Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

Son zamanlarda forum sitesinde bir yavaşlık mı var? Ayrıca konuya girdiğimde önceden bakmış olduğum bir kaç mesajdan devam ediyor. Bazen fotoğrafları da yüklemiyor. Uzun zamandır bu kadar sık girmiyorum, bu hafta böyle bir durumla karşılaştım da. Benim bağlandığım internet ile mi alakalı acaba? Mobil, ev ve iş yerindeki Wi-Fi de böyle bir durum oldu. Bununla ilgili bir konu bulamadığım için buraya yazayım dedim.

Scudo
Son zamanlarda forum sitesinde bir yavaşlık mı var? Ayrıca konuya girdiğimde önceden bakmış olduğum bir kaç mesajdan devam ediyor. Bazen fotoğrafları da yüklemiyor. Uzun zamandır bu kadar sık girmiyorum, bu hafta böyle bir durumla karşılaştım da. Benim bağlandığım internet ile mi alakalı acaba? Mobil, ev ve iş yerindeki Wi-Fi de böyle bir durum oldu. Bununla ilgili bir konu bulamadığım için buraya yazayım dedim.
Bende de aynı problem oluyor, merak etmeyin.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Ama birde işin reklam kısmını oluşturan bir kitle var. Sanırsın herşey toz pembe hayat pahalılığı diye birşey yok. Makul herkesin erişebileceği şeyleri paylaşan insan sayısı çok nadir. Tamam kabul ediyorum, herkes ekmeği peşinde, sende reklam yaparak kazanıyorsun yada reklam yüzü olmuşsun. Ama arkadaş bu markanın hiç mi ekonomik bir ürünü yok. Yada F/P Ürünü dediğimiz türden bir ürünü yok. Bakıyorsun hep en tepedeki malzemeler ile storyler durumlar dolmuş taşmış. 🤔
TUR'un başlığında ortalığı goy goy havasına döndürmeyim diye buraya alıntılamak istedim. Bu arkadaşlara ben de hastayım ya, yani anlıyorum ve saygı duyuyorum gerçekten uğraşmış didinmişler bi takım sponsorlar edinmişler ve ciddi efor ve çaba harcıyorlar hala bu sponsorları da mutlu etmek için bi taraftan. Ama adam diyor ki (isim vermek istemem adının baş harfi fatih topçu asla durma olan adam) "Salomon'un bu ayakkabıları süper, Trek'in bu bisikleti harika, Shimano'nun bu grup seti mükemmel". Yav seni takip eden kitlenin %99'u yama setine 100 lira verince forumlarda rezalet başlığı falan açan kişilerden oluşuyor, 300-500 bin liralık bisikleti tavsiye etme abicim bize :D

Şakası bi yana, severek takip ediyorum da valla garip oluyor yani.

Son günlerde dağ bisikleti sürmek konusunda isteğim çok az, eskisi gibi 80 - 100 sürmüyorum günlük. Özellikle benim yarı eforumla yanımdan geçen yol bisikletleri bazen bütün motivasyonumu kırıyor. Yol bisikletine de uyum sağlayamıyorum, ayaklarım ağrıyor. Kısa sürmeyi de sevmiyorum. Yani anlayacağınız orta yolu bulamadım.

Komik ve garip bir duygu, şehir bisikletleri bile dağ bisikletlerinden çok daha hızlı. 4 - 5 saat boyunca koruyabildiğim en iyi ortlama 24, hız arttıkça o hızı koruması daha da zorlaşıyor. Yol bisikleti öyle mi? Tek tur çevirdikten sonra seni belirli bir mesafe götürüyor. 4 saatte yap bakayım 100 kilometre dağ bisikletiyle, nasıl kamyon çarpmışa dönüyorsun. bak bakayım ertesi gün 50 kilometre sürebiliyor musun? Yol öyle mi? Yapıştır ertesi gün bir 100 daha. Bıraktım şimdi, 17 ile 50 kilometre atıp mevzuyu kapatıyorum. Gitmiyor makine, 140 - 150 nabızlara çıkabilirsen gidersin düz yolda 26 - 27 sabit. Tırmanışları hiç sorma, o yük 40 basınçlı arka lastiğe bindiği zaman yokuşlar çok daha sertleşiyor.

Acaba spor salonunda bisiklet performansımı nasıl arttırabilirim diye düşünüyordum

Son günlerde dağ bisikleti sürmek konusunda isteğim çok az, eskisi gibi 80 - 100 sürmüyorum günlük. Özellikle benim yarı eforumla yanımdan geçen yol bisikletleri bazen bütün motivasyonumu kırıyor. Yol bisikletine de uyum sağlayamıyorum, ayaklarım ağrıyor. Kısa sürmeyi de sevmiyorum. Yani anlayacağınız orta yolu bulamadım.

