Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

suntour axon D-R-L kumandalı kilitlemeli. nasıl bir maşadır?

@Selim Çam

selim merhaba.
öncelikle xcm giriş sınıfı bir maşa.ve ondada aynı şey söz konusu.maşalar taşır hiç bir sıkıntı çıkarmaz sadece maşanın çalışmasıyla alakalı olan gerçek performansı alamazsınız.olay tamamiyle maşadaki yurt dışından gelen yaylarda bitiyor.ve gelen yaylar max 75 kg ye göre ayarlıdır.yane yayın alaşımı ve sertliği max 75 kg için imalat esnasında ayarlanmıştır.ve bu bilgiyi ben mtbr dan aldım.ve kendimde test etmiş oldum.bunun farkına ancak inişlerde varabilirsiniz.denemek için tek yapman gereken önce 75 kg altı bi insanı bisiklete bindirip tümsekli bir yoldan kullandırmak ve sonrasındada daha ağır bi insanı yane 75 kg üstü birisini bisiklete bindirip aynı yoldan sürmesini sağlamak.göreceksinki maşanın çalışması fazlasıyla fark edecek yani 75 kg altı kullanıcıda maşa gerçek performansını gösterecek.........

Scudo
@jamssea

abicim bu bilgiyi bisikleti verdiğin erdoğanlardan yane lütfü abiden de alabilirsin.sözüm iddalı çünkü gerçek...............

@elman_temel

İlginize çok teşekkür ederim.Bu konuyu hemen kendisine danışacağım.Saygılarımla

slm arkadaşlar;xcr ler nassıl acaba almayı düşünüyorumda boşluk yapıyor diye duymuştum da kullan kişiler memnunmu acaba...

valla daha önce maşa denmiyecek şeyler kullandıktan sonra bana süper geldi,fiata göre uygun derim. Ama sonuçta ne için istediğinize bağlı. Az çok boşluk yapıyor gibi. Elman bu işi bilir gene de onu dinleyin

@edi55

ediz abi merhaba.maşada boşluk yok sen benim maşayı incvelerken karşılaştığın boşluk benim furç yatağından kaynaklanıyor:)
yane maşada öyle bir sorun yok.

@elman_temel

selam elman;benim kullandığım kadro geotech race marka xcr maşa bu kadroya uyum sağlarmı bu boşluk giderilebilirmi yardımcı olursanız çok sevinirim

mrb lar,valla bence fiyatına göre çok çok ii bir maşa,bende daha önce xcm vardı şimdi axon kullanıyorum,bence xcm ile hiç ama hiç kıyaslanamaz,doğru bir seçim.elman arkadaşımıza katılıyorum,xcm ile girdiğim çukur ve tümseklerde aldığım performansla axon la da test ettıkten sonra inan xcm ının yüzüne bile bakılmaz,çok rahat giriş ve çıkış yapabiliyo,enazından bisikleti yormuyo,sarsmıyo.iii sürüşler

@deniz çelik

üstad kullandığın kadro oversize ve xcr maşa da oversize yane uyum sağlar.boşluk olayına gelince benim kullandığım scud furç takımının alt yatağı(maşaya çakılan yatak)orijinal scud'ın yatağı değil neconun yatağı o nedenle boşluk oluşuyor.onun haricinde eğerki arazide sert koşullarda kullanmayacaksan bisikletini xcr senin işini fazlasıyla görür:)
iyi forumlar

@Mustafa_Temizel
axon drl yaylı bir maşadır!
her iki maşayıda denemiş biri olarak yorumu yapıyorum;
her ikiside biraz sert.
axon un gidon kilidi var-------dart3te yok
axon2250gr----------dart3:2418 gr
axon görüntüsü hoş__fakat rock shox dart3 daha bir gösterişli duruyor.
axon drl den çok farkı yok! aradaki 100ytl fiyat farkını hissettirecek kadar bir fark yok!

slm arkadaşlar ;bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim,bugün xcr almaya kara verdim.

