Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Salcano NG'Alacaklar Hakkında..

http://www.yukleresim.com/images/tafz0g4h7j01vc8r5o5.jpg
mavi-beyaz 2010 ng 650'ler güzel görünüyor ama aklımda sedona borla var kafayı yicem :( 340 tl

http://www.yukleresim.com/images/vycifrotj33vm4blrmzj.jpg 600tl

Scudo
@cem eroğlu

Bana kalsa ngden vaz geç :) Sedona hem klas gözüküyor hem gördügüm kadari ile ng'nin orjinal ruble' arka dişlisiyle aynı degil yani onunla daha iyi yokuş cıkabilirsin.

Sedonadan vaz geçme. ng başını agrıtabilir

Sedonanın özelliklerinide yazarmısın

@SerkanNamazcı

Evet yukarıdaki yazı doğru ve atla zipla derken arka cand ve ön cand'da yamulma oldu :eek: bir az seyiriyor..

@SerkanNamazcı
Kadro : 6061 Alu

Maşa : Suntour XCM

Furş : Neco CC142

Gidon : Amoeba HBM-310-1

Boğaz : Amoeba STM-311

Sele Borusu : Amoeba SPD-330 31.6

Sele : Sportourer

Elcik : Velo G-298

Vites Kolu : Shimano STEF51

Ön Vites : Shimano 191

Arka Vites : Shimano Altus

Aynakol : Suntour XCT

Pedal : Vellgo LU-935

Ruble : Shimano TZ37 Mega

Zincir : KMC Z-51

Fren Kolu : Shimano

Fren : Tektro

Jant : Alex DC-19

Ön Hazne : TW Alu

Arka Hazne : TW Alu

Jant Teli : Siyah

Lastik : CST

sonuçta ikiside alüminyum kadro ağırlık olarak 1 kilo bile fark yoktur ikisi arasında diğer parçalar hakkındada pek bilgi sahibi değilim hangisi iyidir hangisi kötü sonuçta borladada ahım şahım bi farkıda yok görüntü dışında sadece parçaları 1 seviye üstü ng 650 e göre salcanoda tourney serisiyse borlada altus serisidir.değermi 300 lira için değer tabi paran varsa ben 300 lirayı bir çıkartayım sonrası kolay aklımda sedona borla var para cıkışmazsa ng 650 yapacak başka bişey yok ikiside iş görür sedona biraz daha dayanıklı gibi.....

Direk Sedona derim.

@cem eroğlu

borlada ki kadro ile ng 650 de ki kadro arasında cok kalite farkının olacağını düşünmüyorum.asıl fark maşa,gidon takımı ve seleden göbek gibi sonradan değiştirilebilecek parcalar ama ilerde bu eklentilerle sedona kalitesinde bir bisikletin olur ama aynı parayı vermiş olursun.

sana tavsiyem paranın yettiğini al zaten ilerde eline para geçtikce ekleme ile sedona borla seviyeisnde bir biskletin olur.

mesela ben ilk sırada yeni bir sele ardından yola uygun mtb lastik ardından ameoba gidon takımı ile gidon ile değiştirmeyi düşünüyorum...

@erol elbyk
bende senin gibi düşünüyordum içimden geçeni yazmışsın ...:) yavaş yavaş toplanır gidon , gidon boğazı, ayna kol ,ruble falan sonradan değişebilir para oldukça

Merhabalar, uzun zamandir bisiklet secimi konusunda kararsizdim, ve forumdaki tavsiyeler uzerine ve butcemi de hesaba katdigimda NG 650 aldim. Bisiklet'den memnunum ama selesi biraz sert sanirsam. Onun disinda oldukca hos ve estetik (beyaz mavi olan), fiyati da goz onune aldigimiz zaman. Bisiklet alma suresince tavsiye sunan tum arkadaslara tesekkurler.

engin kardeşim teşekkür ederim verdigin adresden çok faydalı bilgiler buldum sagol kolay gelsin allah pedalına zeval vermesin

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı
Salcano fena degil seviyesinde ama vasat . 1.5 ay oldu 5 6 kere yayla mere yaptım bisiklet bayıldı pedalda felan ses geliyor vites ayarı kacıyor devamlı bir gevşeme sorunu var vidalarda felan .