Komik ve garip bir duygu, şehir bisikletleri bile dağ bisikletlerinden çok daha hızlı. 4 - 5 saat boyunca koruyabildiğim en iyi ortlama 24, hız arttıkça o hızı koruması daha da zorlaşıyor. Yol bisikleti öyle mi? Tek tur çevirdikten sonra seni belirli bir mesafe götürüyor. 4 saatte yap bakayım 100 kilometre dağ bisikletiyle, nasıl kamyon çarpmışa dönüyorsun. bak bakayım ertesi gün 50 kilometre sürebiliyor musun? Yol öyle mi? Yapıştır ertesi gün bir 100 daha. Bıraktım şimdi, 17 ile 50 kilometre atıp mevzuyu kapatıyorum. Gitmiyor makine, 140 - 150 nabızlara çıkabilirsen gidersin düz yolda 26 - 27 sabit. Tırmanışları hiç sorma, o yük 40 basınçlı arka lastiğe bindiği zaman yokuşlar çok daha sertleşiyor.

MTB'de kıstas yol uzunluğu olmamalı belki de.

MTB'de kıstas yol uzunluğu olmamalı belki de.
Kesinlikle katılıyorum zaten biraz daha derinlemesine inersek konun asıl nedeni forumun aktif bir başlığı da olan "şehirde dağ bisikleti kullananlar" a evriliyor. Geçen pazar üyesi olduğum ekibin yürüyüşünü kaçırdım. Gittikleri rotayı bildiğim için dönüşün orman yolundan olacağını bildiğimden bir noktada kendilerini karşılarım sonra beraber döneriz diye yola çıktım. Sonbahardan çok ilk bahar şeklinde ilerleyen turum bir noktada önce dolu sonrasında yağmura bıraktı kendisini. Toplamda 21 km yapmış olmama rağmen yol bisikleti ile yaptığım 50-60kmden daha zevkli ve rahatlatıcıydı. O kadar ıslanmama karşı çok hoşuma giden bir tur olmuştu.
Ta ki 1-2 gün sonra ufaktan gıcık şeklinde öksürük şeklinde üşütmeye geçene kadar. 2 gündür de sesim kısılmış durumda. Bol bol ada çayı ve türevleri ile yumuşatmaya çalıp mümkün oldukça konuşmuyorum.

Dağ bisikletimi topladığımdan bu yana 2 kez yol bisikletine bindim. Açıkçası onun yeri her ne kadar başka olursa olsun, dağlarda doğa içinde olmak çok daha huzur verici ve özgürce oluyor. Şöyle de videosunu bırakayım tam yağmurlu kısımdan başlıyor. Bu arada yağmurda bir yere sığınıp 15 dakika beklesem grup ile karşılaşacakmışız. Kendileri bende 1km kadar ileridelermiş.

Reflektörlü yeleğin herhangi bir biçimi mevcut mu rastgele üzerinde reflektör olan kolsuz rüzgarlık bu sınıfa girer mi?

Reflektörlü yeleğin herhangi bir biçimi mevcut mu rastgele üzerinde reflektör olan kolsuz rüzgarlık bu sınıfa girer mi?

Gözünün üstünde kaşın var türü denetim olursa reflektörün büyüklüğüne takılabilirler ama normalde reflektörlü kolsuz rüzgarlık bu sınıfa girer. Kayışlar şeklinde olanlar da kabul ediliyor.

Yazın öğle güneşi altında reflektörlü yelek denetimi yapılıp tüm scooter'lara ceza yazıldığını gördük.

Gözünün üstünde kaşın var türü denetim olursa reflektörün büyüklüğüne takılabilirler ama normalde reflektörlü kolsuz rüzgarlık bu sınıfa girer. Kayışlar şeklinde olanlar da kabul ediliyor.

Yazın öğle güneşi altında reflektörlü yelek denetimi yapılıp tüm scooter'lara ceza yazıldığını gördük.

(link)

Bunu kullanıyorum, pratik, bisiklet çantasında fazla yer kaplamayan, ucuz, terletmeyen bir ürün. Rüzgardan bazen pırpırlandığı oluyor, kayışlarından tekrar geriyorum. Tam boy yelekten her halükarda daha iyi.

(link)

Pratik ve terletmeyen bir ürün

Evet öyle. Ben yazın çantada taşıyorum bunlardan, riskli yollarda karanlığa kalırsam takıyorum. Bahar için neredeyse tamamen fosforlu kolsuz delikli yelek, kış için de yeterince fosforlu rüzgarlık kullanıyorum. Hiçbiri olmasa da yeterince görünürüm gerçi.

1696705852004.png 1696705868308.png

(link)

1696705932341.png

(link)

• Beğen
Tepkiler: kaganarda
Elektrikli bisikleti sevmeyen yürüsün de ense tıraşını görelim 🤸

• Beğen
Tepkiler: kaganarda
Eti'nin bir etkinliği varmış.İsteyenler ayrıntılara aşağıdaki linkten bakabilir.

(link)
Y

Son düzenleme:
25.4 mm diye satın aldığım sele borusu 25 mm çıktı. Kadroya soktuğumda ne kadar sıkarsam sıkayım az bir kuvvet uygulayınca boru kadronun içine kaçıyor. Boyattıktan sonra dremel ile selenin gireceği kadronun içine zımpara yapmıştım hafif. Acaba ölçüsü mü değişti diye düşündüm. Sonra eski boruyu aldım bir baktım girmiyor o sıkılı vaziyette kadroya. Sonra aldım elime kumpası. Eski boru tam 25.4 mm yeni boru ise tam 25. 0.4 mm bu kadar mı etki eder? Ve neden selle royal markası 25.4 deyip 25 mm ürün üretiyor.

Geri