Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Pedalla Türkiye.. 7000 Km..

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.757
Bu yaz için hazırladığım projemin ismi "Pedalla TÜRKİYE"

Türkiye'nin dört bir yanını pedallamak. Tarihi eserleri ziyaret etmek, değişik şehirleri görmek, farklı kültürleri tanımak, farklı coğrafyalarda solumak, Bisiklet Forum dostları ile bir el sıkışmak, doğa ile iç içe olmak, bisiklet sporunu Türkiye'ye bir nebze olsun duyurmak, varmak değil yolda olmak ve son olarakta iki tekerlek üzerinde olmak. İşte bunun için Pedalla TÜRKİYE..

Bu Projeyi aylardır hazırlıyorum. Hayata geçirmek çok da kolay olmayacak. Ama hareket günü gelene kadarda onun için çabalıycam.

Bu geziden kısaca bahsetmek istiyorum;
Türkiye sınırları içerisinde Doğu'dan Karadeniz'e, İç Anadolu'dan Güneydoğu Anadolu'ya, Akdeniz'den Ege'ye ve son olarakta Marmara'ya doğru uzanan 7000 Km.lik bir serüven.. Tek başıma olacağım bu turda yanımda yer almak isteyen arkadaşlarıma her zaman yolum açık olacaktır.

Güzergahım bu şekilde;

2 Mayıs çıkışlı gezimin güzergah listesi;

Hesaplanan gün sayısı bu şekilde. Problem yaşanmadığı takdirde buna uyulacaktır.
Kabaca Tarih verecek olursak... (Tarihler kesin değildir. Yol hali göz önünde bulundurulacaktır.)

ERZİNCAN: 02.05.2007, ERZURUM: 03.05.2007, KARS: 05.05.2007, ARDAHAN: 06.05.2007,

ARTVİN: 08.05.2007, RİZE: 10.05.2007, TRABZON: 11.05.2007, GİRESUN: 13.05.2007

ORDU: 14.05.2007, SAMSUN: 16.05.2007, SİNOP: 18.05.2007, KASTAMONU: 21.05.2007

ÇANKIRI: 23.05.2007, ANKARA: 25.05.2007-26.05.2007, KONYA: 29.05.2007, AKSARAY: 31.05.2007

NEVŞEHİR: 02.06.2007, KAYSERİ: 04.06.2007, MALATYA: 09.06.2007, ELAZIĞ: 10.06.2007

DİYARBAKIR: 12.06.2007, BATMAN: 13.06.2007, MARDİN: 18.06.2007, ŞANLIURFA: 20.06.2007

GAZİANTEP: 22.06.2007, OSMANİYE: 24.06.2007, ADANA: 25.06.2007, MERSİN: 26.06.2007

ANTALYA: 03.07.2007, MUĞLA: 11.07.2007, AYDIN: 13.07.2007, İZMİR: 14.07.2007

MANİSA: 15.07.2007, UŞAK: 18.07.2007, KÜTAHYA: 20.07.2007, ESKİŞEHİR: 21.07.2007

BURSA: 23.07.2007, BALIKESİR: 25.07.2007, ÇANAKKALE: 28.07.2007, EDİRNE: 02.08.2007

KIRKLARELİ: 03.08.2007, TEKİRDAĞ: 05.08.2007, İSTANBUL: 07.08.2007

Eleştirilerinizi, düşüncelerinizi, bilgilerinizi paylaşmaktan lütfen sakınmayın. Hepinizin düşüncesi benim için önemli. Bu gezide sizlerin desteğine çok ihtiyacım olacak. Yanımda olduğunuzu bileyim yeter..

Son olarak dediğimiz gibi bu turumuzun gerçekleşmesi için Sponsor aramalarına son hız devam ediyorum. Bu konu hakkında düşüncesi olan arkadaşarın özelden yazmalarını rica ediyorum..

Buradan bana manevi desteğini esirgemeyen arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum...

Sevgiler....

Scudo
@Murat CER

İzin konusunda sorun yok abicim. Senelik izin diyelim biz buna. Ama biraz uzun olacak tabi..
Ücretsiz izin bir nevi.. :D:D

Sevgiler...

Saygı değer arkadaşım Serkan oyyyy oyyyy diyorum,tebrik ediyorum...

İnşallah geziyi en iiyi şekilde sonuçlandırırsın,sponsor şart....;)

Kayıt defterine kayıt alıyorumm ..;) :D

Serkan güzel bir program ama doğru planlanmış değil, 96 gün boyunca hergün ort 72km bisiklete bineceksin demek ama bu mümkün değil. 1000km'ye kadar olan turlarda haftada 2 gün hiç bisikletle binilmemesi ve dinlenilmesi gerekir sağlıklı şekilde turu tamamlayabilmek için. sen 7000km'den bahsediyorsun, 3 aylık programına 1-1,5 ay sadece dinlenme süresi eklemelisin.

Ayrıca bisiklet üzerinde yaklaşık 25-50kg yük taşıyacağını da unutma, he bir de gideceğin yerlerde sana eksiklerini ve ihtiyaçlarını tamamlamanda yardımcı olacak kişilerle de önceden irtibat kurmalısın. Tabe bisikletine de allah uzun ömür versin, dile kolay 7bin km yapacak bisikletinin büyük ihtimalle birçok parçası değişecektir.

Ve tabe sana da başarılar diliyorum, umarım istediğin şekilde bu geziyi gerçekleştirirsin.;)

@Serkan Taşdelen

oh ne âlâ...süper o zaman..Eskişehir'e geldiğinde belediye bandosu ile karşılarım o zaman ben de :D :D

inşallah istediğin gibi, aklından geen gibi bi tur çıkarırsın...

