Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

Yüce Thor o nasıl bir şimşekti yahu öyle, pilleri balkona koymuş olsam şarj olmuştu herhalde.

Scudo
Eye of the tiger klibinde Survivor solistinin taktığı bereyi nereden temin edebilirim? Siyah olması şart değildir, haki de olur?(link)

Eye of the tiger klibinde Survivor solistinin taktığı bereyi nereden temin edebilirim? Siyah olması şart değildir, haki de olur?(link)
Bildiğimiz jandarma beresi gibi duruyor sadece siyah. Jandarma beresi yazınca örnekleri çıkıyor. Tabi yine önünde bir amblem var gibi duruyor. Yine "Dave Bickler beret" olarak aratınca yurt dışı sitelerinde çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut
Pendik Kurtdoğmuş köyü Ömerli barajı 16km
Elektrikli bisiklet ama yordu yine de
...
Öncesinde Kartal Sahil ve Büyükada

Dosyalar

• IMG_20240901_164920.jpg
    IMG_20240901_164920.jpg
    106,6 KB · Okunma: 7
Son düzenleme:
bisikletle alakalı yaptığımız salaklıklar diye bir başlık olsa mı acaba? 😀
2015'den beri yol bisikleti kullanıp presta sibobu el pompası ile şişirmeyi bilmediğimi daha yeni farkettim. sanırım eşiği çok yukarı koydum geçebilecek olan var mı göreceğiz.
mevzu ilk aklınıza gelen iç aksamın yönü değil. pompayı sibobun ucuna oturturdum ama hava gitmezdi sonra hafif sağ sol yaparak bir şekilde çözerdim.
geçen pazar yeni pompa ve yeni bisikletimle orta mesafe bir tura çıktım. lastik patladı ama pompayla ne yapıp ettiysem hava siboptan geçmedi, bir yandan yağmur başladı. biraderi aradım şehir dışında olduğunu söyledi, çaresiz taksiyle eve döndüm. sonra sakin kafayla düşündüm bu deliklerden hava nasıl geçmiyor ki diye acaba? hmm bu deliklerin yukarıda olması lazım galiba diye düşündüm ve pompayı iyice bastırıp oturttum ve bingo! 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

not: evdeki ayaklı pompada sorunsuz şişirdiğim için el pompasında iç mekanizma ile alakalı bir sorun olduğunu düşünürdüm. 😀

Son düzenleme:
İlk kez hidrolik disk frenli sti kol montajı yaparken hortumun kola giren tarafındaki somunu gereğinden fazla sıkıp sti kolu çatlatmaktan öte bir salaklık var mıdır bilmiyorum? Düşündükçe hala canım yanıyor. :(

Çatlayan bölgede Japon yapıştırıcısı + karbonat formülü denenebilir...
Öneri için teşekkürler, ancak yaklaşık 1200 psi hidrolik basınca maruz kalan, güvenlik için çok kritik, üstelik mineral yağ ile temas etmiş bir bölge için tamiratın verimli olacağını düşünmedim.

Tek çözüm kolu komple dağıtıp yeni bir gövde bularak değişim yapmak gibi görünüyor ama o yedek parçadan az daha pahalı olarak ikinci el bir çift 105 sti kol bulduğum için uğraşmadım.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
bisikletle alakalı yaptığımız salaklıklar diye bir başlık olsa mı acaba? 😀
2015'den beri yol bisikleti kullanıp presta sibobu el pompası ile şişirmeyi bilmediğimi daha yeni farkettim. sanırım eşiği çok yukarı koydum geçebilecek olan var mı göreceğiz.
mevzu ilk aklınıza gelen iç aksamın yönü değil. pompayı sibobun ucuna oturturdum ama hava gitmezdi sonra hafif sağ sol yaparak bir şekilde çözerdim.
geçen pazar yeni pompa ve yeni bisikletimle orta mesafe bir tura çıktım. lastik patladı ama pompayla ne yapıp ettiysem hava siboptan geçmedi, bir yandan yağmur başladı. biraderi aradım şehir dışında olduğunu söyledi, çaresiz taksiyle eve döndüm. sonra sakin kafayla düşündüm bu deliklerden hava nasıl geçmiyor ki diye acaba? hmm bu deliklerin yukarıda olması lazım galiba diye düşündüm ve pompayı iyice bastırıp oturttum ve bingo! 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

not: evdeki ayaklı pompada sorunsuz şişirdiğim için el pompasında iç mekanizma ile alakalı bir sorun olduğunu düşünürdüm. 😀
Benzin istasyonunda lastik pompasını 110PSI'a ayarlayıp schrader pompa başını presta lastik valfime dayayıp şişmesini beklemiştim. Lastik 110PSI'a çıkmak yerine birden kulak memesi kıvamına gelince de öylece bakıp kalmıştım birkaç dakika 🤦‍♂️🤦‍♂️

Son düzenleme:
disk fren uyumlu olmayan bir alü. kadroyu disk firene çevirme çalışması yapan oldu mu?

disk fren uyumlu olmayan bir alü. kadroyu disk firene çevirme çalışması yapan oldu mu?
Aliexpress gibi yerlerde satılan adaptörlerle çok kolay ama o kadar da güvensiz. Güvenliği arttırmak için maşa disk uyumluyla değiştirilebilir.

Resim

Acaba duştan su yerine kahve mi dökülüyor?

Şöyle bir sayfa varmış, ben b,r kaç ihbar girdim, bakacağım geri dönüş yapacaklar mı. Sizden ricam gördüğünüz olaylar varsa siz de ihbarda bulunun, özellikle araç plakasıyla yaptım ki sonuç çıksın. Bakalım bir etkisi oluyor mu.

(link)

(link)
Deniz Şervan bu kanalı şikayet edelim

Trafik canavarı

Şöyle bir sayfa varmış, ben b,r kaç ihbar girdim, bakacağım geri dönüş yapacaklar mı. Sizden ricam gördüğünüz olaylar varsa siz de ihbarda bulunun, özellikle araç plakasıyla yaptım ki sonuç çıksın. Bakalım bir etkisi oluyor mu.

(link)
Geçen aylarda binamızın otopark girişini ciddi derecede engelleyecek biçimde araba park edilmişti. Birkaç fotoğraf çekip bu siteden şikayette bulundum. Polis aracı gelip müdahale etmişti. İşe yaradığını görünce şaşırmıştım doğrusu.

(link)
Deniz Şervan bu kanalı şikayet edelim
Böyle insan müsveddelerinden nefret ediyorum. Ne ekipmanı ne de sağ duyusu var... Birde altta yorumlarına yazmışlar "Bana motorsikleti sevdiren insan" diye... Altın Elbiseli Adam (Huzur içinde yatsın😥), Zafer Akçay ve Nekipedia gibi kaliteli kanallar varken gençlerin böyle saçma sapan ve kalitesiz şeyleri izleyip örnek almak çok garibime gidiyor...

Gökhan Uzuntaşı bisiklet camiasını takip edenler bilir,katılıp kazanmadığı granfondo yok adamın😂 karbon bisikleti hasar almış ve tamir yaptırıp Polonya’daki yarışa katılıp dereceye bile girmiş,büyük cesaret vallahi demekki iyi bir usta ile iş halloluyor,aynı usta tanıdığım birinin bisikletinide tamir etmişti 4 sene oldu halen biniyor eleman.
IMG_4212.jpeg

Geri