Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Salcano Insomnia 293 Sram Kullanan var mı?

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
1.069
Bisiklet
Merida
Salcano İnsomnia 293 sram Kullanan arkadaş varsa,benimle iletişime geçebilir mi acaba ?

Scudo
kimse kullanmadı mı bu bisikletten ya:( bu modeli almayı düşünüyordum...

insomnia 242 kullanıyorum kadro aynı sanrım ve rahat açıları var.. ancak bahsettiğiniz modelle arasındada çok fark var ama yinede güzel alet gibi

ya gerçekten kimsede yok mu bu bisikletten,kullanan kımse yok mu? bi önerisi olan ne bilim faydasını gören yada şikayeti olan?

bende 293 düşünüyorum gerçekten yokmu kullanan?

Evet bir 293 kullancısı olarak size gerekli bilgileri vermek isterdim lakin, bu bisikleti hem kullanan yok hemde mağazalarda stokta yok anlamış değilim.

Samet bey ilginizden ötürü teşekkür ederim,Öyle forumu dolaşıyordum bu konuya bir bakayım dedim,konuyu ben açmışım:)
Bu konuyu açtığımda henüz bisikletim yoktu,bisikletin b'sinden anlamıyordum,şuan 2 bbisikletim var biri yol biri dağ olmak üzere :)

O paralar verildikten sonra; Carraro CRX 1012 almak daha mantıklı.

@Sercan Can

Siz alın o bisikleti burada bisiklet tavsiyesi istenmemiş.

@Nail Acun

Hayırlı olsun sevindim adınıza güle güle kullanın :)

Samet hocam o zaman ben sizin bilgilerinizden, kullanıcı yorumlarınızdan yararlanabilirim.
Yaklaşık 3aydır forumu takıp ediyorum.Hem maddiyattan hemde karasızlıktan dolayı hala bisiklet alabilmiş değilim.Başta aklımda hep merida matts 100d vardı, daha sonra ghosta kaydı daha sonra 2haftalık 26er bisiklet kullanma tecrübem oldu ve anladım ki 26er bana göre değil.
Bir bisikletçide 29er insomnia 293 test ettim ve vuruldum diyebilirim.Ama kafamı kurcalayan hep şu oldu.istanbulda bu bisiklete ihtiyacım varmı? şehir bisikletine dogru gittim geldim sürekli.Dağ bisikletinin konforunu, heybetini seviyorum ama uzun yolda gitmek ıstıyorum 60km bir tur gerçekleştirmiştim o günden sonra kafam cok karıştı açıkçası.Kalın lastikler beynimin içinde koca koca soru işaretleri bırakmadı değil.
Stoklarda yok biskleti kullananda yok demişsiniz size birazda olsa katılıyorum açıkçası.istanbul içinde bisikletle çok gezdim ve sadece 1kişide insomnia görebildim açıkcası.Ama mağazalarda var göztepede bi mağazada gördüm birde sirkecide oldukça mevcut.Şimdi kullanıcı yorumlarına gelelim nasıl memnunmusunuz.Uzun yolda 2.2 continanteller nasıl yoruyor mu vs vs...

Kemal bey 29 inç bir bisiklet alacaksanız,ben size sedona 759 tavsiye ediyorum. Salcanoyu önermiyorum

güzel demişsiniz hocam ama bütçeyi aşıyor. aralarında 400liradan fazla fark var bu 400lıra farka değer mı? bence değmez gibi. değse bile benim o farka ihtiyacım var mı bu kadar parayı buraya yatırmalımıyım açıkçası net cevabı yok bende. o yüzden başlangıç olarak salcano düşünüyorum bakalım.sport cıty 27 ilk öncelikli tercihim olacak gibi.ama yüreğimin bi köşesinde insonia 293 hep yatacak
helede o mavi rengi ahh ahhh

Ben bindim 293'e de hoşuma gitmedi pek.. çok hantal geldi bana.

Bisikleti ikinci el olarak 2 hafta önce aldım. Özellikleri hatırladığım kadarıyla

MAŞA:Rock Shox XC28 TK 100mm gidondan kilitlemeli Rebound ayarlı.
JANT SETİ: SALCANO X-PRO 29'
GÖBEKLER: SRAM MTH-306
DEĞİŞTİRİCİ: Shimano ALTUS 9 vites
RUBLE: Shimano CS-HG200-9
AYNAKOL: SR Suntour XCM (ölçüler aklımda değil maalesef)
ÖN DEĞİŞTİRİCİ: Shimano ALTUS
LASTİKLER: CONTİNENTAL RACE KİNG 2.20
FRENLER: Shimano BR-M445 (hidrolik) 160mm Rotor

Sizce nasıldır üzerine geliştirme olarak ne yapabilirim?

Screenshot_2016-11-06-13-22-48.png arkadaşlar bu bisiklet hakkında bilgisi olan var mi farki var midir 2013 üretimi imiş .

@Celiko29 Dostum o resimdeki benim bisikletin aynısı yalnız fotoğraftaki 26' mı 27.5' mi 29' mu onu kestiremedim.
Bisiklet güzel jant seti de iş görüyor ama yamulma olayı MT15 lere göre daha olası. Maşa tur için daha uygun biraz sert bir yapısı var bacakları da ince.
Lastikleri tek geçerim çok güzeller.
Altus biraz düşük kalıyor ayar bozma sallanma vs.vs. çok fazla
Sram göbek bakımı sık olması gereken bir parça çoğu Sram gibi.
Fren orjinalinde BR-M395 geliyor frenler daha iyi olabilir bence.

İnsomnia 293 kullanıyorum soruları alayım (yıllar olsa da...)

@MakRo 1000 tl ye x7 setli bulsaydı tekrar salcanoya geçerdi bence 😂

• Beğen
Tepkiler: MakRo
Geri