Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sr Suntour XCR Birden Yumuşama Sorunu

gogo

Üye
Tepki
11
Sevgili Üyeler,

Dün sabah, bisiklete binip ön freni kullandığımda anladım olağan dışı bir durum olduğu. Amortisör, önceki halinden farkedilecek şekilde yumuşamıştı. Üstten kuvvet uyguladığımda maşa amortisör sıkışırken bir ses de çıkartıyor. Hemen baktım sağ boruya dışardan görülen bir yağ sızıntısı yoktu. Görünürde bir şey yok.

Bisiklet o gece boyunca ters durmuştu, bununla alakalı olabilir mi bilemiyorum.

Problemi nasıl tespit edebilirim, nasıl onarabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Scudo
aynı sorun bende de var. tam konu açıcaktım ki sen yazmışsın. bende nasiplenirim :)

@alpay öztürk
Merhabalar,

Ben maşayı açtım, sağ boruda damping fixing cartrigde denen -doğru mu yazdım emin değilim- içinde basınçlı nitrogen bulunan bir sistem var, sol boruda da yay var. kısaca görünürde bir şey yoktu. ama yumuşayan bu cartridge olduğu belliydi. ama yapılacak bir şey yok ona anladığım kadarıyla. servise de götürdüm aynı şeyleri dedi ve garanti yeni olduğundan dolayı garanti kapsamında değiştirebileceklerini söylediler.

ben de öyle yapacağım. garantiye vereceğim. bence siz de öyle yapın.

zaten kullanılacak durumda değil zira, üstüne binince, neredeyse yarısına kadar esniyor. bisikletin tüm dengesi değişti.

Geri