Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şu an içinizden ne geçiyorsa yazın

Scudo
Yarın iş görüşmesine gideceğim. Hakkımda hayırlısı olsun.
Şuan ki çalıştığım yerden çok bunalmıştım :aglyrmngaa:

Hidrolik fren diski yağını tamamlamak için şırınganın ucuna takılan ince hortumu nereden bulabilirim ?

Tekrar gitar çalmaya synthesizer ile uğraşmaya geri dönüyorum ama bir rahatsızlık var. GAS gear acquisition syndrome !!!!! Gitardı pedaldı amfiydi derken hemen kayıt mikrofon vs gittikçe gidiyor.

Bisiklette bunun gibi. Yeni başlıyorsun MTB idi yoldu sonra kompenentlere iniyorsun iş uzuyor . Aslında bunlara zaman ayırarak hayatı çok mu kaçırdık bilmiyorum ama ne bileyim. İşi bırakıp bisiklet sürmek istiyorum.

Güzel, keyifli bir durum. Bir keyfi şurası; mecbur çalışıyoruz. Yoksa hepimiz rahat olsak canavar gibi her gün süreriz. Psikolojik ama keyif verici bir sendrom. Yeni ekipman, yeni kutular, kargolar ....

Tekrar gitar çalmaya synthesizer ile uğraşmaya geri dönüyorum ama bir rahatsızlık var. GAS gear acquisition syndrome !!!!! Gitardı pedaldı amfiydi derken hemen kayıt mikrofon vs gittikçe gidiyor.

Bisiklette bunun gibi. Yeni başlıyorsun MTB idi yoldu sonra kompenentlere iniyorsun iş uzuyor . Aslında bunlara zaman ayırarak hayatı çok mu kaçırdık bilmiyorum ama ne bileyim. İşi bırakıp bisiklet sürmek istiyorum.

Güzel, keyifli bir durum. Bir keyfi şurası; mecbur çalışıyoruz. Yoksa hepimiz rahat olsak canavar gibi her gün süreriz. Psikolojik ama keyif verici bir sendrom. Yeni ekipman, yeni kutular, kargolar ....

Ne yapalım be usta kimi balık tutar ,kimi motor sürmeyi sever ,bizim de sevdamız bisiklet olmuş, kendimize çok görmeyelim.Daha iyi günlerde ,daha güzel bisikletlere binmek nasip olsun herkese .

Hidrolik fren diski yağını tamamlamak için şırınganın ucuna takılan ince hortumu nereden bulabilirim ?
Serum akvaryum hortumu olarak satılanlar olur diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: speedymammy
Millet Amerika'da kaligrafi seti alıyor bit pazarından, şamsıma tüküreyim.
Bu arada, bu seneki Penfest 18 -19 Kasım'da Çırağan Sarayı'nda yapılacak.

Syntheiser demek, çok sevdiğim bir alet. Bazı parçalarda çok güzel örnekleri oluyor.

• Beğen
Tepkiler: samet akkaya
İş yerlerine giriş için istenilen sağlık raporu veren yerler nedense bazı şehirlerde tekelleşmiş durumda. Bugün evrakları tamamlamak için bulunduğum şehirdeki firmanın anlaşmalı özel halk sağlığı polikliniğine gittim. Röntgen çekildi, işitme testi uygulandı, üfleme testi yapıldı baştan savma herkesin kendi çözdüğü bir testten oluşan iş güvenliği eğitimi verilip cevap anahtarı ile kontrol edildi oldu bitti gitti. Muayene olacaktı sadece soru ile var mı yok mu şeklinde işlem görülüp o da oldu bitti gitti. İş güvenliği eğitiminde çimento kamyonu şoförü olacak bir abi 156 itfaiye oluyor değil mi diye sordu bilmiyorum dedim geçtim 50 kişinin girdiği sınavda 10 tane kalan vardı.
"156: itfaiyenin telefon numarasıdır" doğru - yanlış - çekimserim. Soru bu şekildeydi ve en temel acil durum bilgisini bilmeyen birisi işe girebiliyor. Onu da geçtim bu sağlık raporu veren firma o kadar lakayıt baştan savma iş yapan bir yer ki yani zorunlu olmasa gitmem. Bu işlemlerin bedeli olarak 260 TL para aldılar ve adım atacak bir yer yok ve burası her gün böyle. Sağlık ocağında yapılacak bir işlemi özel firmalara vermek açıkçası bana çok saçma geliyor. Gerçi pandemi olduğundan bu yana sağlık ocağında da adam akıllı bir muayene olduğunu görmedim. 2 kere gitti neyin var neren ağrıyor al bu ilacı güle güle" şeklinde ilerledi. Ülke içinde hasta falan olayım demeyin, öve öve bitiremedikleri sağlık sistemi tam bir kaos. Babama 6 ay sonrasına MR verilmiş bir sistem.

