Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Orta göbek

ThrashFire

Üye
Tepki
0
İsim
Adem Yavuz A.
Bisiklet
Salcano
Merhaba herkese. Bisikletimin orta göbeği bozuldu ve değiştirmek istiyorum. Bisikletin üzerinde SR Suntour BB10-XCT-SQS model göbek var. 68mm genişliği ve 113 mm uzunluğu var. Ben bu göbeği bu rumanlı göbekle değiştirmek istiyorum. Uyum konusunda sorunlar çıkar mı? Başka orta göbek konusunda tavsiyelere açığım.

Scudo
Hazır konu açılmışken bende bir tavsiye alayım.. :)

Şu anki aynakol "Shimano AFCM171". Orta göbek rulmanlı ama model falan belli değil. Bu aynakolla uyumlu, kaliteli ve rulmanlı bir orta göbek tavsiye edebilir misiniz?

@ThrashFire İnternetten baktığım kadarıyla bisikletindeki orta göbek kare milli bir orta göbek, baktığın orta göbekse hollowtech II ki bu göbek aynakolunla uyumlu olmayacaktır. orta göbek ararken ölçülerine uygun kare milli bir orta göbek bakarsan senin için en masrafsız şekilde değişimi gerçekleştirebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: ThrashFire
Aynakolunuzun kendine ait bir mili yoksa hollowtech takamazsınız.

peki benim orta göbeğe göre bir orta göbek önerisinde bulunabilir misiniz? Bu arada ayna kolum bu: (link)

@pohuman Bildiğim kadaryla ikiside önemli. eğer uzunluğu doğru almaz iseniz aynakol ile arada bir boşluk kalabilir diye biliyorum.

Aynakola uyumluluk, göbek genişliği ve üzerindeki milin genişliği önemli

Mil uzunluklarına göre seçin.

2018-NEW-carbon-fiber-road-frame-Di2-Mechanical-racing-bike-carbon-road-frame-fork-seatpost-headset.jpg_220x220.jpg
beyler ,resimde görünen şu kadroyu almak istiyorum, orta göbek bb92 diyor açıklamasında,satıcıya yazdım fakat pek güven vermedi, bu kadroya maliyet sorunundan dolayı yeni claris r 2000 grupset planlıyorum fakat claris setteki orta göbeğin kodu bb-rs500 ..sorum şu bu orta göbek bu kadroya uyar mı, uymazsa ne satın almalıyım?

@emir yakup bulut bb92 pressfit göbektir ki senin dediğin setin bb-rs500 ise yie aynı şekilde pressfit göbektir. Muhtemelen sıkıntı çıkartmaz sana ama ölçüsü önemli ama başta belirteyim bu kadroyu alırsan yere düşmeyi de göze almalısın aliexpressten karbon kadro alınmaz.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut
@JusTiMe cevap için teşekkürler, kadro hakkındaki tespitiniz bizzat kendi tecrübeniz veya gözleminiz mi yoksa duyum mu?

@emir yakup bulut Kadronun a olması b ya da c olmasını zerre önemi yok aldığın yer aliexpress dediğim gibi yere düşmeye kadronun 2ye ayrılmasını istiyorsan bu siteden kadro alırsın. Fiyattan kaçacağım diye aliexpressten 300dolara kadro alıcağıma giderim alman sitelerinden 230-240euroya alü kadro alırım kafam da g*tüm de rahat eder.

Merhaba decathlon st 530 bisikletim var orijinal orta göbegi aşağidaki gibi bu karemil göbeği , shimano mt500 hallowtec orta göbeğe ve aynakolu da uyumlu deore tek yaprak m6100 -6120 aynakola çevirmek istiyorum yükseltmek istiyorum . Benim bisikletime uygun olan hallowtec orta göbek ölçüsü nedir (veya nasil olçebilirim) deore m6100 yada 6120 hangisi benim bisikletime uygundur lütfen yardimci olursaniz çok sevinirim . Tecrübeli arkadaslardan yardim istiyorum yardim ederseniz çok sevinirim .

Dosyalar

• 20220221_015953.jpg
    20220221_015953.jpg
    103,7 KB · Okunma: 31
  • sahibinden.com_20220221_021331_61913481900281517.jpg
    sahibinden.com_20220221_021331_61913481900281517.jpg
    53,5 KB · Okunma: 31
  • Screenshot_20220317-155420_Gallery.jpg
    Screenshot_20220317-155420_Gallery.jpg
    27,7 KB · Okunma: 31
  • Screenshot_20220317-155048_Gallery.jpg
    Screenshot_20220317-155048_Gallery.jpg
    163,1 KB · Okunma: 30
Merhaba yokmu bilen acaba .

