İnceleme Soulrider Frameworks Siparis Süreci.

EmreCavusoglu

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda bu güzide insanin (Yasin Cihat Bingöl) yaptigi kadrolarin siparis süreci ile ilgili bir eksikligin oldugunu farkettim ve sürece yeni katilmis bir birey olarak deneyimlerimi gün gün sizlerle paylaşacagim.

Ben piyasadaki hiçbir bisikletin isteklerimi karşilamadigini farkettim ve artik orasi burasi cizilecek diye acimadan hunharca kafam rahat surebilecegim bir bisiklet arayisina girdim.
Sonucunda soulrider frameworks titanium kadroda karar kildim. Sirada siparis surecine dahil olmak kaldi.

4.05 2024 : Yasin ile sosyal medya araciligi ile iletisime gectim ve custom bir bisiklet kadrosu istedigimi belirttim ve görüşmek istedim.
İstediklerimin mümkün olabileceginden pek emin degildim işin ustasi ile yüzyüze görüşmek için anlastik.

7.05.2024 : İstanbul Üsküdar Harem mevkinde bulunan Soulrider Frameworks atölyesine gidip kendisiyle taniştik ve nasil birsey istedigimi kendisine ilettim oda neyin nasil olacagini anlatti ve bisikletin teknik özelliklerini ve nasil bir sürüş karakterinde olacagini belirledik. Çünkü istediginiz teknik özelliklere göre kullanilacak malzemeler değişek dolayisiyla maliyetlerinde değişebilecegini aktardi. Sonuc itibari ile istedigim kadroyu ve maşayi belirledik hangi komponentleri kullanacagimizi ve nasil birsey ortaya cikacagini konuştuk. Bundan sonrasi bike fit ve sonrasinda belirlenecek geometri üzerinden isteklerimize göre tasarim calismalari yapilacak.Tasarim olarak hic bir renk olsun istemiyordum sadece marka yazisi ve fircalanmis titanium. Bisikletimin metal oldugunu sonuna kadar hissetmek istiyorum çünkü.
Ben 40mm kadar lastik takabilecegim kablolarin tamamen iceride oldugu bir titanium bir allroad kadro istedim ve kaporamizi ödeyerek (1/3) ödeyerek sipariş sürecine dahil olduk. Fiyat listesi sitede mevcut.

Yasin tek başina çaliştiği için siparis süreci biraz uzun olabiliyor. Ama custom kadro isteyenlerin göze alabilecegi bir süre.

Ayrica kendi karişimi olan waxlardanda 1 adet edinerek waxclup üyesi olduk :)

Wax standart yağa oranla çok daha temiz ve uzun ömürlü bir yağlama iddiaa ediyor. Dışarıdan gelen toz ve toprağin zincire standart yağa oranla çok daha az yapiştiği için hem kirlenmiyor hemde ekipmanlarinizin ömrünü uzatiyor.

Daha uygulayamadim uygulayinca tecrubelerimi aktaririm.

Bu konu hakkinda yasin arkadaşimizin videosu :

Bu yaziyi sureç sonlanana dek güncelleyecegim.

20240507_160109.jpg

Son düzenleme:
Scudo

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun. Yasin kim? Web ve sosyal medya sayfalarını paylaşır mısın?

kyucel

Daimi Üye
Tepki
700
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: TeamO2.cc

Jingim

Aktif Üye
Tepki
209
İsim
Kerim
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Şimdiden hayırlı olsun. Fiyatlar hakkında da bilgi verirseniz, bizler için daha yararlı olacaktır.

-Deniz-

🌴🌴🌴🌴
Tepki
1.092
İsim
Deniz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yasin bey iyi biri. Çelik bir kadro vardı elimde. Onunla alakalı bir sıkıntıyı sormak için kendisine ulaştım. Kendi problemi olmamasına rağmen bilgi verip yardımcı oldu sağ olsun.

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.708
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdiden hayırlı olsun. Fiyatlar hakkında da bilgi verirseniz, bizler için daha yararlı olacaktır.
el emeği diyeyim
siteye bakmadan düşünün fiyatları artık.

can^

Aktif Üye
Tepki
399
İsim
Can
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
el emeği diyeyim
siteye bakmadan düşünün fiyatları artık.
Aslında çok değil normal bisiklet fiyatlarını düşününce normal bence. İstediğin renkte istediğin ölçülerde bir bisiklet. Ömür boyu bir dost desek yeridir.
@EmreCavusoglu
Kadro haricindeki parçaları kendiniz mi toplayacaksınız yoksa onlarıda mı ordan tedarik edeceksiniz? Şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: gurkan ve RmzBurak

EmreCavusoglu

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında çok değil normal bisiklet fiyatlarını düşününce normal bence. İstediğin renkte istediğin ölçülerde bir bisiklet. Ömür boyu bir dost desek yeridir.
@EmreCavusoglu
Kadro haricindeki parçaları kendiniz mi toplayacaksınız yoksa onlarıda mı ordan tedarik edeceksiniz? Şimdiden hayırlı olsun.
Tesekkur ederim. Parcalarim suan aktif kullandigim bisiklet izerinden tasimayi planliyorum.

