Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Salcano NG'Alacaklar Hakkında..

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.993
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu gün 22 nisan 2010 350 TL ye NG 650 aldım boyum 1 85 75+ Kg'yim
Bisiklet'in özellikleri güzel ... Hafif ama Arka Frende ayar gerekiyor özellikle 7.ci vitesde a$adaki vites geciriciye sürtüyor ve ses cikarıyor ön suspaniyon güzel ama cukara girmeyim derim :))) Pazar günüde dağa cıkıcam yokuşta adamı yoruyor düz yolda performans normal ve zevkli güzel bir bisiklet Diyebilirim.

Scudo
@SerkanNamazcı

bisikletle 2.ci günüm Direksiyonda Sorun cıktı vites sorun cıkarcak gibi bakiyor zaten a$adaki 3 lü disli kısmanda yan tarafa zincir sürtüyor bazen 21 de bo$a atyıor bayırda cok hantal !!!! düz yolda güzel ama NG 650 Vasat diyebilirim ..

Özellikle beni hic memnun etmedi diyebilirim.:eek:

@SerkanNamazcı

ben cok binemedim ama üzerindeki shimano tourney için ayarı zor denilmişti,bence bir bisiklet tamircisine ayar yaptırın,direksiondaki sorun nedir acaba merak ettim teşekkürler...

@erol elbyk

Vites kollarının bulundugu bölgede ayar yeri var a$a yukarı direksiyon icin.. o yalama yapabilir.. ne kadar sıksanızda.:eek:

Merhaba,

Bende aybaşında NG 650 aldım. Ben şimdilik gayet memnunum. Viteslerde herhangi bir sorun yok. Vites ayarlarınızı bir bilene yaptırmalısınız diye düşünüyorum. Bisikletin üzerindeki lastikler tam MTB lastiği, asfalt yollarda maalesef yorucu oluyor. Ben ay başında asfalt lastiği alacağım. Şimdilik forumdan araştırıyorum ve 3-4 seçeneğim oldu..Gidonda ilk başta benimde sıkıntım olmuştu ancak servise götürdüm ve o sorunumu da giderdim. Yani şimdilik beni gayet iyi idare ediyor NG 650 :)

Aşağıdaki linkler sana yardımcı olabilir. :in:

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=47775

https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=48024

Umarım sorunların enkısa zamanda giderilebilir.

@engin ku

SELESİ HİCDE RAHAT DEGİL BENDE BU SAAT İTİBARİ İE 08,30 SAAT SEHİRDEN 30 YADA 25 KM UZAKLİKTAKİ MEREYE KENDİ BAŞIMA GEZİ YAPICAM MALZEMELERİ ALMAYA İNDİM CARSIYA İNS KAZA BELA GELMEZ :D

'ng dip not: Jant'larda bulunan teller ic kısımda oyuk oyuk yapmı$lar sambiyeri delebiliyor benim sambiyeri deldi icinde capak var dikkatli olun önlem alın

• Beğen
Tepkiler: engin ku
@erol elbyk

tourney'ın ayarı zorsa onu soyleyen adam ıntahar etsın baska bısey demıyorum sallamadan yapıyorlar sonra zor fılan dıyorlar :D

@SerkanNamazcı

jant için bişey diyemeceğim zaten cok hoplayıp zıplamamaya çalışıyorum ama sele cidden çok kötü zaten acilen sele arayışına gridim :D...

@erol elbyk

Adamlar fabrika cıkında temizlememi$ ve capak kalmis tekerlgei bir cıkardım iz ve birde delik var yan taraflarınıda cizmi$

bu gün Bizim köyün merasına cıktım vee iniste 50 60 65 arası hiz yaptım ve merkez'e 5 km kala teker patladı arka tekerde zaten capak vardı onu bandla gidermeye caliştik yine patladi zevkim kursagımda kaldı bana shimano Arka dişlisi yoku$ları kolaylıkla çıkabilcek bir parca arıyorum bilgisi olan arkadaş lütfen bana ulaşsın tskler .:cool:

bisikletle 1 haftam olmadı garip şeyler geldi $eylergeldi başıma.

(link)
(link)
(link)
(link)
Tek basıma o kadar yolu cıktım ve bunlarda sizlere özel kareler . :)

1 aydır kullanıyorum,arka v fren ayarından başka bir sorunla karşılaşmadım,vites geçirmesi zor diyen arkadaşları anlamak çok zor bence saat gibi bir vites sistemi var,sadece düz yolda mtb lastikleri biraz yoruyor,ben gayet memnunum.
Şuana kadar gördüğüm tek sorun maşanın biraz sert olması bunu ng650 kullanan arkadaşlar nasıul değerlendirirler bilemiyorum.Ama fikirleriniz önemli tabi. Ön maşa nasıl ?

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı
Bana göre en gayet iyi zaten bundan iyisinide bekleme :)

@SerkanNamazcı

resimler güzel vala yemyeşil :D.vites için sanırsam 21 den 24 yada 28 yapabilirsin vitesi ama bunun için tüm çekiş sistemi değişmeli diye düşünüyorum,mesela ilerde sram x-9 vites sistemini düşünüyorum ben ki üzerindeki tourney de iyi vitesmiş sadece ayarı güzel olsun.

bu ara sele arayışında velo ve selle royal markası öne cıktı cunki geniş ve sert olmayan bir sele arıyordum belki seleden rahatsız olanlar için fikir verebilir.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

The Sisterhood of cycling Facede ufak bir grubumuz var sizleride bekleriz.

Hafta sonu Ng ile dag inisi ve çıkışını video'ya alacağım :)

@engin ku

İyi bir kamera bulmam lazım :) Hava karadenizde buz gibi şaunda hafta ne gösterir allah bilir ama ayarlicaz artık bir şeyler.. gecen hafta pazar günü Yaylaya çıktımda inişte arka lastiğe diken girdi yamada yoktu 9 8 km elde götürdüm :boese157: o aheste aheste inerken bana yapılırmı bu :) ama bu hafta sonu inş. bir kaza gelmez başıma ;)

've bende merakla bekliyorum:in:

Merhaba bende Salcano NG 650'yi tam iki hafta önce internetten ( 365/12 taksit) şeklinde aldım.Fiyat/Performans açısından bence güzel bir tercih memnunum...
En son ne zaman bisiklete bindiğimi düşünüyorumda 15-16 yıl olmuş,yani bisiklet MTB anlamında ilk bisikletim oldu...

* Vites sisteminde ve değiştirmede bir sorun yaşamıyorum,mandallı sistem güzel...
* Başka MTB kullanmadım ama ön süspansiyon biraz sert gibi ama benim için yeterli...
* 6-7 kez kısa tura çıktım dün 3. kez lastik patladı,her patladığında iç lastiği atıp yenisini taktım.Lastiğe batan birşey yok hep iç kısımdan patlıyor,jantta farkedilmeyen çapaklar olabilir.Dün 3. kez iç kısımdan patlayınca bundan emin oldum...
Bu durum için çözüm öneriniz ne olurdu? Jantı bant şeklinde şamrel ile kaplamak kesin çözüm olabilirmi?

Selamlar,
Cüneyt

• Beğen
Merhabalar, NG 650 almayi planliyorum veya impetus gorusleriniz nelerdir. Bir de dag bayir degil genelde sehir de kullacagim. Fakat, forumda arastirdigim kadariyla Ng 650 verebilecegim max 350-400 tl icin en iyi bisiklet cikti. Bir de asfalt lastigi taktirmam gerekir mi eger sehir de kullacaksam.

Onerilerinizi bekliyorum.

ulas

• Beğen
Geri