Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Shimano mu Baradine mi (fren pabucu olarak)

Shimano Deore XT fren setini aldım üzerindeki pabuçları kullanıyorum. Baridene 955 de kullandım. Arasındaki farkı anlamak zor. Ikiside kaliteli. Ayrıca XT pabuç daha uzun ömürlü onu farkettim.

Scudo
Arkadaşlar max 60-70tl ye fren pabucu tavsiyesinde bulunur musunuz?Link atarsanız çok iyi olur.Şimdiden teşekkürler.

Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım.2.el btwin triban 500 aldım. fakat fren pabuçları bitmiş. Üzerinde kartuşlu model orjinal kendi markasına ait (btwin) frenleri mevcut. Ben sadece kartuş olarak baradine alsam uyumsuzluk gibi bir sorun yaşarmıyım sizce çok araştırdım net bişey bulamadım. yani kartuşlar standart mıdır ? baradine 471 almak planım bu arada. teşekkürler.

Baradine nin 3 renkli pabucunu aldım bende buradaki tavsiyelere uyup. Dedikleri kadar varmış. Yedek olarak bile aldim. Belki ilerleyen zaman bulunmaz tükenir falan diyerekten. 1 yıldan fazla oldu takalı. Evdeki 2 bisiklette de var. Kullandıkça görüyorum ki bu pabuçlar erimiyor gibi.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım.2.el btwin triban 500 aldım. fakat fren pabuçları bitmiş. Üzerinde kartuşlu model orjinal kendi markasına ait (btwin) frenleri mevcut. Ben sadece kartuş olarak baradine alsam uyumsuzluk gibi bir sorun yaşarmıyım sizce çok araştırdım net bişey bulamadım. yani kartuşlar standart mıdır ? baradine 471 almak planım bu arada. teşekkürler.

2018 Triban 500'ümde Baradine 471C fren pabuçlarını kullanıyorum(siyah kırmızı). 2.810 km kullanmışım toplamda, Btwin'in orijinal pabuçlarından çok daha iyi kesinlikle. Herhangi bir uyumsuzluk sorunu yaşamadım.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve huqman
Dağ bisikletimde 8 yıldır baradine 3 renkli pabucu kullanıyorum. Bence herkes bunu kullanmalı.

@undefined teşekkür ederim o zaman kartuş siparişi veriyim ya :) fren önemli :)

öncelikle selamlar. resimlerde görüldüğü üzere pabuçlarımın üzerinde biriken metallerin artık çıkmaması sebebiyle acilen fren pabuclarımı değişmem gerekti. baradine 471c çok duydum ancak pabuç/kartuş farkını ve terimlerin anlamlarını tam olarak bilmiyorum ve açıklayan bir yer de bulamadım :) 471c kartuş 20 lirayken komple fren pabuçu 50 lira. benim resimdeki pabuçların kartuşu değiştirilebilir mi? değiştirilemezse fren pabuçu olarak satılan ürünü mü almalıyım? değiştirilebilirse markadan markaya kartuş yuvası falan farkeder mi? benimkiler shimano veya baradine gibi bilindik markalar değil çünkü. sadece bilindik markaların mı değiştirilebilir kartuşları oluyor? bilen biri bilgilendirebilirse çok sevinirim :hhhhhh:

Dosyalar

• 20200813_130831.jpg
    20200813_130831.jpg
    234,4 KB · Okunma: 55
  • 20200813_130818.jpg
    20200813_130818.jpg
    261,8 KB · Okunma: 57
  • 20200813_130854.jpg
    20200813_130854.jpg
    241,8 KB · Okunma: 50
  • 20200813_130843.jpg
    20200813_130843.jpg
    245 KB · Okunma: 45
1597314819536.pngSiz bu şekilde 2 takım alacaksınız. 1597314842216.pngSonrasında frenleriniz bittiğinde bu şekilde almaya devam edeceksiniz. Shimanonun da kartuşlu modelleri var baradinde zımbalı, shimano da vidalı kartuş mevcut. 1597314908893.pngBu Shimano kartuşlu model. 1597314935603.pngBu da shimano kartuşu.

237164 dosyayı görüntüleSiz bu şekilde 2 takım alacaksınız. 237165 dosyayı görüntüleSonrasında frenleriniz bittiğinde bu şekilde almaya devam edeceksiniz. Shimanonun da kartuşlu modelleri var baradinde zımbalı, shimano da vidalı kartuş mevcut. 237166 dosyayı görüntüleBu Shimano kartuşlu model. 237167 dosyayı görüntüleBu da shimano kartuşu.
baradine'de zımbalı derken benim attığım fotoğraflardaki tipte yani vidalı civatalı bir fren pabucu olmayacak mı baradine alırsam?

Olmayacak baradinin pabuç sabitleme sistemi farklı.

@qtayxxx Komple alırsanız olur. Kartuş alırsanız olmaz.

@qtayxxx bisikletiniz mtb city mi yoksa yol bisikletimi
Genel olarak ibare yazar mtb Yada road gibi şehir bisikletiniz varsa mtb ibareli modelleri alabilirsiniz Arkadaşın görselde paylaştıkları yol bisikleti için

Dostlar merhaba. V frene sahip bir mtb bisikletim var. Genel olarak asfaltta uzun yol yaparım performanslı olmaya çalışarak(ince lastik ile) ve şu aralar da dağ taş geziyorum. Herneyse sonuca gelelim; pabuçlarım ömrünün sonuna geldiler artık hissedebiliyorum. Güzel tutuş sağlayan ve uzun ömürlü v fren pabucu önerisi istiyorum sizlerden. Pek ayıracak bütçem yok. Baradine mtb-960v modelini 20 tl gibi uygun bir fiyata buldum. Bir çift alsam benim isteklerimi karşılar mı?

Dostlar merhaba. V frene sahip bir mtb bisikletim var. Genel olarak asfaltta uzun yol yaparım performanslı olmaya çalışarak(ince lastik ile) ve şu aralar da dağ taş geziyorum. Herneyse sonuca gelelim; pabuçlarım ömrünün sonuna geldiler artık hissedebiliyorum. Güzel tutuş sağlayan ve uzun ömürlü v fren pabucu önerisi istiyorum sizlerden. Pek ayıracak bütçem yok. Baradine mtb-960v modelini 20 tl gibi uygun bir fiyata buldum. Bir çift alsam benim isteklerimi karşılar mı?
Aşırı fazlasıyla karşılar.

• Muhteşem
Tepkiler: M.İhsan
@qtayxxx bisikletiniz mtb city mi yoksa yol bisikletimi
Genel olarak ibare yazar mtb Yada road gibi şehir bisikletiniz varsa mtb ibareli modelleri alabilirsiniz Arkadaşın görselde paylaştıkları yol bisikleti için
hocam yol bisikleti. 2 çift baradine 471c siparişi verdim dün akşam:harika:

• Beğen
Tepkiler: KOMA
Baradine abs aldım sonunda forumdaki yazıları okuyarak bakalım nasıl olacak tiagra pabuçlarım biraz daha erisin öyle takacağım

Geri