• Beğen
Tepkiler: can^

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.754
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ülkemizin sayılı 'Özel' üretimcilerinden ve kalitesi evrensel düzeyde, buna rağmen fiyatları uygun tutmaya çalışan, takdir ettiğimiz bir bisiklet sihirbazıdır...

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.708
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Amerikalı bisikletçi Ryan Wilson (link) Türkiye'ye gelip bir kaç güzel şehri ve yolları gezmişti.

The Radavist yazarlarından biri. Soulrider Frameworks ile de röportaj yapmıştı. Podcasti'de spotify da UZAK kanalında mevcut .

Yazı şurada ; (link)

Harika bisikletlerin yanı sıra, boya konusunda da uzman birisi kendisi.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.214
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
DSC_4792.jpeg
usta TR içerisindeki özel insanlar biridir. Benim arkadaşların cogunun 2 şer adet soulrideri var. çok da iyi bisiklete biner. kartepe segmentinde hala ilk 10 içersindedir. italyada stelvioya çıkan 45 dakkalık segmente de komu vardır :)

five

Part time turcu
Tepki
3.999
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Emre Bey şimdiden hayırlı olsun. en kısa sürede, kazasız ve güzel günlerde sürüşleriniz olsun.

Tercihleriniz hakkında biraz daha detay (tercih ettiğiniz component, tercih sebebiniz, varsa diğer aday componentlarla karşılaştırmalar vs.) paylaşabilir misiniz ?

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.174
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.214
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
doğrudur. dogru olmayan kısmı 45 dakka değil 2:35 olacaktı :) geçen sürüşte sordum giro da kom giderse üzülür müsün diye, oradan geçmeyecekler problem yok dedi :)

EmreCavusoglu

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Emre
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Emre Bey şimdiden hayırlı olsun. en kısa sürede, kazasız ve güzel günlerde sürüşleriniz olsun.

Tercihleriniz hakkında biraz daha detay (tercih ettiğiniz component, tercih sebebiniz, varsa diğer aday componentlarla karşılaştırmalar vs.) paylaşabilir misiniz ?
Çok teşekkürler .Tercih sebebim daha çok endurans ve zor şartlarda surus yapmam bisikletinde dayanikli olmasi gerekiyor. Karbon bisiklet kullaniyorum suan ama gravel yada gravelimsi yerlerde çok güven vermiyor bana.

Komponentlerde suan aktif kullandigim zipp 303 firecrest jant seti ultegra r8170 di2 grupset olarak dusunuyorum. Bunlarida zaten titanium bisiklet alma plani ile ayarlamistim önceden hepsi sert kosullara dayanikli malzemeler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: five

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.214
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Çok teşekkürler .Tercih sebebim daha çok endurans ve zor şartlarda surus yapmam bisikletinde dayanikli olmasi gerekiyor.

Komponentlerde suan aktif kullandigim zipp 303 firecrest jant seti ultegra r8170 di2 grupset olarak dusunuyorum. Bunlarida zaten titanium bisiklet alma plani ile ayarlamistim önceden hepsi sert kosullara dayanikli malzemeler.
bende de aynı setup var. aşşağı yukarı 30.000km oldu.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
316937 dosyayı görüntüle
usta TR içerisindeki özel insanlar biridir. Benim arkadaşların cogunun 2 şer adet soulrideri var. çok da iyi bisiklete biner. kartepe segmentinde hala ilk 10 içersindedir. italyada stelvioya çıkan 45 dakkalık segmente de komu vardır :)
Bisiklet için kötü bir şey diyemem, sonuçta kendini ispat ediyor.
Fakat belirttiğiniz segmentler de üst sıralarda olmak daha çok kişinin performansı ile alakalıdır.

• Beğen
Tepkiler: ufuq81

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.214
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet için kötü bir şey diyemem, sonuçta kendini ispat ediyor.
Fakat belirttiğiniz segmentler de üst sıralarda olmak daha çok kişinin performansı ile alakalıdır.
hocam bu sürüş 2013 yılında yapıldı zaten. o zaman soulrider yoktu. bmc ile çıkmıştı. yoksa süren her bisikletle sürer o ayrı bir konu.