Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour De France 2010

@Ali Gelir

sastre bu çıkışıyla kendinden ve linkinden bahsettirdi...
www.smilekers.com
buradan yapılan satış ya da destekleri bisiklet sporuna ve çocuklara aktaracaklarından bahsetmişler. bisikletin son yıllarının sponsorlardan nasıl kurtulması gerektiğine dair kafa yormalar konuşuldu. baya sohbeti oldu sastrenin
bu insani girişiminin.

bi de andy baya bi contadorla konuştu ve gözünün içine içine baktı.
içdağ usta, kararınız değişti mi? ben de çöp bacak andy'ye hiç şans tanımıyordum ama biraz da zorladı contadoru. geçen sene de andy önde conta ortada lance arkada tırmanmışlardı zirve finişi yapmışlardı. adını hatırlamıyorum etabın...koca adamları çekmişti rüzgara karşı.

inatçı olduğunu gösterdi andy de. sarı ve beyaz yanyana fena da durmadılar aslında.

sanchez için üzücü oldu acaba kaza yapmasaydı şansı olabilir miydi? ve contador da nasıl güzellik yaptı ama yavaşlattı falan :) o da öğrendi böylece şefkati...

bence saxo bank bu sene uzunca sarı mayoyu taşımasıyla beyaz mayosuyla TT'siyle güzel çalıştı. ekibi de gayet güzel, dengeli bi ruhları var çatışmaları yok. astana'da 2 yıldır içsel bi çatışma var. frank rahat olsaydı kardeşini taşırdı. seneye bence andy'nin yanısıra ilk 5'te de yıldızlar iyice parlayacak...

...ve hoşçakal lance

Scudo
Ben yarışı kafamda bitirdim,arkadaşlar. Andy'de kazansa ,Contador'da kazansa benim hafızama zevksiz bir tur olarak yazılacak TdF2010. Vuelta'yı bekliyorum sabırsızlıkla.

Tadı kaçtı iyice

1 Alberto Contador Velasco (Spa) Astana 83:32:39
2 Andy Schleck (Lux) Team Saxo Bank 0:00:08
3 Samuel Sánchez Gonzalez (Spa) Euskaltel - Euskadi 0:03:32
4 Denis Menchov (Rus) Rabobank 0:03:53
5 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:05:27
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:06:41
7 Joaquin Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:07:03
8 Ryder Hesjedal (Can) Garmin - Transitions 0:09:18
9 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas-Doimo 10'12"
10 Christopher Horner (USA) Team Radioshack 10'37"
11 Luis León Sánchez Gil (Spa) Caisse d'Epargne 0:12:46
12 Ruben Plaza Molina (Spa) Caisse d'Epargne 0:13:01
13 Levi Leipheimer (USA) Team Radioshack 0:14:24
14 Andreas Klöden (Ger) Team Radioshack 0:14:44
15 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:16:00
16 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:17:57
17 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:17:59
18 Thomas Löfkvist (Swe) Sky 0:18:30
19 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:20:03
20 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Omega Pharma-Lotto 25'23"
21 Carlos Sastre (Spa) Cervelo Test Team 25'50"
22 Christophe Moreau (Fra) Caisse d'Epargne 0:32:30
23 Lance Armstrong (USA) Team Radioshack 0:37:58
24 Bradley Wiggins (GBr) Sky 0:41:03
25 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:42:56
26 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:45:13
27 Julien El Farès (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 48'56"
28 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:50:27
29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Farnese Vini 0:51:56
30 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Doimo 0:53:46

Vuelta a Espana ; 28 Ağustos-19 Eylül 2010
http://i30.tinypic.com/ru2uzs.jpg

@ayla abdan

Daha önce Andy yeterince rekabetçi değil diye yazarken içimden belkiler geçmiyor değildi ama buraya kadar işte. Lance'i çok özleyeceğiz.

• Beğen
Tepkiler: SRT ve Cem Unden
Yorum yapmayacağım demiştim ama dayanamadım.Film koptu bende bugün.Tatsız bir tur oldu maalesef.Aşağıdaki fotograflardaki görüntüleri özledik.Forumun içi açılsın biraz,hep karamsar yorumlar...

Sürüşleri bile hırslarını belli ediyor.
http://img31.imageshack.us/img31/3629/gallery6zg.jpg
By at 2010-07-22
http://img31.imageshack.us/img31/9137/bacyclingtour422062589.jpg
By at 2010-07-22
http://img59.imageshack.us/img59/9074/5625834w600.jpg
By at 2010-07-22

@Sertaç EKİCİ
Helal be Sertaç ,anılarımız tazelendi;nerde o eski günler

Contador'la Schleck ise birbirlerine bakarak sürüyorlar.Göz kırpmalar ,yanak okşamalar ne iştir anlamadım gitti

Don Kişotla Sanço ,Çevir kazı yanmasın

Andy: Conti,sen etabı bana var
Conti: Oldu ,Andy .Parayı paylaşırız,etap sonunda
Andy: Elhamdüllilah ,yabancıya gitmesin .Artık Lance falanda yok,birkaç sene işler bizim elimizde
Conti: Lance'i tarihe gömdük oh be
Andy: Kurtulduk o kovboydan. Seneye tur benim
Conti: Okey okey

Kafaya oynayan iki adamın , en önemli etapta bu kadar samimi muhabbet etmeleri hayli ilginç. Andy; Contador'u Frank'la karıştırdı galiba

http://i32.tinypic.com/10xya2p.jpg

Bugün gözüm kalan km'deydi.Belki Schleck atak yapar diye bekledim.Son 5 km dedim belki mesafe uzun geliyordur,yemiyor dedim.4,3,2,1 km dedim.Bakışmalar filan nedir kardeşim hiç mi hırs yok.Geriye düşmeyi göze alarak sonuna kadar mücadele etmek lazım.Mücadele ederek 2. olmak çok iyidir ama mücadele etmeden 2. olmak hiç bir şeydir.Schleck,Contodor'un atağına karşılık verdiyse bile hiç bir değeri yok.Turu kazanabilecek ruh yok Schleck'te.Turu kazanabilecek ruh lazım.TT etabında zaten Contodar fark atar Schleck'e.