@r_scribble

Esnemeden bahsediyorsunuz,
bu konuda çok bilgili değilim onun için soracağım;aynı esneme benim D-RL'de var.Acaba bu ciddi bir sorun mudur?İlginize şimdiden teşekkürler.Ayrıca cevap yazma nezaketinde bulunacak herkese de şimdiden teşekkürler.

@jamssea

üstad bütüm metal alaşımlar farklı oranlarla esneme yapar mesela kullandığın veya kullnacağın kadro bile esneme yapar.maşada metal alaşımlı olduğu için yapar ve şunu söyleyeyim dünkü antreman sürüşünde maşayı inişlerde ve virajlarda fazlasıyla zorladım.antreman yaptığımız zemin kayalık ve toprak karışımı bi zemin.ve inişlerde gerçekten çok zor durumlara soktum maşayı ama banamısın demedi.yane problem yok.ve esnemesinin büyük faktörü senin ağırlığındır(ağırlığını bilmiyorum :))yane olacak şeler bunlar.1500 ytl veripte alacağın sid veya reba bile bu esnemeyi yapacaktır unutma sonuçta onlarda metal....

bu arada burası bir paylaşım portalıdır bunu unutma.istediğin gibi sou sorabilirsin,kimse cevap yazmasada ben genede yazarım :p rahat ol

• Beğen
Tepkiler: jamssea
@jamssea

Elmanın dediği gibi sorun yaratacağını sanmıyorum.Ancak şöyle bir durum var.Bindikten sonraki esneme mesafesi önemli.Siz bisiklet üzerindeyken maşa 5 cm girip orada kalıyorsa ona amörtisörlü maşa denemez :) Yay bu, ne kadar kuvvet uygularsanız hassasiyeti o kadar azalacaktır.Bende bindiğimde 1 cm esniyor.Sürüş esnasında büyük rahatsızlık vermiyor ancak o fiyata aldığınız bir maşadan daha fazlasını beklemek anlamsız olur :)

• Beğen
@_tayf_

Peki ikisi arasında kalite farkı varmı.Yani rock shox a 100 lira daha fazla vermeyip sontour alırsam ileride başıma sorun çıkartırmı.

@Mustafa_Temizel

75kg altındaysanız, kesinlikle axon drl alın derim. ayrıca dart3te kalite farkı tabikide var. nede olsa o bir rock shox:cool: (görüntü itibariyle daha bir çekici)
fakat çalışma bakımından drl.den üstün değil. dart3 orta sınıf bir maşa. ona 250vereceğinize, ikinci el temiz yarış koşmamış bir maşa alabilirsiniz. inanın farkı hissedersiniz ozaman. dart3 önermiyorum. benim içime sinmedi. ya 150liraya axon drl alın , yada 250-300liraya temiz ikinci el bir maşa.

@elman_temel

Tekrar merhabalar!Acaba Axon D-RL'yi S-RL'yle değiştireyim mi? Ya da o fiyata önereceğiniz başka bir model var mı?Bir de eğer biliyorsanız S-RL havalı bir amortisör müdür?Ben 92 kiloyum.Bu anlamda havalı bir amortisör tercih etmek daha mı anlamlı olacaktır?Bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkürler.

@jamssea

üstad eğer imkanın varsa s-rl olanı al çünkü o maşa havalıdır ve tüm havalı maşaların olduğu gibi s-rl sol bacağı havalı, sağ bacağı ise yağlı rebound(geri tepme) ve kilitleme mekanizması içermekte.onun harcinde kilona uygun olacak şekilde hava basılır taş gibi maşaya sahip olursun
bende reba race veya sl almak istiyorum ama yüksek fiyatlı oldukları için bi ihtimal axonun havalısını alacağım.....
ben teşekkür ederim:)

• Beğen
Ben 80 kiloyum ve Amoeba Scud almayı düşünüyorum. Yanılmıyorsam onda da dlr var.
Merak ettiğim şudur ki, genelde kilit halindeyken kullanırsam zamanla performansında düşüş olur mu? Ayrıca maşa bakımı nasıl yapılır?
Bir de slr da dlr gibi kilit var mı?

Geri