Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Timex Ironman Cycle Trainer 2.0 Bike Computer

@Kurtuluş E.

"Shipping and handling

This item will ship to Turkey, but the seller has not specified shipping options. (link) and request a shipping method to your location."

Satıcı ile konuşulsa Türkiye'ye gönderebilir ama yine yüksek rakamlara mal olacaktır.

Scudo
arkadaşlar garmin edge 500 alıcaktım ama 300 eurya yakın fiyat çıkıyor bu yüzden vazgeçmek zorunda kaldım tekrar timex yada alternatif bir ürün bakıyorum bana yardımcı olmak istiyen arkadaşlara duyrulur bir iki saat daha bakınıcam

Selamlar,

Şöyle bir sensör var: (link)

Acaba bu sensör, Timex ile çalışır mı? Yeni aldığım katlanır bisikletin kısa krank kolu ve arka teker mesafe yetersizliğinden dolayı GSC-10 sensörü çalışmıyor. Hadi en azından kadans kısmı çalışsa dedim ama bu sefer de pedalda magnetin olduğu yere sensör monte edilince aradaki aralık geniş kaldığı için magneti farkedemiyor. Bu ürün tam işimi görecek... Tabii Türkiye'de nerede nasıl bulunur o ayrı ama çalıştığını teyit etsem bir şekilde temin edilir...

@Kurtuluş E.

Çok enteresan. GSC-10 un oynar bir kolu olduğunu biliyorsunuzdur sanırım. Buradan ilgili mesafeyi ayarlayabiliyorsunuz. Sanmıyorum ki yetişmesin. Bisikletinizin marka/modelini yazabilir misiniz.

Alacağınız kadans/hız sensörünün ANT+ özellikli olmasına dikkat etmelisiniz. Gönderdiğiniz ürün ANT+ protokolüyle çalıştığından yüksek ihtimalle sıkıntısız çalışır.

• Beğen
Tepkiler: Ehlikeyif
@evrenozbilen

Bisiklet Tern Verge P20. GSC10 kol düşey doğrultuda oynuyor ama yatayda kabloyu gördüm ama çok ince olduğu için kopar diye zorlamadım. Bana yatay eksende mesafe gerekiyor.

Link verdiğim sensör ant+. Bir de garminde yeni magnetsiz sensörler varmış sanırım.

@Kurtuluş E. şimdi baktım. Şimdi daha iyi anlıyorum. katlanırmış bisikletiniz. :) Ben avatarınızdaki bisiklet sanıp, şaşırmıştım.

Garminin yeni nesil sensörlerinin Timex ile çok sağlıklı çalışmadığı şeklinde bir şehir efsanesi mevcut. Bu tabuyu ya yıkarsınız ya da riske girmez gönderdiğiniz ürünü alırsınız. ;) Karar sizin.

• Beğen
Tepkiler: Ehlikeyif
@evrenozbilen

İşte o ingiliz Decathlon sitesindeki Ant+ uyumlu diyor ama dediğiniz gibi bazen uyumlu olması gerektiği halde ol(a)mayabiliyor. Sanırım benim GSC10'a yol göründü :)

Arkadaşlar merhaba. Ürünü tavsiyeleriniz üzerine Amazon'dan aldım ve 2 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. Fakat bir sorunla karşılaştım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Dün geceden beri cihaz bir türlü GPS sinyali bulamıyor. Güncelledim, fabrika ayarlarına geri döndürdüm fakat sonuç değişmedi. Geçenlerde yere düşmüştü bununla bir ilgisi olabilir mi acaba? Çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Timex kullanlar arkadaş bir sıkıntım var bilgisi olan yardımcı olursa çok memnun olurum.

Tur sonu kaydettiğim turun ortalaması cihazda 25 kph olarak gözüküyor stravaya yükleyince 29 km/h olarak yükleniyor. Garmin gsc 10 ile birlikte kullanıyorum Bu aradaki fark neyden kaynaklanıyor ?

Timex ayar bölümünde

Units : Metric (m, kph) seçili diğerlerini seçince ortalama ve max hız cihazda dahada düşük gösteriyor.

Acaba ortalamı düşüren etken bisiklet dursa bile hız 0.18 vs 1 km olarak göstererek çalışmaya devam ediyor bundan mı kaynaklanıyor bilmiyorum.

Furkan, hız için min limit 5-6 km belirlersen o hızların altını dikkate almıyor böylece ortalamaya saymıyor. Bir de öyle dene istersen?

Cihaz ofiste, yarın bakıp söyleyeyim.

@Kurtuluş E.

Cihazı kurcaladım sanırım ilgili ayar kısmını buldum.

Setting
Auto Hold
Auto Timer Pause bölümünden Custom Speed
Pause When Below
1.61 kph

Herhalde bahsettiğin hız limit kısmı burası. Yarın sende bir kontrol edip bana yazabilirsen çok memnuniyet duyarım.

Bu timex'in yaz saati ayarını sanırım yapamıyorum, saatini doğru ayarlasamda stravaya atınca 1 saat ileri gözüküyor aktivite başlangıç saati, bu sorunu çözen varsa nasıl yaptığını anlatabilirmi?

@emrah9700

Bilgisayarla ilgili olabilir mi? Bende sorun olmuyor, cihaz saati neyse Strava'ya düşen saat de o...

@Kurtuluş E. cihaz saat ayarlarında yaz saati ayarı var sanırım saat ayarını yapmak yerine onu açıp kapatmam gerekiyor heralde, ama neyseki yakında saatler alınacak hazır bir bilgi yoksa uğraşmaya değmez çünkü bu şekilde kalsada kış'a kadar sorun olmayacak :D

Sağlam ve sorunsuz olan cihazım 2 haftadan beri GPS'i bulamıyor. Didik didik ettim ayarlarını reset attım ama fayda etmedi. Cihaz 1 kere yere düştü ondan mı oldu bilmiyorum ama bunun bir çözümü var ? Cihazı tamir edecek birisini bulabilir miyim ?

@Furkan TK
Düşünce olacağını pek sanmam, bende de bir kere düşmüştü ama gayet sorunsuz çalıştı. Şöyle bir deneme acaba iş görür mü: Cihaz açık kalıp pili bitsin, sonra bir yeniden şarj edip denesen? Bir de üzerine yeniden en son firmware atsan belki düzelir?

SM-P900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Kurtuluş E.

Üzerine en son güncellemeye tekrar tekrar atıp denedim olmadı malesef. Diğer dediğin tavsiyeni uygulayacağım teşekkür ederim.

Cihaz darbenin etkisiyle ana kartında herhangi komponent(entegre vs.) zarar görmüş olabilir. İyi bir elektronikçinin cihazı açıp, kontrol etmesini öneririm. @Furkan TK

Geri