Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sony Europe Route Planner - Muhteşem Harita Programı Linkler Yenilendi

Tuğrul abi indirdim ancak açamadım dosya türünüde bulamıyorum :( Help

Scudo
Herşeyi dikkatli ve tam okumak lazım :vroam: LITLLE_PRINCE dersini hemen alır.:D

Merhaba, tavsiyeniz için teşekkürler çok işime yarıyacağına inanıyorum :)

Birde verdiğiniz link yayından kaldırılmış, bende yeni bir link buldum isteyenler aşağıdaki link'den download edebilir.

(link)

Kolay gelsin.

Merhaba,

uzun yol yapmak isteyen herkese detaylı bir yol haritası gerekebilir, özellikle insan bilmediği yerlere gidiyorsa... bende hazır kendim için araştırırken bulduklarımı sizlerle paylaşmak istedim.. Sonuçlar çok parlak değil ama eskiye nazaran bir nebze olsun gelişmede yok değil..

İnternet sitelerinden başlayalım..
( Program kurmadan, web sitesi üzerinden çalışan uygulamalar )

Başlık : Mercedes-Benz Türkiye Rota Uygulaması
Adres : (link)
Açıklama : iki il arasında en kısa hangi yoldan gidersiniz onu hesaplıyor, görsel olarak zayıf ancak tüm duraklar arası kaç km. nekadar zaman alır vs..
bihayli detaylı bir rapor sunuyor...

İsim : Türkiye yol haritası
Açıklama : Paftalara bölümüş online Türkiye haritası

İsim : Ülkeler ve Haritaları
Açıklama : Tüm ülkelerin haritaları

Programlar
(Bilgisayarınıza indirip kurabileceğiniz programlar.. )

Google Earth
Açıklama : Sanırım bu programı kullanmayan kalmadı, çok başarılı bir uygulama.

SONYMAP Route Planner Europe
Adres :(link)
Açıklama : Tüm avrupa yol haritasını içeren bir program. (Tuğrul bey'in eklediği asıl konunun başlığını içeren, program)

Türkiye haritası
Açıklama : Paftalara bölünmüş Türkiye haritasından bir pafta seçtiğinizde, seçtiğiniz paftayı solda büyük olarak gösteriyor. Kalite berbat...

İstanbul Haritası 1.0
Açıklama : Eski İstanbul denen alanı kapsayan, detaylı ve arama yapılabilen İstanbul Haritası yazılımının ücretsiz sürümü. Bu yazılım ile, 150' den fazla
parçaya bölünmüş harita paftaları üzerinde 3000' in üzerinde cadde, sokak, semt, tarihi ve turistik yerler gibi alanları detaylı olarak görebilirsiniz. Paftalar
üzerinde sağa-sola-yukarı-aşağı gezinebilir, büyültüp, küçültebilirsiniz. Paftaları birleştirilmiş olarak görebilir, istediğiniz paftayı inceleyebilirsiniz.
Paftalarda görülen yerleri listeleyebilir, seçtiğiniz cadde veya sokağı işaretlenmiş olarak görebilirsiniz. Haritada arama yapabilirsiniz. Haritada yer alan
bilgileri değiştirebilir, yeni yerler ekleyebilirsiniz. Paftaların yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz.

İstanbul Şehir Haritası 0.37
Açıklama : Program İstanbul Büyükşehir Belediyesinin harita çalışmasını göstermektedir. Program verilerini belediyenin internet sitesi üzerinden gösterdiği
için kullanırken internete bağlı olmanız gerekmektedir. Google dan tırıklamışlar gibi geldi ancak daha güncel görüntüler var...

TC Karayolları Haritası 1.1
Açıklama : Türkiye için, bütün şehirleri kapsayan "komple" yol haritası programı. Karayolları Genel Müdürlüğünden alınan en son ve üncel bilgilerle
hazırlanmış tam sürüm program. Program coğrafi bölgelere göre değil karayolları bölgelerine göre tasarlanmış. Yani 7 değil 16 bölgeden oluşuyor. Her bölgeye tıkladığınızda o bölgenin karayolları haritası geliyor isterseniz tam boyut yapıp harita üzerinde kaydırma yaparak görmek istediğiniz yerlere odaklanıyorsunuz.

Dünya Haritası 2.0
Açıklama : Flashla yapılmış bir Dünya haritası.Ülkeler hakkında tek tek haritaları bulabilirsiniz.

TRSoft Şehirler Arası Mesafe Cetveli 1.0
Açıklama : Şehirler arası karayollarının mesafe cetvelini barındıran bu programdaki veriler tamamen güncel olup Karayolları Genel Müdürlüğünden edinilmiştir

Köy Köy Türkiye Yol Haritası
Adres :(link)=-
12&categoryId=18051&parent_category_rn=18051

Açıklama : Ayrıca internette birde köy köy isminde bir kitap buldum, belki ilginizi çeker.

Sonuç : Gerek internet sitesi gerek programlar malesef beklentilerimi karşılamadı... Ancak halen araştırıyorum güzel birşey bulursam mutlaka buraya göndericem. Ayrıca navtürk ilgimi çekiyor, acaba nekadar detaylı gösteriyor... araştıralım bakalım :)

Herkese selam!

• Beğen
Tepkiler: SoldieR52
Arkadaşlar,hiç programla falan uğraşmayın.(link) a girin.İnternet üzerinde bulabileceğiniz en detaylı haritalardan biri ve kullanımı da en kolay olanı.Üstelik mesafe hesaplayıcısı da var.

Google Earth İşinizi Görür ;)

Artık Sokaklarıda görebiliyoruz en ince ayrıntısına kadar..

Programsız değil web Siteden mi Bakmak İstiyorsun (link)

@PRO|Bisiklet

Biraz bekleyeceksiniz. Upload etmeye başladım tekrar Biter bitmez link vericem inşallah... Yaklaşık 40 dk sonra tamam...

Tekrar Yükledim arkadaşlar. 48 MB. (link)

Ben halen bu programdan (Sony map) daha iyi bir şey (program, site, harita) bulamadım. ;)

@Murat REİS

Biri yapabileceğim birşey isteyince kıramıyorum hele ki bisikletforum'dan biri ise :) Ben teşekkür ederim Reis

Not : Tuğrul abinin mesajındaki link yenilenirse konuya ilk bakanlar için iyi olacaktır. Alt mesajlarla uğraşmasınlar.

teşekkürler gercekten güzel bir program

bunun çok eski bir versiyonu ya da buna benzer bir program var bende ms-dos tan açılıyor.hala kullanırım.bu iyi oldu,bir deneyelim.çok teşekkürler.

@omurkadir

Dosdaki ile bunun arasında dağlar kadar fark var. Aslında artık bu bile google maps ve Map24 gibi internet sitesi ve programlar arasında eski kaldı.

• Beğen
Tepkiler: omurkadir
@eYa

evet haklısın.google maps başar soft ile ülkemizde epey bilgi edindi,bir çok yerin yaklaşık haritası veriliyor.

Ben harita müh. okumaktayım bu programlarda sorgu olayı basit ancak harita kısmına gelince her yerin haritasını bulmak kolay olmuyor sokak sokak.Ancak basarsoft gibi taseron firmalar çoğu zaman el gpsi ile araç içinde sokaklarda gezip sokak isimlerini vs.kaydediyorlar.Yine de fena iş çıkarmıyorlar.Bu yıl Gps ile Konya içerisinde fena olmayan sonuçlar elde ettik haritalarda.Yani yeterli doğrulukta çoğu.

• Beğen
Tepkiler: eYa
Geri