Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sevmediğiniz bisiklet marka ve türleri

Scudo
Şahsen Salcano sahibi olarak cidden markanın ciddi bir kurumsal kimlik yenilenmesine ve aslında üst segmentler için farklı bir markaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Özellikle bilgisayarlarda gördüğümüz gibi Casper-Excalibur, Dell-Alienware gibi. Yani market tipi ürettiğine yine yapıştırsın Salcano logosunu ki sanırım genel olarak türk bisiklet firmaları kazancının büyük kısmını buralardan elde ediyor. Ama biraz daha profesyonellere yönelik ürünlerde aynı markayı, logoyu görmek istemiyor insanlar. Yani karbon kadrolu di2 ekipmanlı bisiklet de Salcano, süslü boncuklu bisiklet de Salcano.

Zaten logo vs. kısmı tamamen facia, yetmezmiş gibi bu logoyu kadronun çok fazla yerine, çok kontrast renklerde koyuyorlar. Hani mat siyah zemin üzerine parlak siyah olarak sadece alt boruya koysa neyse. Siyah üzerine beyaz olarak maşada, arka bacaklarda, kadroda derken bendeki xrs001 de sanırım 12 yerde logo var. Cidden çirkin duruyor.

Tasarımlar zaten çok göz yoruyor. Bu kadar renk vs. hem masraflı, hem de gereksiz detaylı ve çirkin. Artık daha sade tasarımlara geçiliyor. 2023 xrs001 2 renk var ama 2 rengi bile acayip çirkin kullanmışlar. Boya bisikleti ne sade; ne de agresif gösteriyor. Kadroyu da olduğundan daha çirkin gösteriyor. Eminim hiç boyamasalar çok daha güzel olur. Merida, Canyon vs. deki tasarımdaki agresif üçgen açıların yanında Salcano kesinlikle üst segment hissi uyandırmıyor.

Kullandığım kadroları genel olarak beğeniyorum. Açıları, rijitliği vs. ama maalesef bu tasarım yönünden ciddi anlamda sınıfta kalıyor ve tercih edilmeme nedenleri arasında sanırım en başta bu var. Keşke biraz daha kurumsal ve profesyonel yaklaşsalar. Bisan ve Carraro daha iyi yoldalar kesinlikle.

örnek olarak:
çok benzer kadro tipine sahip iki bisiklet. Salcano vs. Canyon.
1685167124530.png1685167129740.png

örnek 2: Salcano vs Merida
1685167208126.png 1685167291167.png

Son düzenleme:
185402 dosyayı görüntüle

Salcanoyu beyenmeyen @mariokaldato nun ilk bisikleti :)

Salcano kullanıcisi olark söylüyorum:
  1. Üst segment bisikletleri dahil ayaklik,sele, elcik,pedal,içlastik tırt.
  2. Görmemişin bisiklet markası olmuş her yere salcano yazmış. Aynen katılıyorum.

Boy 1.95 olunca 1 yıl boyunca kendime uygun dag bisiklet aradim ithal bisiklet getiren meşhur bisikletcilerde dahil hiçbirinde 18 inç den yukarı dağ bisikleti bulamadim. Mecburen 21 inc igman deore alip kullanıyorum biraz ufak geliyor ama bir şikayetim yok.

Şahsen Salcano sahibi olarak cidden markanın ciddi bir kurumsal kimlik yenilenmesine ve aslında üst segmentler için farklı bir markaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Özellikle bilgisayarlarda gördüğümüz gibi Casper-Excalibur, Dell-Alienware gibi. Yani market tipi ürettiğine yine yapıştırsın Salcano logosunu ki sanırım genel olarak türk bisiklet firmaları kazancının büyük kısmını buralardan elde ediyor. Ama biraz daha profesyonellere yönelik ürünlerde aynı markayı, logoyu görmek istemiyor insanlar. Yani karbon kadrolu di2 ekipmanlı bisiklet de Salcano, süslü boncuklu bisiklet de Salcano.

