Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour De France 2010

@hornet

son iki etaptır andy'nin yaptığı ataklar da contadora karşı zamana karşıdaki dezavantajını minimilize etmek için bana göre. ama contador gerçekten çok güçlü ve her atağa pek de zorlanmadan karşılık veriyor. bu turda kesinlikle en büyük favorim contador.

bu arada andy schlek'in bisikleti gerçekten çok güzelmiş. armstongdan sonra bu tip tasarım çalışmaları arttı gibi, özellikle sarı mayoyu taşıyan bisikletçilerin bisikletlerinde. :)

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Scudo
Beyler çok güzel yorumlar yapıyorsunuz maaşallah

Herkese teşekkürler

Bu seneki tur bayağı ilginç geçiyor . Favori kaleler teker teker düşüyor. Sanırım Cadel Evans son olmayacak . Bu gelenek bu seneki turun kanına işleyecek gibi geliyor.

Genel Klasmana ve yarınki etabın profiline baktığımızda işler yine pek kolay gözükmüyor . Bu turda profile bakarak tahmin yapmakta epeyi güç.İnsanı yanıltabiliyor.Contador ,Pirenelere kadar Andy'nin arkasında yatacak gibi .Tiralongo ve Navarro varken yokuşlarda Contador'un işi Andy'den daha kolay kanımca.

Bugün Jens Voigt beklemediğim derece iyi tırmandı . Adam şarap gibi maaşallah. Andy için çok çalıştı. Her zaman aynı tempoyu verebilir mi şüpheliyim .Damiano Cunego dökülmeye devam ediyor.

1 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 43:35:41
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 0:00:41
3 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:02:45
4 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:02:58
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:03:31
6 Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack 0:03:59
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank 4:22
8 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne 4:41
9 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:05:08
10 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 0:05:09

http://i32.tinypic.com/169q2k8.jpg

Denis Menchov'u da atlamamak lazım.Adam sakatlık atlatarak geldi bu tura ve şuan 4. sırada.Geçen sene ki Giro' dan beri baya bir sempati duyuyorum bu adama.İlk 3' e girerse çok sevinirim.

• Beğen
Denis Menchov(Okunuşu : Denis Menşov)

Boy: 180 cm
Kilo: 65

http://i27.tinypic.com/2wg6mnq.jpg

2000-2004 Banesto
2004-2010 Rabobank

Başarıları
1997
1. Volta a Lleida
2001
1. Genel Klasman Tour de l'Avenir
2002
1. 2.Etap Critérium du Dauphiné Libéré
2003
1. Clásica a los Puertos de Guadarrama
11. Genel Tour de France
1. Gençler Klasmanı
2004
1. Genel Klasman Vuelta al País Vasco
1. Etap 4
1. Etap 5 Vuelta a España
1. Etap 6 Paris-Nice
1. Etap 1 Vuelta a Aragón
2005
1. Genel Klasman Vuelta a España
1. Etap 1
1. Etap 9
2006
5. Genel Tour de France
1. Etap 11
6. Genel Critérium du Dauphiné Libéré
1. Etap 4
2007
1. Genel Klasman Vuelta a España
1. Etap 10
1. Yokuş Klasmanı
1. Kombine Klasman
2. Puan Klasmanı
2. Genel Klasman, Volta a Catalunya
1. Puan Klasmanı
1. Etap 5
2008
4. Genel Tour de France
4. Genel Tour de Romandie
5. Genel Giro d'Italia
5. Genel Vuelta a Castilla y Leon
2009
1. Genel Klasman Giro d'Italia
1. Etap 5
1. Etap 12
1. Genel Klasman Vuelta a Murcia
5. Genel Vuelta a Castilla y Leon
2010
2. Genel Klasman, Vuelta a Murcia
2. Genel Klasman, Tour de Romandie

DÜn farkettinizmi bilmiyorum ama Andy bir ara Contador' a eliyle sen çek işareti yaptı Contador görmezden geldi, sonra yanına gelip söyledi oda sağolsun galiba bir 100m kadar çekti :D
şimdi gelde bu adama gıcık olma...

Banada sanki Andy daha fazla yoruluyormuş gibi geldi contador biraz çakallık yapıyor :) bu gidişle pirenelere contador daha iyi durumda giriş yapacak gibi:rolleyes:
Genel klasmandaki ilk 10 hakikaten çok tehlikeli hatta bunu 7-8 dakikalık farklara kadar söylemek mümkün.
Kimin hangi kondisyonda olduğu çok belli değil , çok güzel yarış oluyor.
Dünki etabı seyrederken ben yoruldum o etabı ben yapsam ne hale gelirim acaba:D
yol kenarındaki bisikletçiler yarışçılar geçtikten sonra belli bir süreden sonra peşlerinden gidebiliyorlarmış, süper bişey yani etabın yarısında beklesen seyir zevkini yaptıktan sonra birde paşlerinden aynı etabın yarısını yapabilirsin:rolleyes:
Birde o standlar ne güzel ya istediğin forma orda al imzalat...

Andy: " Olm çeksene lan birazda sen, ayıp yaf"

Contador: "Bak atak yapmak yok ama "

Andy: "Yaa tamam tamam"

:) :D

Bu ikilinin specialized reklamı var çok komik, oradaki atışmaları geldi aklıma :)

@hornetGüzel bir noktaya değinmişsiniz. Specialized bu sene ilginç bir reklam kampanyası yapıyor. Bir Specialized'a binenin rakibi ancak başka bir Specialized'a binen olabilir.