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen
Vay Serkan' ım vay

Ben bile bu yaşımda hiç bu güne kadar yapmadığım turları hayal eder düşünürsem. Senin gibi genç ve azimli olan larda işte böyle devasa bir tur düşünürler. Allah sana yardım etsin. Bu turu sen yer bitirirsin, ondan hiç şüphem yok ta, işide mi bırakacaksın yoksa, onu çözemedim.
Ama çalıştığın yerin patronu sponsor olupta o destekliyorsa çok sevinirim o zaman.

Bak şimdiden söyleyeyim. Kısmetse Manavgattan karşılarım seni ve kemer Kumlucaya kadar yanında pedallarım. Haa bakarsın o gün için bir iyilik olur, yanında gidebildiğim kadar da giderim orası hiç belli olmaz ama, ters bir durum olmadıktan sonra Manavgat, Kumluca arasında yanlız pedal çevirtmem sana.

Benim sana yapacağım bu. bakalım diğer şehirlerdeki arkadaşlar ne yapar onlarıda görelim. Bir bakıyorsun , hiç yanlız başına pedal basamıyorsun. Olabilir ne diyelimm.

Sana ideallerinde başarılar dilerim.

Hoşçakal. Bekliyorum gelirken haber verrrr.:D

• Beğen
@Ergün (Divinity)
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Evet bunları çok düşündüm. Çok haklısınız. Ama bazı bölgelerde günde 40-50 km gidicem. Ve günün büyük bölümünü dinlenme ile geçiricem. Bazı illerde bunları belirtmemişim 2 gün konaklama yapıcam. Hem teknik servis olarak hemde dinlenme olarak. Ayrıca bu 96 gün olarak hesaplansada bende aksayacağını zannediyorum. Dediğim gibi yol hali ne olur ne olmaz.
Tabiki forum arkadaşlarım sayesinde iletişime geçerek teknik servis konusunda yardıma ihtiyacım olacak. 500 Km'de bir arkadaşlarımız var Allah'a şükür.;)
İşte son olarak yine maddiyat konusu geliyor aklımıza. Yedek parça felan filan. Sponsor bu işin kilit ismi. Ben kendime güveniyorum.

Her zaman düşüncelerinizi lütfen bildiriniz. Atladığım bir nokta varsa bilmek isterim.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Önder Özdoğan
@Ender Alıcıoğlu

Sevgili Ender Abicim iş konusunu dert etmeye gerek yok. Onu bi şekilde hallettim.

Bu arada Manavgat-Kumluca arasında yanımda olmanız bana vereceğiniz en büyük destektir. Tabi o zamana kadar inşallah bir sorun olmaz..

Diğer bölgelerdeki arkadaşlarada her zaman yolum açık... Yanımda olmaları bana güven ve destek verecektir.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu
@Serkan, cidden süpersin! İstanbul'dan başlasan birkaç gün sana eşlik ederim demiştim biliyorsun=) İstanbul'dan başlayacak birileri varsa bu şekilde ben hazırda bekliyorum.=)

• Beğen
Inanilmaz bir tur bu Serkan abi saskinlikla bakiyorum haala programa:) 7000km muazzam bir deger..

tabi turu Istanbul'da bitirmen biz Istanbullular icin buyuk bir sevinc kaynagi olacaktir.. hem seninle tanisicaz hem de uzun uzun dinleyebilicez seni..

Ne diyim insallah kismet olur da turunu bitirip sag salim Istanbul'a geldigin gunleri goruruz;)

• Beğen
@Selim Çam

Sevgili Selim çok teşekkürler desteğin için. İstanbul içi gezilerimizde pedallarız.. :D:D

Sevgiler...

Mükemmel bir gezi bende Afşinden 37.gün geziye katılacagım.Vallahi şimdiden heyecanlandım.:D :D

Sevgili Serkan merhaba.

Pedal pedal Türkiye projen gerçekten çok güzel bir proje.Umarım hiçbir sorunla karşılaşmaz ve hayalini gerçekleştirebilirsin.Gelen mesajlara baktığımda pekte yanlız kalmayacaksın.Teknik konularda görüş ve önerilerde gelmeye başlamış.
Bende Ender abimden seni sağ salim teslim alıp Muğla sınırları içerisinde gücüm yettiğince yanında olacağım hiç kuşkun olmasın.

Diğer şehirlerimizdeki değerli forum arkadaşlarımızında aynı düşüncede olduklarını biliyorum.
Umarım sponsor konusunu bir an evvel halledersin.Uzun yol yapmış arkadaşlarımızın düşünce ve fikirlerini alırsan çok daha iyi olur derim.Zaten onlar konu başlığını görünce senden tecrübe ve birikimlerini esirgemeyeceklerdir.
Hayalinin gerçekleşmesi dileğiyle...

• Beğen
Fikir güzel program güzel inş bunu gerçekleştirebilirsin ve imkanım olursa bursa yada çanakkaleden istanbula kadar sana katılabilirim ve bunu çok isterim...

• Beğen
Serkan'cım rotanı biraz daha uzatıp Iğdır'dan geçmeni isterim.. Güzellikler orada ;)

• Beğen
Bravo Serkan,

Ben de dahil bir çok arkadaşın hayallerini süsleyen bir tur olacak. Umarım gerçeğe dönüşür. Ağrı dağı çevresini mutlaka dolaşmanı ben de öneririm. Bizim taraflara geldiğinde seni yanlız bırakmayacağımızdan kesinlikle emin olabilirsin.

Selamlar, sevgiler...

• Beğen
Geri