Zaten logo vs. kısmı tamamen facia, yetmezmiş gibi bu logoyu kadronun çok fazla yerine, çok kontrast renklerde koyuyorlar. Hani mat siyah zemin üzerine parlak siyah olarak sadece alt boruya koysa neyse. Siyah üzerine beyaz maşada, arka bacaklarda, kadroda derken bendeki xrs001 de sanırım 12 yerde logo var. Cidden çirkin duruyor.

Tasarımlar zaten çok göz yoruyor. Bu kadar renk vs. hem masraflı, hem de gereksiz detaylı ve çirkin. Artık daha sade tasarımlara geçiliyor. 2023 xrs001 biraz daha az renkli var ama nasıl bi tasarımı varsa 2 rengi bile acayip çirkin kullanmışlar. Boya bisikleti ne sade; ne de agresif gösteriyor. Kadroyu da olduğundan daha çirkin gösteriyor. Eminim hiç boyamasalar çok daha güzel olur. Merida, Canyon vs. deki agresif üçgen açıların yanında Salcano kesinlikle üst segment hissi uyandırmıyor.

Kullandığım kadroları genel olarak beğeniyorum. Açıları, rijitliği vs. ama maalesef bu tasarım yönünden ciddi anlamda sınıfta kalıyor ve tercih edilmeme nedenleri arasında sanırım en fazla bu neden var. Keşke biraz daha kurumsal ve profesyonel yaklaşsalar. Bisan ve Carraro daha iyi yoldalar kesinlikle.

örnek olarak:
çok benzer kadro tipine sahip iki bisiklet. Salcano vs. Canyon.
304976 dosyayı görüntüle304977 dosyayı görüntüle

örnek 2: Salcano vs Merida
304978 dosyayı görüntüle 304979 dosyayı görüntüle
Eski ve köklü markalar bu hale gelene kadar Salcano'nun geçtiği yollardan geçmişlerdir.

Salcano'nun biraz daha zamana ihtiyacı var bence.

Şimdiki ulaşılmaz bisikletlerin bir zamanki tasarımsal hâlleri:

images (13).jpegimages (12).jpegimages (10).jpegimages (15).jpeg

Eski ve köklü markalar bu hale gelene kadar Salcano'nun geçtiği yollardan geçmişlerdir.

304993 dosyayı görüntüle304994 dosyayı görüntüle304996 dosyayı görüntüle304997 dosyayı görüntüle
Tasarım olarak yabancı markalar ile yerli markaların arasında zamansal bir fark olduğunun kanıtı bu görseller olabilir mi hocam?

304993 dosyayı görüntüle304994 dosyayı görüntüle304996 dosyayı görüntüle304997 dosyayı görüntüle

Şirketlere ayrı ayrı vahiy mi gelmesi gerekiyor ki zamana ihtiyaç olsun? Yabancılar yapmış işte yapıştır geç, tasarım masrafından da kurtarırsın. Zaten düz renk kadro üzerine düz renk, yaldızlı falan olmayan şekilde markanı yazsan, 3-4 farklı renk çıkarsan yetiyor.

@İlkaycanat
@TrEddieMercury
Biz ülke olarak zaten geriden gelmiyor muyuz her anlamda, adamlar ilerden ilerden ilerleyip yolu açıyorlar ve her gün daha üstüne koyuyorlar sonrasında biz onların ilk ilerlediği yerden çıkıyoruz yola. Genel olarak bu bizde böyledir.

Zaten istisna olarak, akıllı olan yerli firmalar kafayı kullanıp güncelliği ve son teknolojiyi de eş zamanlı olarak kopyalıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: İlkaycanat
Benimde Salcanoya karşı bir antipatim var, sebebide muhtemelen marka adının İtalyan markasını çağrıştırması ama yerli olması. Ayakkabıda aynısını Lescon a karşı hissediyorum, Ümit bisiklet daha samimi geliyor

• Beğen
Tepkiler: Mythshaman
Geri