Sonrasında firmanın istediği bankaya gittim hesap açtım, ki hiç hesap açmayı istemeyeceğim banklardan birisi. Zaten adını duyunca biraz araştırma yaptım başındaki isim badem bıyıklı olarak tabir edilen birisi. Bankada hesap açma işlemi sırasında çağrı merkezinden bir onaylama gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Her müşteri hizmetlerindeki o alışıla gelmiş "for English press nine" yerine Arapça devam etti (anlamadım tabi ki) sonrasında işlem bitti. Bankadaki görevli "hesap işletim ücretimiz yok bizim haramla işimiz olmaz" diyerek bitirdi. Ben orada montumu giyerken benden sonraki bir müşteri geldi, dış görünüş ile yargılasan fakir fukara der üzülürsünüz. Dolar hesabı açıp 20Bin dolar yatırmak istediklerini söyleyince usulca kapıdan çıktım.

Şubat ayında başlayan işsizliğim ile o zamanda bu zamana mesleki anlamda yaptığım +160 başvuru (linkedin, kariyernet, iş-kur), 80-85 görüşme, dönüş yapan meslek anlamında farklı veya mesleki olarak uygun olup çalışma şartları olumsuz olan 10 firmanın ardından pazartesi günü lise ve myo'dan mezun olduğum otomasyon-elektrik ve elektronik teknikerliği olarak nasipse pazartesi işe başlayacağım. İlk 1-2 ay çok sıkıntı değildi ama sonrasındaki süreçte her ne kadar gösterilmese de aile ve kişisel olarak ilerisinde ne olacağı ile ilgili düşüncelerim psikolojik anlamda yıkımlara başlamıştı haliyle çıkıp bisiklet binme isteği de bitme noktalarındaydı. Bakalım bundan sonra ki süreç nasıl işleyecek yaşayıp göreceğim.

Resmen destan yazmışım, bir kere yazmaya başlayınca duramıyorum.

Işık burada kötü mü durmuş sizce ? Sele borusuna mı monte edeyim ?IMG_2351.jpeg

Fitness salonlarındaki bisikletleri kullanarak, kışın kondisyonumu koruyabilir miyim? hatta bisiklet performansımı arttırabilir miyim?

Bankadaki görevli "hesap işletim ücretimiz yok bizim haramla işimiz olmaz" diyerek bitirdi.

Aslında bu durum, kendi içinde fırsatlar barındırıyor. Alınabiliyorsa bankadan yüksek limitli bir kredi kartı alınıp, kart limiti sonuna kadar kullanılıp sonra da borcu temerrüde düşürüp "Gecikme faizi haram, sizin de haramla işiniz olmuyor, ben borcu müsait olduğumda öderim" denilerek borç 4-5 seneye yayılır ve yüksek enflasyon ortamında borç kuşa dönerken para başka mecralarda değerlendirilir :)

• Muhteşem
Tepkiler: Oklüzal Builder
Geri