İzledim bugün etabı.Finişini de, genel klasmana oynayan iki sporcunun samimi davranışlarını da gördüm.Yahu biz bosuna konuşuyoruz, Schleck' i beklemediler diye.

@binRR

Sanırım bu yorum Schleck'in açıklaması üzerine yapılmış ama yanlış olmuş. Schleck açıklamsında: Herşeyi denedim ama Contadoru düşüremedim, hatta bana atak yaptı ben burdayım beni geçemezsin dercesine demiş..Contadorun gözünün içine yorgunluk var mı yok mu diye bakmış ama görememiş yorgunluktan eser:D Açıklamsı bu yönde devam ediyor.

Schleck zaten 31 saniyeyi 3. etapta parkeli yolda kazanmıştı. Yokuşlarda bu ikisi şuanda birbirlerine eşit gibi duruyor. Genel olarak Contador daha iyi, kazanırsa hakederek bir daha kazanmış olacak.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden
Turun iki yüzkarası. Bunları diskalifiye etmek mümkün değil mi?Bir de çay ,kahve yollayalım da tam olsun.Yarış bittikten sonra birbirlerini kutladılar. Contador ,Andy'nin yanağından kesme aldı; göz kırptı. Bende yuh dedim.

Muhabbet edeceğinize canınızı dişinize takın da bazı şeyleri gerçekten hak edin.

http://i31.tinypic.com/16a4n6r.jpg

Aşağıda 2 büyük bisikletçinin "ders niteliğindeki" çekişmesinin linkleri var.Contador ve Andy oturup,tekrar tekrar izlesinler!...Sonra da biraz düşünsünler!...

Lance Armstrong - Marco Pantani
Tour de France 2000
(link)

Aynı etap,başka bir açıdan Lance'in atağı:
(link)

Liderlik ruhta ya vardır yada yoktur. Bunlarda yok, bu kadar basit. O yüzden hala daha Lance diyoruz.. 39 yaşındaki adamdan medet umuyoruz. Çünkü adam o yaşında teslim olmuyor. O yüzden son iki senede açılan TDF topicinde olay Lance'e kilitleniyor sanki başka yarışçı yokmuş gibi..herkes onu konuşuyor. Andy'den umutluydum ama o görüntülerden sonra ondan da umudum kalmadı. Önümüzdeki sene Lance yok. Bakalım izlenme oranları nasıl etkilenecek.

İşden izin aldım eve gittim soğuk içeceğimi hazırladım açtım tv yi oturdum karşısına , etap yeni başlamış , bende bir heyecan , dayanamadım gittim bisikleti trainer a taktım TV nin karşısında çevirmeye başladım , ama gel görki hayal kırıklığı , dişe diş bir rekabet beklerken , hazırlanmış farklı stratejiler beklerken , kardeş kardeş çıktılar turmaleyi , forumdan biriyle çıksaydım orayı kesin daha fazla kapışırdık :D .
EFSANE kolay olunmaz hele böyle HİÇ olunmaz.!

• Beğen
@Sedat TOSUNOĞLU

Etabı vereceksen de böyle vereceksin işte.. Gücünü sonuna kadar harcayıp elinden gelen ne varsa yapıp sonra al adamım bu etap senin hakkın diyeceksin.. Boşuna armstrong bu kadar sevilmiyor. Boşuna bir efsane değil.e. Gerçi Andy'de Cantadorda henüz gençler. İlerde belki bişeyler değişir..

• Beğen
17. Etabın özet tarzı videosu.. Valla bitişte gerçekten üzüldüm. Hiç hırs yok hiç mücadele yok..
http://www.mtbtr.com/uploads/2260H4.JPG

(link)

Arkadaşlar birşeyler daha eklemek istedim;
Contador'un özellikle dünkü etap bittikten sonraki hareketleri beni oldukça rahatsız etti...Neydi öyle Andy'nin yanağına indirdiği şaplaklar?Sonunda Andy de şakın bir şekilde ona baktı...Bu kez de göz kırpma+sırıtma'...." resmen oynuyor...Bisikleti bırakıp,artist olsun

Tam bir danışıklı dövüş!
Reklam gelirlerini nasıl paylaşacaklarını konuşa konuşa çıktılar.Andy nin tüm tur boyunca arkasına bakmasına sinir olmuştum zaten, dün olayı iyice abartı ataktasın önüne bak be adam . Hani dogru taraftan baksa yanmayacagım Contodor sürekli sağ tarafında kaldı Andy de sürekli soldan baktı göremeyince iyice kafayı çevirdi.

• Beğen
seneye katılıp çekişmeli yaparız turu.

• Beğen
Tepkiler: levent sünger
Geri