Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Rockrider 520 ve 540 arasında seçim.

540
ama 520 de senı uzmez

Scudo
Merhaba şuan 520 alınırmı sizce ? bu ürüne bakıyorum ama karar veremedim 2 bin bandında başka ne alabilirim ?

• Beğen
Tepkiler: Cotyoran52
Merhaba şuan 520 alınırmı sizce ? bu ürüne bakıyorum ama karar veremedim 2 bin bandında başka ne alabilirim ?

Maşa kilitleme yok, hidrolik disk yok (mekanik disk var), vites takımları biraz düşük seviye (güvenemedim, Microshift deniyor fikrim pek yok), tasarım gayet iyi... 540 fiyatları yakın olsa soruya bile gerek yok ama 540 modeli 4000 civarında seyrediyor. Hani 4000 civarında Carraro Daytona, Mosso Black Edition tarzı bisikletler başlıyor ben de ikilemde kaldım ama Rockrider tasarımları hepsinden güzel geliyor. 530 modeline bakıyorum o da 9 vites (Ön aynakolda tek dişli), maşa kilitleme yine yok (Bence en büyük problemi), vites takımı iş görür, fiyat da 3500 tl falandı. Hani 530 için 3500'e değer mi soru işareti. Decathlon'un satış sonrası hizmeti iyi diye duymuştum belki o yüzden süspanse edilebilir bu paralar yoksa Carraro, Mosso ya da Kron modelleri düşünülebilir f/p anlamında... 2500-3500 segmentinde Carraro Force serisi düşünülebilir (Özellikle 950 öne çıkıyor), Mosso Raceline da güzel bisiklet fakat fazla boyalı geliyor tasarımı :( (Kendi açımdan biraz tasarıma da önem veriyorum, aşırı boyalı makyajlı şeyler satın alasım gelmiyor. Bu anlamda sektörde Rockrider ve Carraro sade ama canlı tasarımları MTB'de en çok hoşuma gidenler.)

Son düzenleme:
Merhaba Rockrider 520 ve 520ST arasında kararsız kaldım. Yeşil 520ST modeli 1 yıl daha yeni ama 520 mavi tasarımıyla çok hoşuma gidiyor, ikiside temiz kullanılmış göze batacak çizikleri vs yok.
ST modeli 2000TL
Normal 520 1800TL
Kimisi yeni modelde kalite düştü diyor, kimisi yenisi daha iyi diyor. Benim çok bilgim yok, siz hangisini tavsiye edersiniz?

@Burak9956
İlk fotoğraftaki yani mavi olanın ön lastik bitmiş durumda. Büyük olasılıkla iyice aşınınca arka ile değişim yapılmış. Bu da yine büyük olasılıkla bir ergenin elinde hoyratça kullanılıp sürekli kaydırıldığını gösteriyor. Yeşil olan daha az hırpalanmış gibi.

@Burak9956
İlk fotoğraftaki yani mavi olanın ön lastik bitmiş durumda. Büyük olasılıkla iyice aşınınca arka ile değişim yapılmış. Bu da yine büyük olasılıkla bir ergenin elinde hoyratça kullanılıp sürekli kaydırıldığını gösteriyor. Yeşil olan daha az hırpalanmış gibi.
Hocam çok sağolun hiç farketmemiştim bilenle bilmeyenin farkı burda ortaya çıkıyor 👍

• Beğen
Tepkiler: everhard
Arkadaşlar Selamlar,

Btwin Rockrider 520 toplayacağım. Arkadaşta 520 kadro SRAM aynakol ile birlikte Jant seti Bianchi Aspid lastikler takılı şekilde ön chaoyang arka maxxis iç lastikleri ile birlikte sadece hidrolik fren ve vites kolu kalacak şekilde bana 1500 TL ye verecek. Sizce Rockrider 520 toplanır mı? Toplasam bile satabilir miyim? Düşünceleriniz nedir?

Arkadaşlar Selamlar,

Btwin Rockrider 520 toplayacağım. Arkadaşta 520 kadro SRAM aynakol ile birlikte Jant seti Bianchi Aspid lastikler takılı şekilde ön chaoyang arka maxxis iç lastikleri ile birlikte sadece hidrolik fren ve vites kolu kalacak şekilde bana 1500 TL ye verecek. Sizce Rockrider 520 toplanır mı? Toplasam bile satabilir miyim? Düşünceleriniz nedir?
Butceniz neye yetiyorsa ona gore bisiklet toplanir. Calisan her bisiklette satılır. Önemli olan bütce ve dogru fiyat.
Aynakol, ruble ve zincirin durumu nasil? Kısa vadede degisecekse ek maliyet cikar.
Lastiklerin durumu nasil? Kısa vadede degisecekse ek maliyet cikar.
Takacaginiz hidrolik fren ve vites kolu modellerine gore fiyat degisir. Mevcut aktaricilara uygun (marka ve vites sayisi olarak) kollar bakmanız gerekir.

2. el sorunsuz bisiklet ve bunu alırsanız yapacaginiz masrafa gore karar size kalmış.

Geri