Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Salcano city fun 60 hakkında

Darke

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet
Bianchi
(link)
Arkadaşlar şehirde kullanmak üzere bu bisikleti düşünüyorum sizce nasıldır ? Kullanan gören bilen duyan varsa bildiklerini aktarabilir mi ?
http://puu.sh/7bvMn.jpg
http://puu.sh/7bvNi.jpg
Ya da bu tarzda 600 TL ye kadar bisiklet önerebilir mi ?
Tercihlerim :
Şehir veya yarış bisikleti
Ön maşa suspansiyonlu olursa daha iyi olur ama olmasada olur
Kesinlikle uzun ömürlü bi vites takımı

Scudo
2013 model bayilerin elinde kalmış bulabilirseniz peşin alımda pazarlıkla 600'e yakın bir seviyeye düşürebilirsiniz belki, o yüzden öneriyorum bu ikisini.
city sport 40 790tl, city sport 50 730tl
2014 modellerinden biraz daha iyi donanıma sahipler ve 1 model yılı düşük olduklarından pazarlık payı daha fazla olacaktır.
40'ı bilmem ama 50 600'e düşer iyi bir pazarlıkta.

Ben de bu bisikleti veya 70'ini düşünüyordum, sonra karar verdim biraz daha bekleyip 800 Tl civarı bisiklet alacağım, ama bu bisiklete aldığım yorumlar da güzel.

Eğer yağışlı havalarda da kullanacaksanız ŞEHİR modellerini tercih edin. (Çamurluk, aydınlatma vs. donanımlı)

@TALHA ATEŞ
Açıkçası yağmurda falan pek bisiklet kullanmam ve ayrıyetten şehir modelleri çok çirkin geliyor bana

@Salih Korkmaz

Sanırım 70le bunun arasındaki en büyük fark ön maşa.

güncel arkadaşlar

Merhaba,

2013 model Salcano City Sport 50 kullandım 1 yıl kadar. Seçtiğin model ile donanımları aynı denecek kadar yakın. Doğru bir kadro seçimiyle kategorisine göre gayet hızlı bir bisiklet. Arka kısma takacağın polisport ince bir çamurluk (25-30 TL) ile yağmurda bile kullanabilirsin. Amortisörü bir şehir bisikleti için yeterlidir. Ben çoğunlukta kapalı kullanmıştım. Kapalı olması hızını olumlu yönde etkilemekte. Bakımlarını düzenli yaptıkça seni asla üzmeyecek bir üründür. Lastikleri çok dayanıklıdır. 1 kere bile patlamadı. Koltuk jel dolgulu olduğundan kalçanı çok ağrıtmaz. Gidon boyununu yere paralel ayarladım mı uzun turlar seni bekler. Şimdiden alacağın bisikleti iyi günlerde kullanmanı dilerim.

@B.Konak

Yorumunuz için çok teşekkür ederim son bir sorum daha olacak

http://puu.sh/7eDWp.png

Boyum 1.75 , İç bacak boyum 78 cm. Hsaplama yapinca 53 cm kadro yani 21 inch lik bir kadro uygun gözüküyor.

Bu salcanonun sitesinde kadro boyuna ilişkin bir şey göremedim sizce bu modelin kadrosu bana uygun mudur ?

Salcano bu modelleri 18 ve 20 inç çıkarıyor diye biliyorum. Benim boyum 1,80 ama iç bacak boyumu tam ölçmedim, sizinkine yakındır. Bana 18 inç uygun geldi, 19 olsaydı belki düşünürdüm. Ama 20 inç olunca, kadro ön borusuna inip ayakta durunca büyük geliyor bana. Kısacası kadro tasarımı nedeniyle bu hesaplamalar yanlış olabiliyor. Ben seleden öne atladığımda, ayaklarımı yere tam basabilmek istiyorum, bu nedenle 18 inç aldım.

@Ufuk Kılıçaslan

(link)
peki hocam bu kadro kaç inçtir ?