@SerkanNamazcı

Eee 300 liralık bisiklet bu kadar olur anladığım dağa bayıra zorlamaya gelmiyor biraz narin bişey az zorlasan elinde kalabilir gibi sanırsam :D

@cem eroğlu

arka vites nazik biraz hemde dik yokuşda zoruyor o nedenle bende ara vitesi shimano mega range ruble arka değiştirici ile yenilemek istiyorum.Sonrada lastik var sırada daha yola uygun mtb lastikleri almayı planlıyorum.Bu arada piyasadan hesaplı bir geniş sele aldım şimdilik fena değil.

birde zinciri ne marka yağlar ile yağlıyorsunuz,aslında ben şu 444 motor up gibi motor yağ katkıları ile yağlamak istiyorum ama ne kadar doğrudur bilmem...

Ben mega range ruble kullanıyorum orjinali cok fazla yoruyor ama bu ideal ama cokta iyi degil. bisiklet satmayı bile düşünüyorum
1.5 ay performans olarak düşündüğümün altında kaldı diyebilirim.
bu arada almak isteyen arkadaşlar özelden yazabilirler.

Ng'ye devam kararı aldım :) ve maşa ve v frenleri daha kaliteli yapmayı planlıyorum Tz 37 megaRange Rubleye uyumlu Shram veya shimano nun Deore kullanan varmı ne kadar ? alabilecegim site varmı ?

maşa , fren , arka arttıcı değiştiren varmı ?

@SerkanNamazcı

değiştiren yok da değiştirmeyi düşünen var:D

bence frenleri en son değiştir bende yakın zamanda ruble yi tz 37 ile deiştiricem fakat arka vites değişticiyi deiştirmekde karasızsım çünki yernine tx50 yada tx 70 gelecek anlayacağın cok birşe değişmeyecek onun yerine biraz daha para ile deore arka değiştirici almak daha mantıklı.

maşa içinde suntour xcm düşünüyorum sanırsam 150 tl civarı ama temiz iknci el bulursam maddi durumuma göre alırım.

bu arada geçenlerde eston ea 50 gidon ve kalloy marka gidon boğazı aldım ve montajladım bu gidon içinde velo nun brendli elciğini aldım şimdi sürüş biraz daha rahat oldu benim için...

@SerkanNamazcı

Serkan bisikleti değiştirmekten vazgeçmekle doğru bir karar almışsın.Eğer verecek paran çoksa tabi bisiklet değiştirmenin sonu yok.Bence en doğru olan iyi bir kadronun üzerine ki ng650 buna dahil ve jantlarıda gayet başarılı,kaliteli malzemeleri yavaş yavaş eklemek.Kullandıkça bisikletin eksiklerini insan çok daha iyi analiz etmeye başlıyor.

O yüzden eksikleri bir anda çok para harcamadan 3-4 kalemde tedarik edip tamamlamak ve sonunda kendi bisikletini yaratmak en doğrusu.Ben bu yolu izlicem.Genelde dağ yerine yol yapacağım içinde öncelikle daha dar ve yol lastiği seçicem,ayrıca aliminyum pedalda eklemeyi düşünüyorum.Bu iki parçanın toplam maliyeti 40 tl.Sonraki adımlarda ise önce shimano aynakol almayı düşünüyorum.2. el bölümünde çok uygun ve temiz ürünler var.Tavsiye ederim.

@SerkanNamazcı

Ayrıca maşa konusunda da haklısın.Ben maşa için suntour xcm yada xcr öneririm.Bende almayı düşünüyorum ancak benim için genelde düz yol yaptığım için 1. öncelik değil.

Geri