Merhaba decathlon st 530 bisikletim var orijinal orta göbegi aşağidaki gibi bu karemil göbeği , shimano mt500 hallowtec orta göbeğe ve aynakolu da uyumlu deore tek yaprak m6100 -6120 aynakola çevirmek istiyorum yükseltmek istiyorum . Benim bisikletime uygun olan hallowtec orta göbek ölçüsü nedir (veya nasil olçebilirim) deore m6100 yada 6120 hangisi benim bisikletime uygundur lütfen yardimci olursaniz çok sevinirim . Tecrübeli arkadaslardan yardim istiyorum yardim ederseniz çok sevinirim .
M6100 aynakola alacaginiz orta göbek BB-MT800 BSA (68 mm/73 mm spacerleri icinde oluyor) yuvayi ölcmeniz ve 68 ise sol tarafa 1 sag tarafa 2 tane spacer, 73mm ise sadece sag tarafa 1 tane spacer kullanmanz gerekiyor. (Sol taraf kol tarafi, sag taraf disli tarafi)

Yalniz M6100 serisi 12 sistem oldugu icin zincir, ruble/kaset ve vites kolunu da degistirmeniz gerekiyor. Aktarici belki kurtara bilir ama kurtarmasa onuda degistirmeniz gerekiyor. sizin sistemin zinciri vs uyumlu olmadigi icin tam randumanli calismayacaktir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: akfkrgl
Merhabalar. Carraro Elite 804 şehir bisikletim var. Orta göbek geğişmesi gerekiyor fakat ölçülerini yazan bir yazı göremedim. Üzerindeki kare mil orta göbeği sökmeden ölçüleri anlaşılırmı, nerede yazar. Bilen varsa Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Merhabalar. Carraro Elite 804 şehir bisikletim var. Orta göbek geğişmesi gerekiyor fakat ölçülerini yazan bir yazı göremedim. Üzerindeki kare mil orta göbeği sökmeden ölçüleri anlaşılırmı, nerede yazar. Bilen varsa Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Sökmeden anlamanın tek yolu mili kumpas yardimiyla ölçmek. Tabii bunun icin aynakolu sökmeniz lazım.

M6100 aynakola alacaginiz orta göbek BB-MT800 BSA (68 mm/73 mm spacerleri icinde oluyor) yuvayi ölcmeniz ve 68 ise sol tarafa 2 sag tarafa 1 tane spacer, 73mm ise sadece sag tarafa 1 tane spacer kullanmanz gerekiyor. (Sol taraf kol tarafi, sag taraf disli tarafi)

Yalniz M6100 serisi 12 sistem oldugu icin zincir, ruble/kaset ve vites kolunu da degistirmeniz gerekiyor. Aktarici belki kurtara bilir ama kurtarmasa onuda degistirmeniz gerekiyor. sizin sistemin zinciri vs uyumlu olmadigi icin tam randumanli calismayacaktir.
Çok teşekkür ediyorum verdiginiz bilgiler için. degistirmek istememdeki sebep şuydu orta gobek ve aynakol performansi direkt etkileyen en büyük paya sahip parçalar %15 gibi bir performans artışı olur diye dusunuyordum . sistemin sadece aynakolun değişmesi ile uyumluluğu pek düşünmemiştim 32 t ikisi de aynakollarin diye , zincirim shimano hg 53 aktarici 11 42 ruble de 11 42 zincir aktarici ve rubleden memnunum da deore hallowtech gobek ve aynakol çok cezbediyordu anladigim kadariyla uyum sorunu yaşayabilirim sanirim . Ve bir şey daha sorayım benim bisiklete uygun orta göbek ölçüsü 68mm 73mm midir nasıl ölçebilirim orta göbeğin uyumluluğunu . 6120 6100 aynakoldan 3mm daha uzakta kadroya 6100 uyumlu galiba benim bisiklete .
Sökmeden anlamanın tek yolu mili kumpas yardimiyla ölçmek. Tabii bunun icin aynakolu sökmeniz lazım.
Merhaba nasil olcebilirim kare mili ve bisiklete olan karemilin ölçüsunde hallowtec ölçümü nasil yapilir acaba ?

Geri