Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Studio speaker restorasyonum (Hi-fi muzik severler için)

Scudo
@mariokaldato Bu işlerle aranızın iyi olduğunu bilmiyordum. Güzel çalışma olmuş, eline sağlık q1r4l. 👏👏👏 bize bisiklet gidonuna takılabilecek uygun fiyatlı bir hi-fi sistem önerebilir misin? Şu sıralar gidonumda replika Jbl clip var internette tg117 diye aratınca çıkıyor kalitesi fena değil ama daha iyi olabilir sanırım. Bir de 24 bit mümkünse 96 kHz kayıpsız FLAC formatında Cengiz Kurtoğlu şarkılarını nereden indirebilirim?

• İnanılmaz
Tepkiler: MAERKEK
Gunaydin sevgili Hifi muzik severler
( Bilmeyen olur vs Hifi nedir diye basitce aciklamaya calisayim ; " High Fidelity" kelimelerinin açılımıdir. Turkce'ye "Yüksek Sadakat" olarak cevrilse de manasi kulaga saçma gelmektedir :))))) Yani bizim anlayacagimiz hali ile : Orjinal studyo kaydina sadık kalan , yuksek kalite muzik diyebiliriz :) )

Goggle açiklamasida soyle ; Hi-fi, İngilizce "High Fidelity" kelimelerinin ilk iki harflerinden oluşturulmuştur. "High Fidelity" yüksek sadakat anlamına gelir. Hi-fi kategorisine giren aletler kaydedilen sesi dinleyiciye aslından neredeyse farksız olarak aktarabilme özelliğine sahiptir.

Neyse ya , haporlor kabinlerine tek kat boya attik , astar niyetine. Kuruduktan sonra ön ve ust paneller beyaz renk olacak benim tasarimima gore , yanlarina da ya doğal bir ahsap kaplama yapacagim ( Ahsap kaplama malzemeleri parca satılmıyor, tablalar halinde satiliyor. Pahali gelirse vazgecip baska bir yöntem deneyecegim yada rica edip, çıkma parcalardan dilenecegim xd

264373 dosyayı görüntüle
264374 dosyayı görüntüle
264375 dosyayı görüntüle
264376 dosyayı görüntüle

Bu arada High Fidelity'nin 2 anlamını da içeren, aynı adlı filmi de anmadan geçmeyelim. İzlemeyen varsa tavsiye ederim.
Bende filmi bahsediyor sanmıştım ki, meğerse youtubeda sağ tarafta bol bol oynatma listeleri çıkan hi-fi müzik türünü diyormuş.

@mariokaldato abi ellerine sağlık tam gaz devam ediyorsun. Senin kabinleri de öperlerli görmeyi bekliyorum, takibe devam.

@mariokaldato Bu işlerle aranızın iyi olduğunu bilmiyordum. Güzel çalışma olmuş, eline sağlık q1r4l. 👏👏👏 bize bisiklet gidonuna takılabilecek uygun fiyatlı bir hi-fi sistem önerebilir misin? Şu sıralar gidonumda replika Jbl clip var internette tg117 diye aratınca çıkıyor kalitesi fena değil ama daha iyi olabilir sanırım. Bir de 24 bit mümkünse 96 kHz kayıpsız FLAC formatında Cengiz Kurtoğlu şarkılarını nereden indirebilirim?
Yüksek kaliteyi deezer , spotfiy gibi uygulamalarda rahatlıkla bulabilirsin
Teşekk
Cok kiyak aletmis. Gule gule kullan. Elimde var 3 lu takim surraound kabini. Ama technicsin
Teşşekkürler abi . Technic's hangi modeli ?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Bende filmi bahsediyor sanmıştım ki, meğerse youtubeda sağ tarafta bol bol oynatma listeleri çıkan hi-fi müzik türünü diyormuş.
Yok yok John Cusack'ın basarili bir filmi var aynı isimle
images (27).jpeg
Teşekk
Teşşekkürler abi . Technic's hangi modeli ?
Aha bu modeli.
20210420_171419.jpg
Hocam tesekkurler. Restorasyon daha bitmedi, aksine aşırı başindayiz isin.

Bisiklet icin ne taksan olur ya sonucta tam gaz gidiyorsun, ses dalgalari serseri fisek gibi her yone yayiliyor. Performans almak cok mumkun değil kisaca.

Cengiz Kurtoglunun kayipsiz flac sarkilarini bilmem ama eski albümleri artik tekrardan catır çatır plak formatinda basmaya başladılar. Illa birileri vardir bunlari pc ortamina aktaran :)
Öpmeseler bari.
Opmesinler diye ben kendimi feda edip marka haklarini satin aliyorum. Hayirli olsun
Photo_1621413868072-1.jpg
@Özcan
19 mayis 2021 Guncelleme

Şu an öğrendiğim kadari ile dogal ahşap kaplamalarinin tabakasi 270 liradan basliyormus. Tabi ben şok, hatta B.i.m e A101 poseti ile dalan masum köylü modeli gshshshs 🤣🤣😎

Bende proje aksamasin ,ne olur ne olmaz diye alternatif bir rota çizdim kendime.
Aşiri dogal kontrplaklar vardi elimde. Meşe, Gürken, kavak vs. Iclerinde en dogal ahsap sicakligi olandan , " Öperlere" göre çizip kesim yaptim dekupaj ile.

