Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Orta göbek

Çok teşekkür ediyorum verdiginiz bilgiler için. degistirmek istememdeki sebep şuydu orta gobek ve aynakol performansi direkt etkileyen en büyük paya sahip parçalar %15 gibi bir performans artışı olur diye dusunuyordum . sistemin sadece aynakolun değişmesi ile uyumluluğu pek düşünmemiştim 32 t ikisi de aynakollarin diye , zincirim shimano hg 53 aktarici 11 42 ruble de 11 42 zincir aktarici ve rubleden memnunum da deore hallowtech gobek ve aynakol çok cezbediyordu anladigim kadariyla uyum sorunu yaşayabilirim sanirim . Ve bir şey daha sorayım benim bisiklete uygun orta göbek ölçüsü 68mm 73mm midir nasıl ölçebilirim orta göbeğin uyumluluğunu . 6120 6100 aynakoldan 3mm daha uzakta kadroya 6100 uyumlu galiba benim bisiklete .

Merhaba nasil olcebilirim kare mili ve bisiklete olan karemilin ölçüsunde hallowtec ölçümü nasil yapilir acaba ?
6100 ile 6120 nin arasindaki farki ben size anlatayim.

6100 olani 142mm ve Boost olan 148mm olan arka dropout araligina uyumlu.
6200 ise sadece Boost olan 148mm arka dropout araligina uyumlu.

3mm dediginiz fark ise 52mm ile 55mm zincir hatti. ve bu zincir hatti ise 142mm ile boost icin verilmis. Sizin bisklet QR 135mm.

Sizin bisiklete uyumlulugu ben bisiklete olma yönünden demedim, bu sistem 12li ve sizinki 9lu sistem. Zinciriniz M6100 ayanakola uyumlu degil. Diyelim zinciri degistirdiniz ve 12 zincir taktiniz, bu seferde zincir arka rubleye uyumlu degil. Diyelim rubleyi de 12 ile degistirdiniz bu sefer de vites kolu yumuyor ve kolu da degistirnce arka aktarici kaliyor ve büyük ihtimalle o da uyum saglamayacak.
Bu isler malesef sadece aynakolu yükseltmeyle olmuyor. Siz bisikletinize Hollotech takmak istiyorsaniz malesef 2li yada 3lü aynakol takacaksiniz o da 9lu olmak sartiyla. Tekli yaprak aynakollar malesef 11li sistem den sonra var.
Ama 11 yada 12 tek yaprak yapmak istiyorum derseniz ikinci elden komple sistem alir takarsiniz.

Yalniz anlamadigim taraf karemil yada HT olmasi ne fark ediyor, okdar masarafa bence sadece HT olsun diye girmek mantiksiz ve tavsiye de etmem.

Ölcümüde yuvayi distan disa ölcerek yapiyorsunuz. Kirmizi ile isaretledim. Digerleri de spacerlerin nasil takildigini gösteriyor.
1.gif

Scudo
@Murat Cömez Emek ve bilgi içeren post için teşekkürler. Malum artık böyle postlar yok forumda.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
6100 ile 6120 nin arasindaki farki ben size anlatayim.

6100 olani 142mm ve Boost olan 148mm olan arka dropout araligina uyumlu.
6200 ise sadece Boost olan 148mm arka dropout araligina uyumlu.

3mm dediginiz fark ise 52mm ile 55mm zincir hatti. ve bu zincir hatti ise 142mm ile boost icin verilmis. Sizin bisklet QR 135mm.

Sizin bisiklete uyumlulugu ben bisiklete olma yönünden demedim, bu sistem 12li ve sizinki 9lu sistem. Zinciriniz M6100 ayanakola uyumlu degil. Diyelim zinciri degistirdiniz ve 12 zincir taktiniz, bu seferde zincir arka rubleye uyumlu degil. Diyelim rubleyi de 12 ile degistirdiniz bu sefer de vites kolu yumuyor ve kolu da degistirnce arka aktarici kaliyor ve büyük ihtimalle o da uyum saglamayacak.
Bu isler malesef sadece aynakolu yükseltmeyle olmuyor. Siz bisikletinize Hollotech takmak istiyorsaniz malesef 2li yada 3lü aynakol takacaksiniz o da 9lu olmak sartiyla. Tekli yaprak aynakollar malesef 11li sistem den sonra var.
Ama 11 yada 12 tek yaprak yapmak istiyorum derseniz ikinci elden komple sistem alir takarsiniz.

Yalniz anlamadigim taraf karemil yada HT olmasi ne fark ediyor, okdar masarafa bence sadece HT olsun diye girmek mantiksiz ve tavsiye de etmem.

Ölcümüde yuvayi distan disa ölcerek yapiyorsunuz. Kirmizi ile isaretledim. Digerleri de spacerlerin nasil takildigini gösteriyor.
284661 dosyayı görüntüle
Gerçekten teşekkürler emeğiniz icin detaylica anlatmişsiniz ,

dediğiniz gibi aynakolun ruble zincir aktarici ile uyumlu olmasi lazim . sistemi komple degistirmem çok daha mantikli . kesinlikle bu sistemi komple eskitip grup set olarak yenileme yapacagim uyumlu olmadiginda dediginiz gibi komple ruble zincir aktarici da uyumlu calismaz ettiğim masrafa da yazik olur , çok çok tesekkurler verdiginiz detayli bilgiler için .

Merhaba decathlon st 530 bisikletim var orijinal orta göbegi aşağidaki gibi bu karemil göbeği , shimano mt500 hallowtec orta göbeğe ve aynakolu da uyumlu deore tek yaprak m6100 -6120 aynakola çevirmek istiyorum yükseltmek istiyorum . Benim bisikletime uygun olan hallowtec orta göbek ölçüsü nedir (veya nasil olçebilirim) deore m6100 yada 6120 hangisi benim bisikletime uygundur lütfen yardimci olursaniz çok sevinirim . Tecrübeli arkadaslardan yardim istiyorum yardim ederseniz çok sevinirim .
bu arkadaşın kullandığı orjinal göbeği eski b.twin rockrider(2016 civarı çıkanlarla) aynı mı ?aynıyasa ebatları nedir?

Merhaba,
Forumda illaki bir usta vardır diye yazıyorum. Bisan Savage FT1 modelinin orta göbek kaç mm? Hiçbir yerde bulamadım. Bisan’a e-posta attım daha cevap vermediler. Bilgiis olan dönüş yapabilir mi? Nereden öğrenirim böyle bir bilgiyi?

Ek: Bisikleti kullanan varsa önerir mi?

Merhaba,
Forumda illaki bir usta vardır diye yazıyorum. Bisan Savage FT1 modelinin orta göbek kaç mm? Hiçbir yerde bulamadım. Bisan’a e-posta attım daha cevap vermediler. Bilgiis olan dönüş yapabilir mi? Nereden öğrenirim böyle bir bilgiyi?

Ek: Bisikleti kullanan varsa önerir mi?

Şurada cevap verdim: Fatbike tavsiyeleri

Geri