedim açıkçası pişman olup geri döndüm MTB'ye. Madem hamaliye yapmak istemiyorsunuz. Yol bisikleti alın olay kapansın..

@Hakan ÇELİK

Pardon bu şehir bisikletleri ormana giremiyor mu şimdi? Dişli lastikleri süs olsun diye mi takmışlar? İnsanları yanlış yönlendirip gereksiz bilgiler vermeyin.

http://www.cykellagret.se/productfiles/images/9/9f604e6d-5040-4c19-8f1d-0e6737f33c56_large.jpg

Isim nedeniyle Almanya'ya Baden Wurttenberg ve Rheinland Pfalz'a bana "gelirseniz gorursunuz" diyemeceginiz kadar cok gittim, cok kaldim. O yuzden bana anlatmayin rica ediyorum.

Gordugum bisikletlerin neredeyse %80'i, Hollander diye de bilinen tamamen sehre uygun, camurluklu, gobekten dinamolu, gobekten vitesli sehir bisikletleri. Az bir kismi ince tekerlekli, bizim burda tur, sehir bisikleti dediklerimiz. Geri kalani da yol veya mtb.

Yol bisikleti aldim zaten, aldim diye de tek suspansiyonlu sehir bisikleti ihtiyaci olan birine yol bisikleti al, demiyorum mesela.

@Mert E.

Peki siz haklısınız ben susuyorum.

@Berke Kazankaya

Açıkçası Bu fotoğraf fikrimi değiştirdi Berke :) , lakin benim bu yorumu yapmamın sebebi, şehirde daha çok süreceğim deyince hemen şehir bisikletinin yapıştırılması. MTB gidemiyor mu şehir içinde yasak mı bize şehirde sürmek hemen bu fikirler geliyor aklıma.

@Hakan ÇELİK

Hakan bey, kimse sehirde mtb surulmez demedi ki. Aksine sehir bisikletinin hic esprisi yok, alip kendinizi kisitlamayin diye siz net (ve yukarda bahsettigim nedenlerle bence yanlis) bir yargi koydunuz ortaya.

Neyse, konuyu baltalamayalim daha fazla.

@Sukru bey, sizin ihtyaciniz olan sey belli ki Berke'nin gosterdigi gibi onden suspansiyonlu bir sehir bisikleti. Isinizi gorur.

Bahsettiginiz fiyatlardaki onerileri arkadaslar zaten verecektir.

• Beğen
Tepkiler: hakan çelik
@Berke Kazankaya

modeli neymiş bunun? baya güzel duruyor :)

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ediyorum.
Benim yüzümden tartışmayın.
İnanın bende çok kararsızım.
Belki 20 gün oldu araştırıyorum ama hep dağ bisikletlerine baktım havalı olması,duruşu dikkatimi çekti
Ama şimdi şehir bisikleti devreye girdi.
Kullanıcağım yerde asfaltta var ama daha çok parke taş(bizim mahalle böyle)tümsekler,çukurlar,setlerde çıkabiliyor.
Hani araziyede girebilirim bazen
Bu şehir bisikleti için uyar mı?
Kullanım alanım karma yani,tek bir yerle kısıtlı değil
Turlarada katılabilirim.
Birde boyum 1.70-1.72
Hangi ölçü vede bisiklet tavsiyesi sizden ricam?
Çok sağolun ilginiz için
Teşekkürler

Hakan bey, Mert abim de ben de dağ bisikletinin yasak olduğunu söylemedik. Uygun olmadığını söyledik.
@Cemal abi, bisiklet Scott Sportster S10

nisan ayı başında düsseldorftaydım inanın bana şehir düz olduğu içinde belki biraz her yer bisiklet ve açıkçası bırakın mtb'yi (1 yada 2 tane gördüm) doğru dürüst yeni bisiklet bile görmedim, çoğunluğu vitessiz eski tip şehir bisikleti. açıkçası bu aralar bende açtığım mtb konusundan vazgeçip şehir bisikletine kaymış durumdayım ve berke'nin önerisi benimde daha önce dikkatimi çekmişti. bu bisiklette sadece 1025 euro'ya 395 frenleri yakıştıramadım yoksa alınabilir

Bence zevk ve tercih meselesi, ancak araziye girmiyicekseniz city bike almanız mantıklı olur, dağ bisikletinden en büyük can alıcı farkı bana göre jant çapının büyük olması, bundan dolayıda hızını koruyabilmesidir. Eğer hızı seviyorsanız konforunuzdan ödün verip karbon maşalı şehir bisikleti alın derim. Yol durumunu çok sıkıntı yapmanıza gerek yok, ülkemizin yol şartları çok iyi olmasada çoğu arkadaşımız yol bisikleti sürmekte.

Geri