Dekupaj desteresi mukemmel kesim yapmadigi icin, biraz cevresinden pay birakarak kesim yaptim. Musait anda bir mobilyaciya duzgun , ve gönyeli kesim yaptirip yapistirma islemi yapacagim.

(En doğal ahşap gorunumu denemeleri vol 1 )
20210519_085655.jpg
20210519_132414.jpg
20210519_132352.jpg
20210519_135327.jpg
20210519_135354.jpg
20210519_135908.jpg

Son düzenleme:
"Bende evin garajinda kurdugum ufak hobi tezgahım icin bir haporlor sistemi dusunuyordum. Icinde kendi amfisi olan, yani aktif bir haporlor bakindim piyasa da ama fiyatlar ucuk tabi. ( Aradigim sey biraz daha kalite ama ucuz biseydi ama mumkun değil di tabi :) ) "

Millet evin garajında Google, Facebook gibi startup şirketler kurar, dünyaca meşhur müzik grubu çıkarır, deney yapıp birşeyler icat eder; bizimki hurdadan bulduğu öperlerle marangozculuk oynayıp restorasyon yaptım diye bizimle kafa mı bulmaktadır, neyi amaçlamaktadır?? :acpsnr::koptum:

"Bende evin garajinda kurdugum ufak hobi tezgahım icin bir haporlor sistemi dusunuyordum. Icinde kendi amfisi olan, yani aktif bir haporlor bakindim piyasa da ama fiyatlar ucuk tabi. ( Aradigim sey biraz daha kalite ama ucuz biseydi ama mumkun değil di tabi :) ) "

Millet evin garajında Google, Facebook gibi startup şirketler kurar, dünyaca meşhur müzik grubu çıkarır, deney yapıp birşeyler icat eder; bizimki hurdadan bulduğu öperlerle marangozculuk oynayıp restorasyon yaptım diye bizimle kafa mı bulmaktadır, neyi amaçlamaktadır?? :acpsnr::koptum:
Dört gözle bekliyorum @mariokaldato ne zaman klip çekecek diye. Mercedesin üstüne bir sistem kurarmı, kurar. :)

Bu saldirgan , kompleks yüklü yorumu okurken psikolojik halim ( Temsili)

Pioneer XEM -11 var. Boyuna göre çok iyi .
@mariokaldato çok zalim abi bu sistemler. Rmazanda top patlamasını bu sene ben denedim. Deprem oldu diye millet dışarı çıkmış
(Şaka tabiki komşularla düşman eder)
IMG_20210519_201935.jpg

Son düzenleme:
Pioneer XEM -11 var. Boyuna göre çok iyi .
@mariokaldato çok zalim abi bu sistemler. Rmazanda top patlamasını bu sene ben denedim. Deprem oldu diye millet dışarı çıkmış
(Şaka tabiki komşularla düşman eder)
264525 dosyayı görüntüle
Guzel alet.
Videonda RMS degerinin ne olduğunu bilmedigini soylemissin.
Rms o haporlorun zorlanmadan verebilecegi en maksimum guc degeridir. Yani 60 wat rms ise verebilecegi ve o sekilde devam edebilecegi maksimum guctur.

Birde bagladigin tivitirlari neden arkaya sallandirdin be abicim? Performans alamazssin ki oyle :)
Kablosunu uzun tutup, öne silikonla filan sabitle bence. Birde oyle rast gele baglanmaz onlar birbirine. Paralel baglarsan ohm degeri yariya iner ve amfisine zarar verebilir. Arkasinda bilgilerde calisabilecegi ohm degerleri yazar. O olculer icinde kalmalidir ohm degerin.
Örnek 4/ 8 ohm calisma degeri yaziyorsa. Misal senin tivitirin 4 ohm, ve kendi orjinal büyük olan haporlorunde 4 ohm ise paralel bagladigin anda ohm 2 ye duser . Seri baglarsanda 4+4 =8 ohm olur. Yani belirlenen standardin disina cikmamis olur.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MakRo ve MAERKEK
Spotify maalesef en yüksek kalitede 320 kbps ogg vorbis yayın yapıyor (yani bayağı ses kaybı var)
Deezer en yüksek kalitede 16 bit 48 kHz 1411 kbps flac yayın yapıyor. (ses kaybı yok ama dinamik aralıklar düşük)
Halihazırda Rutracker adlı sitede 24 bit 96 kHz flac ya da ape olarak bulamadığım şarkıları ya aynı siteden ya da deemix adlı programı kullanarak deezer üzerinden 16 bit 48 kHz flac olarak indiriyorum. Rutracker sitesinde adamakıllı Türkçe şarkı yok maalesef. Adamakıllı şarkıları olan tek Türk şarkıcı Tarkan idi onlar da 16/48 flac idi. Halihazırda ücretli Spotify üyeliğim olduğundan internetten korsan müzik indirerek hırsızlık yapmadığımı düşünüyorum bu arada amacım sevdiğim müzikleri daha kaliteli dinleyebilmek.