Bunun bir kaç yönü var aslında, ancak değinmek istediğim nokta, Andy-Contador ikilisinin birlikte kaçması ve çalışmasın dibinde sponsor baskısı (iknası?) olabilir. Bu bana Mclaren-Honda adına yarışan Senna-Prost ikilisini hatırlattı (F1 1988 sezonu). Herşeyi bırakıp Hondayı izlemiştik. O sene takım emirlerini kaldırmışlardı.

• Beğen
@ömerr

Sevgili Ömer, Cadel Dünya Şampiyonu...

Pratikte haklısın, Dünyanın en iyi bisikletçisi değil belki, ama teoride Dünya Şampiyonası "Dünyanın en iyi bisikletçisini" belirlemez mi? ;)

• Beğen
@Ali GelirBu da olabilir tabiki. Ama avrupalıların Lance'i sevmediği gerçeğini atlamayalım.

• Beğen
@gurol

cadel, bireysel çabası açısından takdire şayan bi arkadaşımız. takımı bi türlü doğru ekibi toparlayamadı sanki. yıldızlar, california'da "dinlenirken" giro'da da güzel sonuçlar çıkarttı çıkartmasına da TdF'ye gelince herkes hünerlerini gösterirken geride kaldı.
zira bu sene agresif bi durum var TdF'de.
bi de bütün turlar klasikler bittikten sonra dünya şampiyonası yapılıyor. tek günde şampiyon belirleniyor...bahar klasiğinive dünya şampiyonluğunu almasının sebebinin yarışların tek gün ve "ya allah modu" olduğunu düşünüyorum.

ama iyi bi arkadaşımız gerçekten orası ayrı.

@Teoremos

:)
Sosyal mesajları açısından en biliçli ve sorumluluk sahibi bisikletçilerin peşinden geliyor. Milyonların onu izlediğini bildiği için bu ilgiyi bir sorun üzerine ( Tibet in Çin tarafından işgali gibi , Lance in kanser farkındalığı yaratma amacı gibi ) yönlendiriyor. Eliyle silah falan işareti yapmıyor en azından . :D

Gerçekten iyi bir kardeşimiz kendisi. :in: :in: :in:

Bir de ilk günlerde daha sık olmak üzere "avrupa atış federasyonu" gibi bir şeyin reklamı vardı sürekli. tüfekle ateş eden bir kadın ve erkek , her reklam arasında dan dun saydırıyorlardı.

Ne alaka diye düşünüp durdum. Cantador un "el pistelero " lakabı ile anılması ile ilgisi olabilir mi acaba ?

@TeoremosAynen öyle, ama işin heyecanlı yanı da bu zaten. Farklı insanlar dünya şampiyonu olabiliyor. Hatta her sene parkurun da farklı karekterde olması işleri daha heyecanlı yapıyor.

Belki de bisiklet sporunun keyfi budur. Farklı nitelikte de olsalar (tırmanıcı, sprinter, zamana karşı) dünyanın en iyi bisikletçileri olarak nitelendirebiliyoruz.

ama iyi bi arkadaşımız gerçekten orası ayrı.
Cadel, "iyi" olarak tanımlayacağım bisikletçilerden. Gerçekten her birinden böyle bahsetmiyorum(z).

• Beğen
@Soner Sarihan
Yahu, arada sırada bu insanları gözümüzde çok büyütüyoruz. Bunların bisikletçiliğini bir yana koyarsak, ,bir çoğu sıradan insanlar. İtalyada bulunduğum süre içinde bunların bazıları ile şahsen tanışma fırsatım oldu. Gerçekten sıradan insanlar. Hatta bazılarına cahil bile diyebiliriz. Bu hayatın gerçeği.

İşte bu yüzden sosyal tepki verebilen iyi bisikletçiler büyük adam oluyorlar. En güzel örneği Lancedir, kanser vakfı ile. Bu onu büyük bisikletçinin yanında büyük de insan yapar. Zira Cadel de böyle, sosyal mesaj verebilmiştir.

Bir de ilk günlerde daha sık olmak üzere "avrupa atış federasyonu" gibi bir şeyin reklamı vardı sürekli. tüfekle ateş eden bir kadın ve erkek , her reklam arasında dan dun saydırıyorlardı.

Ne alaka diye düşünüp durdum. Cantador un "el pistelero " lakabı ile anılması ile ilgisi olabilir mi acaba ?Yok sanmam, sanırım kendi sporlarını yaymaktan başkası değil hedef.

Cadel'in yeşil diadoralarının eleştirildiği bir platformda okuduğum kadarıyla Dünya şampiyonu logolu Gaerne üretimi ayakkabılarını belli bir süre kullandıktan sonra felçli küçük bir kızın ailesine hediye ediyor (Gelir elde etmeleri için), daha sonra o ayakkabıları kullanmıyor, küçük kıza verdiklerinin değeri düşmesin diye.

@TeoremosEstağfurullah, kusurluk bir şek yok. Ama bir an ters köşeye yattım.

• Beğen
Eurosport ingilizce yayını sadece ses olarak da dinlenebiliyor;
(link)

chrome ile çalışmadı ama IE ile çalıştı.

• Beğen
Geri