Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

PTT'nin yaptığı rezillik... (yanlış anlaşılma ptt'den özür diliyorum)

@Murat.Bagci altından kalkabileceğim bişe olsa yapardım aslında dava bitiminde para geri alınıyorsa ama masrafları yettiremem

Scudo
Dava açın. Gerekirse 10 yıl sürsün yine de peşini bırakmayın. Hukuk sürecinin ülkede kaplumbağa hızında işlemesinden dolayı insanlar bu süreçle uğraşmaktan çekiniyor ve bu tip olayların da ardı arkası kesilmiyor.

Bizim basimiza benzer bir olay geldi. soyleki urun geldi fakat parca pincik. bildigin cekicle biri basa basa kirmis da koymus sanki. sonuc : kapida kontrol edip zabit tutmadiginiz icin hicbirseyi kanitlayamazsiniz. dediler ve gonderdiler. :)

@chnkrmz dava acarken zaten yaptiginiz avukat analiz masraflari ustune maddi manevi tazminat herseyi talep edebilirsiniz. yeterki eliniz de kanit olsun. akredite laboratuvar bilir kisi onayli bir rapor ile kazanmamaniz icin bir engel gozukmuyor tabii ki boyle bir dava daha once acilmamis ise turkiye de o yuzden uzayabilir ama somut veriler ile islemler uzamadan da halledilebilir biraz da avukata bagli olacak tabii ki durum.

@Murat.Bagci avukat yardımı olmadan heyete dilekçe versem nasıl olur.

size paketin ulaştırıldığına dair kurye imza attırmadı mı?
geçmiş olsun.

@chnkrmz avukat ile olursa isleri en azindan o takip eder daha cabuk olur. gerci siz direk dilekce verseniz de olur ama heyetin gidip te tasi analiz ettirecegini zannetmiyorum . burada onemli olan o tas oraya sizin koymadiginizi ispat edecek somut verilerin olmasi . yoksa merlinden tutun gumrukten pttye herkesi zan altinda birakmis olacaksiniz . ayipli mal olarak sikayet etseniz de mal yok ortada . veyahut soyle olabilir gumrukte kamera kayitlari vasitasiyla urun geldigin de zaten hangi dakikada da isleme alindigi hepsi kayitli oradan takipte edilebilir tabi barkod vs . takipleri ile. ilcenizdeki tuketici mahkemesine bir danisin ucretsiz dava acabiliyorsunuz oradan ayipli mal teslim vs seklinde ya da online olarak bile edevlet acabilirsiniz. bakalim onlar ne diyecekler. ya da tanidik bir avukat varsa ya da forumdan yardimci olacak onlara da bir danisin islemlere baslamadan once. gerci kisa zaman da baslamaniz gerekmekte teslim aldiktan sonra.

@bozok imzayı atmadan kontrol etmem gerekliydi ama herzaman ki gib bunda da sorun yoktur diye hiç aklıma gelmedi.
imzayı attıktan sonra farkettim. belki imza attım diye uğraşmak istemezler ama ben genede dilekçemi vereceğim

@Murat.Bagci tam anlamıyla bağlantıya geçemedim. ingilizce sıfır e haliyle translate kullanmaya çalıştım ama anlaşamadık pek. oraylada ilgilencem bi ara

@chnkrmz iletisim icin en hizli yol. resimleri cekin kutunun herseyin faturanin vs. sonraisnda hemen twitter atin hesabiniz varsa yoksa zaten kendi sistemlerinden contact kismindan yazin hemen doneceklerdir. merlin musteri hizmetleri oldukca iyidir. belki de sorun gercekten onlardan kaynakli ve olayin buyumemesi icin size yeni bir urun gonderecekler yaninda bir kac hediye ile birlikte :)

merlin ile iletisime gecip daha sonra buradan yazdiginizi dusunmustum . oncelikle merlin ile mutlaka iletisime gecin ptt gumruk ile ilgili olmayabilir sorun. merlin yazili olarak olayi kabul etmedgini soylerse tuketici heyetine dilekce verirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz
yuhhh ohaaa çüşşş bune yawww resmen hırsızlık hiç kimse yurdışından bişey almasın diyemi yapıyolar nedir yani olay nedir maksat

Acikcasi bu durum ptt ile ilk defa yasayani duyuyorum ama bu tip durumlarda teslim alinmamasi cok onemli firma teslim alindiktan sonra olmadigi ne malum diyip durumdan kurtula bilir gecmis olsun umarım sonuc umdugunuz gibi neticelenir

paketin içindeki iki pakette bundan. yani merlin ile ilgili bişey bulamadım.
ve ayrıca sinirim geçtiği için taşı inceledim. değişik bir taş türü. arkasından fener tuttum taş parlıyordu.
sanırsam kargo içerikleri karıştı.
taş daha bi değerli geldi gözüme. inşallah gerçekten değerlidir de sahibi de benim gibi uğraşır ben fenerime taş ta sahibine ulaşır.
bu durumda ptt yi arayıp bu durumu mu anlatmam lazım ?

bu taş buradan geldi galiba. arkasından fener tutunca taş ışıldıyo. değişik bi taş.

IMG20160610175602.jpg

Dosyalar

• IMG20160610175003.jpg
    IMG20160610175003.jpg
    54 KB · Okunma: 80
  • IMG20160610175007.jpg
    IMG20160610175007.jpg
    51,6 KB · Okunma: 80
@chnkrmz yapılan tamamen terbiyesizliğin gelişmiş bir boyutu. Yalnız yukarda yapılan yorum biraz şaşırtıcı. Maalesef haksız kazanc elde eden insan çıkıyor, bu insnaların düşünceleri bambaşka size tavsiyem siparişlerinizi kapınıza değilde en yakın ptt şubesine isteyip oradan teslim almanızdır.
Sağolsun benim ptt de çalışan çok babacan bir abim var siparişim geldiği zaman(takip kodsuz çin malzemem bile) direk beni arar. Umarım hak arayısınız güzel bir şekilde sonuçlanır.

ilk mesaja edit olarak ekledim.
ptt sesimi duyuyorsan hakkını helal et :D
şikayet durumunu kargo karışıklığı olarak düzelttirdim. şimdi beklemedeyim artık

Ahaha hah ne güldüm ya. Allah affetsin. Kusura bakma. Size maden kazısından çıkan örneği yollamışlar galiba. Bence ellemeyin. Ne olur ne olmaz

@Aenescan bende başım niye ağrıyo diyorum. taşı gördüğümden beri başım ağrımaya başlamıştı hala geçmedi.
taşı görünce sinirden ağrıdı sanmıştım :D

• Beğen
Tepkiler: Aenescan
İyide senin adına nasıl geliyor ? Burda Ptt suçlu değilmi ? Birde aç bak alıcı bilgilerini kontrol et senin adında başka birine gelme ihtimali var ama adres ve numara ihtimali olamaz Ptt burda kafasına göre iş yapmış oluyor :)

E5603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@chnkrmz bu tarz durumlar belli olmaz. Karışıklık olmuş sonuçta. Allah korusun. Hayırlısıyla sonuçlanır inşallah

Geri