Bizim kuşağın en güzel stereo ayrışımlı kaydıdır bence. Quadrofonik sistem varsa ballı badem..
Tabi ses mühendisi de Alan Parsons...

Spotify maalesef en yüksek kalitede 320 kbps ogg vorbis yayın yapıyor (yani bayağı ses kaybı var)
Deezer en yüksek kalitede 16 bit 48 kHz 1411 kbps flac yayın yapıyor. (ses kaybı yok ama dinamik aralıklar düşük)
Halihazırda Rutracker adlı sitede 24 bit 96 kHz flac ya da ape olarak bulamadığım şarkıları ya aynı siteden ya da deemix adlı programı kullanarak deezer üzerinden 16 bit 48 kHz flac olarak indiriyorum. Rutracker sitesinde adamakıllı Türkçe şarkı yok maalesef. Adamakıllı şarkıları olan tek Türk şarkıcı Tarkan idi onlar da 16/48 flac idi. Halihazırda ücretli Spotify üyeliğim olduğundan internetten korsan müzik indirerek hırsızlık yapmadığımı düşünüyorum bu arada amacım sevdiğim müzikleri daha kaliteli dinleyebilmek.
320 kbps ile flac arasındaki farkı hisset, forumdan kaydımı sileceğim 😁

Hocam bu meselede % 100 haklisin :))))))
Yani omrumuz analog dinlemekle gecti. Dijitalde isler cok karisik :)))) Bide hangi kalitede olursa olsun kopyalanan kaynak ne ayak oda cok onemli :)))

Hocam bilirsin, yaş ilerledikçe insan kulağı tiz sesleri gittikçe daha az duymaya başlar. Tecrübeli bir kulak, hele de yaş 22 ise farkı anlayabilir bence.

Guzel alet.
Videonda RMS degerinin ne olduğunu bilmedigini soylemissin.
Rms o haporlorun zorlanmadan verebilecegi en maksimum guc degeridir. Yani 60 wat rms ise verebilecegi ve o sekilde devam edebilecegi maksimum guctur.

Birde bagladigin tivitirlari neden arkaya sallandirdin be abicim? Performans alamazssin ki oyle :)
Kablosunu uzun tutup, öne silikonla filan sabitle bence. Birde oyle rast gele baglanmaz onlar birbirine. Paralel baglarsan ohm degeri yariya iner ve amfisine zarar verebilir. Arkasinda bilgilerde calisabilecegi ohm degerleri yazar. O olculer icinde kalmalidir ohm degerin.
Örnek 4/ 8 ohm calisma degeri yaziyorsa. Misal senin tivitirin 4 ohm, ve kendi orjinal büyük olan haporlorunde 4 ohm ise paralel bagladigin anda ohm 2 ye duser . Seri baglarsanda 4+4 =8 ohm olur. Yani belirlenen standardin disina cikmamis olur.
Seri ve paralel bağlaman konusunda bilgiler için teşekkür ederim. Normalde dolap içinde durduğu için tizleri rahat duyabiliyorum.

Hocam bilirsin, yaş ilerledikçe insan kulağı tiz sesleri gittikçe daha az duymaya başlar. Tecrübeli bir kulak, hele de yaş 22 ise farkı anlayabilir bence.
Sence. 🤣
Fakat gerçek şu ki, 198 kbps üstü yalan. Kör testler var. Hiçbiri farkı ayırt edilebilir bulmadı. En son bir ses mühendisinin Tidal ile Spotify arasındaki ses farkı tartışmasındaki yorumunu okumuştum. Fark edemezsiniz diyor, Spotify ile devam.
Aynı tartışma CD ile plak arasında da var, farkı hissedemezsin. HD ile 4K arasında da var. TV iki metre değilse yine farkı hissedemezsin.
İnsan duyularının sınırları vardır. Fakat size sürekli yeni ürün satmak isteyen sistem bu sınırı yok sayar. 8K TV çıkarır, bu daha iyi diye iteler. Tidal çıkar, master kayıt dinletiyorum diye para ister.
Ha, bazı özel insanlar vardır tabi farkı duyabilen. Orkestra şefleri falan. 😆
Son olarak, hangimizde referans kulaklık/hoparlör var? O noktada patlıyoruz zaten. Kaynak ne olursa olsun.

Geri