Sedona Gusto hakkında

GETzREADY

Üye
Tepki
14
İsim
uğur
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir Gusto'da ben aldım.Rengi,görünüşü,tarzı harika.Gittiğiniz heryerde ilgi çekiyor,güzel tepkiler alıyor.Selesi rahat ancak 30 km sonra biraz rahatsız etmeye başlıyor.Brooks sele koymayı düşünüyorum.Elçikleri oldukra rahat,hafif, akıcı bir sürüşü var.Rengi dolayısıyla temizliğine çok dikkat etmek gerekiyor.En ufak yağ,kir lekesi inanılmaz sırıtıyor.Egzoz partikülleri ve yapıştığı zaman temizlemek gerekiyor.Genel olarak keyif için,şehir içinde,düzgün yollarda keyifle binilecek bir bisiklet.

Scudo

Mustafe

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Şimşek
Ben şehirler arası seyahat düşünüyorum . Yanıma kamp çadırı mat vs alıp . Yol bisikleti mi ? Mtb mi diye sordum. Tur bisikleti dediler bu bisiklet tur sınıfında heralde. Acaba bu bisiklet ile düşündüğüm şeyi yapabilir miyim?

Birde bunun ağırlığı kaç kg ??

Tepki
0
İsim
İbrahim ÖZBAY
Arkadaşlar foruma yeni kaydoldum. Konu başlığında da belirtildiği üzere Sedona Gusto ve 410 arasında tereddütte kaldım.

Kullanım amacım işe gidip gelmek ve arada şehir turu atmak anlamında olacaktır. 1.78 boy ve 95 kilodayım. Oturduğum yer genellikle yokuş yollara sahiptir. Bu iki modelden özellikle yokuşta yormamak açısından hangisini önerirsiniz..?

Teşekkürlerimle...

Tepki
0
İsim
İbrahim ÖZBAY
@kutsaruzgar Teşekkür ederim. Ama benim için öncelikli olan yokuşta yormaması... Gusto kesinlikle yakışıklı, ama dediğinden anladığım kadarıyla sen olsan yokuşta yormama açısından 410'u tercih edersin...?

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
@ibrahimozbay gusto aristokrar, 410 spor
mesafe uzadıkça ve ataklık akıcılık beklentisi arttıkça 410
gusto lastik kalınlığı sele ve pozisyon nedeniyle konfor bisikleti

tabii düz yolda

Tepki
0
İsim
İbrahim ÖZBAY
Yokuştan ötürü kararım 410'a doğru şekil değiştiriyor. Kadro boyu olarak ne önerirsiniz..? 52-56..?

Tepki
0
İsim
İbrahim ÖZBAY
@kutsaruzgar Arkadaşım çok teşekkür ederim alakan için. 52 alacağım nasipse. 56 sanırım fazla büyük gelir değil mi..?

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
52 de büyük aslında, bacak ve kol boyunuza göre karar vermek gerekir.

410 da 44-48-52 var 56 yok diye biliyorum .

• Beğen
Tepkiler: malinua

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
yanınızda tecrubeli biri olsa çok iyi olur.

• Beğen
Tepki
0
İsim
İbrahim ÖZBAY
Sedona 420'ye yöneldim.... 2016 modeline. Araştırınca bu kalite ve akıcılık açısından sanki daha iyi geldi gibi.

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
Çadırlı vs uzun tur yapacaksanız ve inişli çıkışlı rotanız yüksek rakımlı olacaksa, şehirdede yağmur çamur performans sürüşü diyorsanız hd fren.
Ben 410 la 500 km ye yaklaştım, hala ilk papuçlar. Bir bu kadar daha gider.

• Beğen

kutsaruzgar

Daimi Üye
Tepki
267
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Sedona
@malinua ağır olması, hidrolik yağı balata alman gerekiyor. Birde çok hassas şak diye kitliyor lastikleri, tedirgin ediyor.

• Beğen