Shimano Disc Fren Takımı Ön Arka Brm 445

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Deore alırım derseniz biraz daha çıkın SLX alın evladiyelik olsun

• Beğen
Tepkiler: Atik Sezer
Scudo

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@nuthatchx

evet bu bilgilere göre brm 445 modeli (shimano seri dışı model) sizin için uygun modeldir. uzun yollara çıkmadan önce kaliteli bir bisikletçide gözden geçirmenizi öneririm.

@Barış Birlik

aslına bakarsanız hidrolik sistemler kurcalanmadığı sürece hiç sorun çıkartmazlar, tamamen kapalı sistem oldukları için telli frenlere göre daha temiz kalırlar, kaza yapmadığınız sürece hidrolik kaçırması, ayar bozulması olmaz. çabuk ısınmada frenin padları ve rotora bağlıdır sistemle alakası yoktur.

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@Barış Birlik

Haklısın Barış elbet daha iyi olacak, gönlümde öyle istiyo hatta :D.
Napolyon demişki para para para :)

• Beğen
Tepkiler: Barış BİRLİK

Berke ÖZTÜRKMEN

Forum Bağımlısı
Tepki
306
Bisiklet
Diğer
Br-M485 kullanıyorum. V frenden disk frene geçiyorsanız sizi kesinlikle tatmin edecektir. Ancak zamanla diğer bisikletlerdeki disk frenler ile deneyerek kıyasladığınız zaman frenlemede zayıf kaldıklarını göreceksiniz.

Disk frenlerde model yükseldikçe frenleme kalitesi artıyor aynı zamanda ağırlık da düşüyor.

Ancak şu var. Disk frenlerde frenleme mesafesini etkileyen faktörler arkadaşlarında belirttikleri gibi hızınız, pad'lerin durumu, rotorların temizlik durumu, kilonuz hatta bisikletin kendi ağırlığı gibi gibi gibi...... Durum böyle olunca şunu sormak lazım. Ani frenleme yapmak zorunda mıyım? Unutmayın ki durma anındaki bisikletin hızını göbekler, maşanız ve kadronuz aralarında paylaşarak sönümleyecekler. Yani bu parçalarda zamanla yorgunluk hatta özellikle göbeklerde ve maşada gevşeme olacaktır.

Kendi adıma konuşmam gerekirse biraz daha hafif bir modele geçmeyi arzulamama rağmen şu ankinden daha iyi bir frenleme sistemine ihtiyaç duymadığım için her zaman beklemede kalıyorum.

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@Gürkan Karataş

Gürkan aslında herkes gibi daha iyisini istiyorum ama maddi durum engel işte..zaten araziye yaz ayları çok az giriyorum ( uludagda araziden iniyorum tüm yolu arkadaşımla ) yılda 2 kez falan, bide nadir olarak yarışlar..hep şehir içindeyim ve dediğindende anladıgım kadarı ile bu model işimi görür..Ben hidrolik disc fren sistemleri ile ilgili hiç bilgiye sahip olmadıgımdan sizlerin tecrübeleriniz ve bildiklerinizi önemsiyorum. yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Gürkan Karataş

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@Berke ÖZTÜRKMEN

Berke sağolaın. Bisiklet sürerken mümkün olduğunca tedbirliyimdir, daha önceden dikkatsizliğimin bedelini kötü ödedim :). ani fren kullanma gereği duymuyorum ama biraz normalden sert kullandıgım durumlar nadirde olsa cıkabiliyo..sizlerin tavsiyeleri sayesinde benim işimi şuan için göreceğini iyice anladım bu modelin.

• Beğen
Tepkiler: Berke ÖZTÜRKMEN

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@CEM HELİMOĞLU

Cem elbette daha iyidir dediğin modeller ama maddi durum izin vermedimi olmuyo maalesef

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@Gürkan Karataş

Hafiflik ve Frenleme kabiliyetinden dolayı demiştir heralde cem

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
Hesapladım bana maliyeti ne kadar patlıyor diye.Göbekleri düşük model düşünüyodum ama biraz daha iyi model olursa daha iyi olur.deore yerine xt yapayım diyorum, rotorlar çifti 50 tl buldum.balatalar 30 tl 4 adedi.jant tellerin sökülüp takılması çift tekerin 25 tl.konusunu açtıgım hidrolik sistemle birlikde en az 350 tl tutuyo neredese..

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
Arkadaşlar en son olarak deore almaya karar verdim fren takımında, bari shimanonun seri dısından deore alabilecek kadar biraz daha fazla parayı gözden cıkarmışken bu fiyatlarda avid veya başka model bakayım, çünkü bunların tutuşu daha iyimiş diye öğrendim ama baktıgım çoğu sitede hep shimano satılıyo, 2 yerde falan avide denk geldim ama yüksek modeli falan vardı oradada..acaba başka satılan yerler biliyosanız buraya yazarsanız sevinirim.

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
vay bee nerden nereye?
-bak kendin söylüyosun avidi bulamıyorum diye bi gün gelicek balatasını bile bulamıcaksın.

• Beğen

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@kuduzk9

:) neden ki kuduzk9, bi sorunmu varki avidle ilgili, gerçi arastırdım baya bi buldum avid satan yer forumdan ama pahalı geldiler işte

• Beğen
Tepkiler: kuduzk9

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
ne biliyim biz shımanoyla büyüdük ya ondandır dicem asıl avidler ucuz.shımano saint in fiyatını ve derecelerini bi araştır derim mtb de başka bir markanın kalıcı olması imkansız gibi.sanat dünyası gibi kalıcı olmak lazım barış manço gibi sezen aksu gibi of aman nalan gibi değil yani :D.

• Beğen

Gürkan Karataş

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Gürkan Karataş
Bisiklet
Specialized
@kuduzk9

abi shimanonun sainti varsa avidin code'u var, shimanonun xtrı varsa avidin x.0ı var. sram her ne kadar shimanodan sonra piyasaya atılsada şuan shimanodan önde olduğunu söylebilirim.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
shimanodan önde demek göreceli bence..:)..Bencede shimano sramden önde kim hangi konuda haklı o bile foruma sığmıyor..çok tartışması oldu bence bu shimano sram kavgasını bitmez..en güzeli gönül neyi severse odur güzel..:O

• Beğen

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@kuduzk9

Zaten bende hep shimano düşünümüştüm nedense başka marka aklıma dahi gelmemişti ama arkadaşlar önerince avid falan onlarla ilgilide araştırma yaptım.Hatta forumdan bi arkadaş benim istediğim 2010 deore hidrolik setin aynısını kullanıyor ve memnun olmadıgını soyledi ve başka kişilerde nedense aynı cevabı verdiler bana..bende avide yöneldim ama dediğin gibi daha ucuz bulamadım maalesef :).benim alacagım deore set olarak 240 tl ile delta'da bulmuştum ama avid'de 300 civarında bulabildim en ucuz olarak, eğer varsa bildiğin daha ucuz satılan yer beni oraya yönlendirirsen sevinirim ;)

Atik Sezer

Daimi Üye
Tepki
19
@Mustafa Acar

Haklısın tabikide en başta içimize sinmesi gerek kullandıgımız ürünün ve böylece zaten memnun kalırız bi şekilde :)