Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tedavisi olmayan 40 Türk hastalığı

@Mythshaman Evet maalesef Anadolu'nun bu durumu binlerce yıllık bir hikaye. Şevket Süreyya Aydemir'in 'Suyu Arayan Adam'ında çok güzel anlatılıyor bu yokluk ve cehalet. Ama şu da var bu saydıklarınızın çoğu tüm ülkelerde yaşanan insanlara ait zaaflar. Her yerde var.

Scudo
Bölgesel bir konu değil bu tam olarak köylü-kentli olmakla ilgili
Rahmetli İsmet İnönü CHP'nin başındayken, o dönemde dünyada yükselen değer olan sol-sosyalizm kaynaklı sınıflar arası mücadele vb. fikirleri partiye eklemlemek isteyen gençleri toplamış ve onlara şöyle demiş:

"Türkiye'de sınıflar yoktur; köylüler ve kentliler vardır."

Yani paşam "Alışmamış g.tte don durmaz" lafının kibarcasını söylemiş gençlere :)

Avrupa'da burjuva sınıfının ortaya çıkması, bu sınıfın sanayi, ticaret ve hizmet sektörüne yatırımları sonucu iş gücüne ihtiyacın artması, bu ihtiyacı karşılamak için kırsaldan kentlere göçün hızlanması, kentlerin kalabalıklaşması, üstüne sanayi devrimi ve büyük bir işçi sınıfının oluşması, kent kültürünün bu sınıfı sanat, edebiyat, spor, müzik, tiyatro, sinema, sendika vs. derken soğurması ve dönüştürmesi, kentlileşen ve bilinçlenen işçi sınıfının mücadelesi ve kazanımlar elde etmesi....

Biz bu ülkede bu süreçlerin hepsini ıskaladığımız için, ülkede doğru düzgün bir burjuva sınıfı olmadığı, tüm rant ve zenginliğin devlet tarafından yaratıldığı ve kontrol edildiği, sadece devletin uygun gördükleri arasında bölüştürüldüğü, sakıncalı gördüklerinin malına-mülküne çöküldüğü ve yok edildiği için ne doğru dürüst bir yatırım-refah ortamı oluşabildi, ne de sınıflar arası mücadeleye dayanan hak kazanımları elde edilebildi.

Tüm rant ve zenginliği devlet kontrol ettiği ve dağıttığı için de, ülkedeki tüm çıkar gruplarının, tüm tarikat ve cemaatlerin yegane amacı "devleti ele geçirmek" oldu.

• Beğen
Tepkiler: Hellheimr
Bu başlık tam bana göre. Yeni bir olgu ile karşılaştım onu yazayım. İstanbul'da, güneşin uzaklarda battığı bir teras katına sahipseniz (önünüzdeki apartmanın çatısına batıyosa bi anlamı olmaz tabi), "sunset party" lemek isteyen genç gruplarına dairenizi kiraya veriyosunuz. Her gece başka bir gruba. Kablosuz hoparlörlerini ve alkollü içeceklerini (haplarını da tabi) alıp akşam 8 gibi geliyolar. Gecenin 2-3'üne kadar bangır bangır müzik. Bizim apartmanın en üst katı bu terası görebildiği için, her gün farklı insan gruplarından oluşan bir fotoğraf serisi ile şikayette bulunduk devlete. Bakalım...

Bu başlık tam bana göre. Yeni bir olgu ile karşılaştım onu yazayım. İstanbul'da, güneşin uzaklarda battığı bir teras katına sahipseniz (önünüzdeki apartmanın çatısına batıyosa bi anlamı olmaz tabi), "sunset party" lemek isteyen genç gruplarına dairenizi kiraya veriyosunuz. Her gece başka bir gruba. Kablosuz hoparlörlerini ve alkollü içeceklerini (haplarını da tabi) alıp akşam 8 gibi geliyolar. Gecenin 2-3'üne kadar bangır bangır müzik. Bizim apartmanın en üst katı bu terası görebildiği için, her gün farklı insan gruplarından oluşan bir fotoğraf serisi ile şikayette bulunduk devlete. Bakalım...
Gün geçmiyor ki yurdum insanından yeni bi girişimcilik örneği görmeyelim.

1. Bisikletli görünce arkadan sinsice yaklaşıp havalı korna çalmak
2. Bisiklet süren birine, artık otomobile terfi etsen demek
3. Bisiklete bakıp kaç fites demek
4. Oha bir bisiklete o kadar para verilir mi diye söylenmek

Son düzenleme:
Şikayetçi olmak yerine bu durumu fırsata çevirmeyi deneyebilirsin. Partilere davetsiz misafir olarak katılıp ortamın tadını çıkarmak da bir seçenek :)
O'nun derdi davet edilmemek zaten.
Bu pasajı okuyunca giriş, gelişme bölümleri diyor ki "Ben de kop koptayım" , sonuç bölümünde ise" şikayet ettim" diyorsun. :snzdglsn:

Süleyman, Can ve kafa dengi bir kaç bekar forumdaşla bir araya gelip bir parti yapsanız diyorum...

Ben olaya biraz fransız kaldım sanırım.😵‍💫
Toplanıp bisiklet sürelim.😁
Benim katılmam zor ya...🫤
@cazci hocam diyor ki Süleyman ve Can kankilerinizi de toplayıp aççık buralardan gidin, az ötede oynayın.

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.
sağ tarafta düz yanaşacak kadar iki araba arası boşluk olmasına rağmen , yolun ortasında durup geri yanaşmak yoluyla trafiği mahvetmek.

• Beğen
Tepkiler: Eray BAYĞAR
sağ tarafta düz yanaşacak kadar iki araba arası boşluk olmasına rağmen , yolun ortasında durup geri yanaşmak yoluyla trafiği mahvetmek.
Bir gün oturup arkadan girme önden girmeye kıyasla avantaj sağlıyor mu, ne kadar sağlıyor onu hesaplayacağım. Çok merak ediyorum sonucu.

Geri