@Darke

Değerli arkadaşım, beğendiğim bisiklet bir şehir bisikleti bu nedenle alacağın kadro boyu 20" olmalıdır. Zaten bindiğinde 18" kadroda rahat etmeyeceksin.
Yorulmadan yapacağın yollar için 20" kadro 'yu deneyerek almanı önemle tavsiye ederim.

Selamlar arkadaşlar eski bisikletimi satıp salcano city fun 60 aldım. 20 inch kadro aldım boyum 1.85.
İlk Kullanımda bisikletteki duruş pozisyonu olarak gidon çok aşağıda geldi bana. Şöyle bir durum var bisikleti kullanırken gidon boğazı aşağıda durduğu için nasıl söyliyim öne çok eğildiğimden boynumu çok yukarı kaldırmam gerekiyor.
Buda beni rahatsız etti açıçası. Daha önce kullandığım eski bisikletimdeki gidon daha kısa ve gidonu birazda olsa yukarı kaldırmak için ayarlanabilir şekildeydi.
Alır almaz tanıdık bisikletçiye gidonun yükseltilip yükseltilmediğini sordum abi yükseltilmiyo dedi. Bu gidonlar rüzgarı kırmak için bu şekilde aşağıda olduğunu söyledi.
Birde üstündeki gidon biraz bana uzun geldi. Yani kullanım açısından eski bisikletimin gidonu daha kısaydı ve daha iyi manevra kabiliyeti vardı. Tabiri caizse eski kısa gidon spor araba ise bu gidon otobüs çevirmek gibi.
Birde ben sağ sol manevralar yapıp hafif bisikleti yatırıp engellerden slalom tarzı geçmeye bayıldığım için bu gidon gerçekten bana biraz ağır geldi. Acaba bu bisikletin manevra kabiliyetinden mi yoksa gidon uzunluğundanmı kaynaklı.
Şimdi daha kısa bir gidon ve ayarlanabilir bir gidon boğazı almayı düşünüyorum.
City fun 60 kullanıpta bu durumdan rahatsız olan yokmu acaba merak ettim ?

Selamlar sevgili forum üyeleri.
Salcano city fun 60 bisikletim var. Ön süspansiyon maşayı düz maşa ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Bu gün bisikletçimin önünden geçerken sormak istedim nasıl olur olurmu diye. Olur dedi fakat bisikletin bütün aerodinamiğini bozucağımı söyledi.Anlamadığım şu bi üst modelinde yani city fun 70 te düz maşa varken aerodinamik bozulmuyorda city fun 60 tamı bozuluyor.
Baktığımda evet yani süspansiyonlu maşa uzun duruyor. Forumda maşa ölçülerinden anlayan deneyimli arkadaşlar mutlaka vardır. Sormak istiyorum city fun 60 a düz maşa takmam düz maşa daha kısa olucağından bisikletin öne doğru eğilmesi ve aerodinamiğin bozulmasımı demektir.
City fun 70 te düz maşa olupta nasıl aerodinak bozulmuyor. ?

bence o kendi aerodinamiği bozulacak diye endişe etmiş. Eğilip kalkmak uğraşmak yorucu gelmiş

• Beğen
Tepkiler: filipiti
Bu iki kadro arasındaki tek fark düz maşa takılı olması resime baktığınızda düz maşanın kadro biraz aşağıdamıdır evet aşağıda fakat şimdi city fun 70 e aerodinamiği bozuk dememiz lazım o zaman bizim bisikletçiye sorsak.

Arkadaslar bir tane duz maşa buldum. Ust bar uzunlugu 300 mm benim bisikletin 23,5 cm.
Bu duz masayi aldiktan sonra kestiriyomuyuz ust boru kismini.
Salcano sity fun 60 a takicam dikkat etmem gereken bi husus varmi uyum acisindan.

Dosyalar

• Screenshot_20180606_235610.png
    Screenshot_20180606_235610.png
    32,6 KB · Okunma: 13
  • 2018-06-07-09-55-45.png
    2018-06-07-09-55-45.png
    65,5 KB · Okunma: 12
  • 20180607_095050.jpg
    20180607_095050.jpg
    61,1 KB · Okunma: 10
Geri