Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Timex Ironman Cycle Trainer 2.0 Bike Computer

başlık epey uzun okuma fırsatı bulunca okucam. bişe sormak istiyorum strava ya atmak kolay bir işlem mi ? ve genel olarak cihazdan memnunmusunuz ? garminle kıyaslayabilirmisiniz? abd den bir arkadasım gelecek mayısa onla getirtmeyi düşünüyorum. teşekkürler

Scudo
@emrah9700 bluetooth HR sensörü bulup, telefondan stravaya kayıt ederek, değerleri daha önceki değerlerle karşılaştırarak Timexin sağlaması yapılabilir. Zaten strava watt hesabı yaparken boyu değil kiloyu(bisiklet + bisikletçi) hesaba katıyor.

@sinobjk

Kolaya kaçıyorsunuz yine @sinobjk :)

Bir Garmin cihaza göre 'bir tık' zor. #80 nolu mesajda çevirme(convert) işlemini ve stravaya kaydetmeyi yazmıştım. Zor değil aslında, 1-2 kez yapınca alışılıyor...
HR sensör dışında(bazılarımızda sorun mevcut) memnun olmayan yok sanırım. Veya buraya henüz geri dönüş sağlanmadı.
Garmin 500'le kıyaslamak için daha ucuz demem yeterli sanırım. 510 renkli ve dokunmatik ekran, gps+glonass uydu takibi, sanal rakip...vb özellikleri ile bir adım öndedir.

@evrenozbilen valla dogru diyosunuz kolaya kacıyorum galiba. fakat son bi haftadır canyon la ugraşıyorum, şipariş vermek üzereyim. aynı zamanda yeni bisikletime ii bir yol bilgisayarı da almak istiyorum. tabi bunların hepsini araştırırken epey bişe okumak gerekiyor. sanırım garmine extra para vermek gereksiz olacak gibi. ilginize çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen
@sinobjk bu soruya ben cevap veriyim, iki cihazı da kullanmış biri olarak,

Timex ile garmin arasında öyle çok büyük farklar yok ama yine de fark var. arada ki dolar farkına değer mi bana sorarsanız değmez ( 75 dolar timex)(240 Dolar Garmin bundle)

- Garmin Timex'e oranla daha stabil çalışıyor.
- Tuşlar ve Gidon aparatı arasında hatırı sayılır kalite farkı var
- Garmin'in ekran pixel'leri çok daha iyi ama yolda giderken çokta önemi yok :)
- Garmin Eğimleri biraz daha hızlı okuyor.
- Ekrana 8 bölme koyabiliyorsunuz ( 500 edge'nin ekranı için 6 yeterli oluyor. 8 de var demişler :D )
- PC'de usb'ye bağladığınız anda direk strava'da bilgileriniz ( Eşleşme ve Garmin Express kurulu olması lazım )

@Hüseyin Gündoğdu teşekkür ederim. garmin üstün duruyo fakat benim gibi zevk için amatörce bu işi yapan insanlar için timex çok güzel bir alternatif. bi adet timex bi adette garmin gsc 10 kadans hız sensörü sipariş edicem. kullandıkça strava eşleştirmesini falan ögreniriz artık. teşekkürler tekrar...

• Beğen
Tepkiler: Max Torque
Timex'de GPS'e bağlı eğim haritası oluşturmak mümkün mü acaba bileniniz var mı. Gerçi eğimi sanırım hesaplıyor, ayrıca data olarak saklamıyor sanıyorum ama hani bir ihtimal...

@Kurtuluş E. benim bildiğim yok. İngilizce kullanma klavuzunu aşağıya ekledim. İnceleyebilirsiniz.

(link)

Bende geçen ay Evren Bey ve Emrah Beyin yazdıklarına istinaden Timex ürün aldım geyette memnunum.
Bence ekran show çok önemli değil derseniz( Garmin için söyledim )
fazla para vermeye gerek yok. Stravada kayıt Emrah Beyden aldığım dönüştürme bilgileri doğrultusunda her şey geyet yeterli ...Fiyat konusunda mükemmel fiyat.
Stravada benim kayıtlara bakabilirsiniz her şeyi görebilirsiniz.

Ben arıyorum 75 dolara ancak bulamıyorum. Fiyatı yükselmiş sanırım. En ucuz 100 dolara bulabildim.

@rata

Ebay i takip ederseniz daha ucuza da bulabilirsiniz. Ara ara promosyon yapıyorlar. Ben 89$ a almıştım, 15 gün sonra başka bir arkadaşımız 79$ a almıştı.

ben bu konuyu unutmuşum yav :) timexi montelemek için erdoğanlardan aldığım token marka bir aparat kullanıyorum. Sramın yada garminin ürünleri gibi emanet olmadı. Estetik olarak çok güzel duruyor+ takıldığı borunun uzunu da kutunun içinde dahil yani 2,3 aksesuar montelemelik şekile de döndürebiliyosunuz. actioncam, fener vs

IMG_3119.JPG
IMG_3120.JPG

@harun tınas sizin bulduğunuz aparatın benzeri galiba benimki hocam. token marka

Dosyalar

• IMG_3118.JPG
    IMG_3118.JPG
    56,5 KB · Okunma: 26
Çok iyiymiş bu linki var mı?
Bu arada ben timexi 69 dolara aldım yanlış hatırlamıyorsam ama nabız ölçümü sıkıntılı

@evrenozbilen

Takip edeceğim o zaman ebay den. 250 dolara bile satmaya çalışan var.

@rata bende 80 dolara almıştım kasım ayları civarında. gelen kutusunun üzerinde 240 dolar yazıyordu. benim en büyük sıkıntım diğer arkadaşlar gibi gidon boğazına bakma zorluğu.

@Roux token fena durmuyor gibi. başka açılardan fotoğraf atma şansınız var mı? teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: rata
pwx formatından gpx formatına çevirdiğimiz site((link) an itibariyle server hatası veriyor. Aşağıda yazdığım siteden pwx den tcx formatına çevirip(strava tcx formatını da kabul ediyor) stravaya atabilirsiniz.

(link)

Kazasız, iyi pedallamalar.

@evrenozbilen

Ben şimdi denedim çalışıyor. Ama ara ara hata veriyor o site, sonrasında neyse ki düzeliyor. Timex cihazı'nın olmazsa olmazı bu site :)

• Beğen
timex bazen gps i zor buluyor 5 dk falan geçiyor sizdede öyle oluyor mu
ne yapmak lazım

@harun tınas

Normal şartlarda en geç 1 dk buluyor GPS. Yüksek binalar veya havanın aşırı bulutlu olması gibi bir durum varsa gecikme olabilir.

• Beğen
Geri