Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

tek teker en fazla kaç metre gidersiniz

Scudo
arkadaşlar tek teker gitmek için bisikletin hafif mi olması lazım? yani tekteker gitmek bisikletin hafifliğiyle mi alakalı yoksa sürücünün yeteneğiyle mi? ikincisi geçerliyse işimiz zor da çünkü:)

hafiflikle kolay öğrenmek kolay denge sağlamak kolay yorulmamak gibi avantajların olur
benim bisiklet oldukça iri ve ağırdı böyle bisiklette öğrenmek daha zor ama bunda başarırsan diğerlerinin üstünde bi arkadaşın dediği gibi tek teker yemek bile yersin:D
yetenekde noktasına pek takılma çalış olur.
önceki sayfalarda nasıl yapcağına dair şeyler bulabilirsin

@KUB1LAYHAN

bence bisiklet hafif olmalı ve tabiki sürücünün yetenekli olması lazım.

not: tekteker 95 kiloyken benim için bir hayal :D :D :D :D

dediğim gibi hafiflik avantajlı ama illede hafif olacak diye bi şey yok. benim hiç hafif bisikletim olmadı. bu yüzden çalışarak başardım.
ama hafif bisiklet alcam yakında. ve çok çok iyi şeyler cıkaracağımdan eminim.
ağır bisikletin ileriye dönük çok avantajları var

Şuanda 87-90 kg arasında değişiyorum.. İdeal kilom 76 kg.. Ki 103 kg olduğumu bilirim.. 103 kg iken de tek teker gittiğimi bilirim.. Olay yetenek ve geliştirilmesi.. Fiziksel olarak da bilek ve ön kol gibi gözüküyor.. Tabii ağırlığınız da önemli.. Ama ağırlığınız var diye hiç gidemezsiniz diye bir şey yok..

@Selim Çam

haklısın ama ben hiç ideal kiloma ulaşamadığım için yaptığım çalışmalarda hep başarısız oldum.:D:rolleyes:

bak korkamadan ağırlığını geriye verip denge sağlamaya çalış.geriye doğru düşmezsin korkma kendini ayaklarının üstüne bırakırsın en fazla.
genelde ön kaldırmayı beceremeyenler önü fazla kaldırmadıkları, ağırlıklarını geride dengeleyemediklerinden kaybeder. kollarını düz tut ağırlığı geri verip dengei ara.

tek tekerler buraya arkadaşlar :D :D

ben 7. viteste 450 pedal attım ama kaç metre olduğunu ölçemedim yokuş yukarı hafif rampada. tek elle tek tekere kalkabiliyorum arkadaşlarla tek teker tek elle birbirimize telefonları falan weriyoruz baya ilerlettim arka fren yardımıyla yorulunca duruyorum sonra dewam :D

• Beğen
Tepkiler: tekteker
valla söyleyin istediğiniz kadar gidelim endy le:Dsorun deil yani:Devet gerçektende baya bi denge işi popo üstü az düşmedik yani:D

Selam siteyi yeni buldum ve eskiden yaşadığım günler aklıma geldi ve bisiklet aşkım depreşti tekrar. Benim eskiden bianchi shark model 20 vitesli çok güzel bir bisikletim vardı ve onunla bayağı bir hareket yapabiliyordum. Tek teker 200-300 metre gidebiliyordum sayenizde tek tekerde manuel olayınıda izledim ve öğrendim daha önce hiç duymamıştım. Ben sadece tek teker üzerindeyken yola göre vites değiştirmeyi ve frenle kontrolü çalışıyordum fakat vites değiştirirken vites çatır çutur ediyordu ama bisiklet (bianchi) bayağı sağlamdı.

Burada çok büyük üstadlar varmış biz neymişiz be :) herkese başarılar dilerim.

Birde değerli üstadlar o zamanlar benim bisikletin vitesini görenler şaşırıyordu 20 vites bisikletmi olur diyorlardı. Ama bisiklet gerçekten fabrika çıkışlı 20 vitesdi belki aranızda bilenler vardı. O zamanlar arkaya 7 çarklı dişli takıp 28 vites yapmayı hayal ediyordum ama öğrenciyken olmamıştı. Neyse uzattım galiba kusura bakmayın ilk mesajım olmasına verin. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: tekteker
walla ben maximum 13 pedal çevirdim tek teker düz yolda :Dkaç cm metre falan bilmem:D

mrb arkadaşlar aranızda hiç yokuş aşağı inebilen biri varmı tek teker frenle dengeleyerek yapıyorsunuz müthiş zevkli bişey

düz yolda 600m gittim 15 derecelık bayırda 800 m gittim bu arada bunları arkadaşımın motoru ile ölçtük

Geri