Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tour de France 2021

Fakirin tavuğu tek tek yumurtlar..
Etap bir bitsin bakalım, taktikler ne olacak, bundan sonraki etaplar için hamleler nasıl değişebilir göreceğiz...

Scudo
van der Poel kafayı yemiş :D :D

IMG_20210702_180032.jpg
Ne etaptı yahu...
Onlarca hikaye çıkar, tüm tur bir etaba sığacak kadar dolu geçti..
Mohoric sadece etabı değil tırmanış mayosunu ve en savaşçı ödülünü de aldı.Roglic iddiasını kaybetti, Nibali pusuda, Carapaz nafile, Poğaça gene en kalifiye..
Van der Poel sarı, Cavendish yeşil mayo aşkına çok gayret gösterip mayolarını korudular..
Etap özeti, günü özetlemekte yetersiz kalır...

Bu hikayede yanan Roglic oldu. Üzülme Roglic sen sarı mayo için neler yapmadın ki

Son düzenleme:
989df.jpeg
Alpler'de yiz... 1.kategoriden 3 zirve zorlayacak. Genel klasman ve sarı mayoda değişim bekliyoruz.
Artık takımların stratejileri, Poğaça ve takımının zaman farkı yaratmasını önlemek olacak. Dünkü kaçış bugün için çok beklenti oluşturdu, yarış heyecanı ve çekişme üst düzeye çıktı...
Yayın 14:05 - 18:45 arası.

TDF kameramanlari ve goruntu yonetmeni biraz heyecan yapti az once sanirim :D

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Bu yıl TDF ı düşmeyen ve tamamen sürpriz bir isim kazanacak galiba.
Tao Geoghegan Hart bile kazanabilir.(Lafın gelişi yani.)

Sporcular için şartlar zorlaştı ama bizim için de izlemesi çok keyifli bir etaba doğru gidiyor. 30 km kaldı ve birazdan geçeceğimiz yokuştan sonra son büyük yokuşa doğru geçeceğiz. Sarı mayo el değiştiriyor artık, V.D.Poel geride kaldı. An itibariyle de Pogacar ve Carapaz'ın atakları var. Son yokuşta takımından bağımsız tek kalan Pogacar mı Carapaz mı güzel bitirecek bakalım.

• Beğen
Bende çayımı koydum pogaçarın yaptığı atakla herkesi tek tek nasıl geçtiğini izliyorum,inşallah duvara toslamaz,derken MVDP az daha uçan bir şemsiye yüzünden düşüyordu! Tam izleyemediğim için göremedim Rogliç yinemi düştü ya? formanın omzu parçalanmış birini gördüm ona benziyor.

• İnanılmaz
Bende çayımı koydum pogaçarın yaptığı atakla herkesi tek tek nasıl geçtiğini izliyorum,inşallah duvara toslamaz,derken MVDP az daha uçan bir şemsiye yüzünden düşüyordu! Tam izleyemediğim için göremedim Rogliç yinemi düştü ya? formanın omzu parçalanmış birini gördüm ona benziyor.
O Jonas Vingegaard'dı. Roglic yine düştü ama mecazi olarak :)

Ne yağmur yağdı...
Bu arada, arasıra bir çan sesi geliyor mu, bana mi öyle geliyor?

Bu çocuğun enerjisi hiç bitmezmiş gibi bir havası var. İnanılmaz bir güç ve enerji. Sarı mayoyu aldı, tüm rakiplerini paramparça etti ama koskoca INEOS takımı Pogacar'ı geçmeyi bırak kafa bile tutamadı. Belki net bir liderleri olsa bir şeyler değişebilirdi ama 3 tane adam var dedik 3'ü de perişan oldu. Bu sene artık kazanan belli gibi. Seneye belki INEOS Bernal'ı hazırlayabilir ama gücü yetecek mi 1 sene sonra görürüz.

Pogacar bey ne yapıyorsunuz ?
Büyük ayna ile alplere de çıkılmaz yaniii20210703_211550.jpg

Şimdi bu farkı ineos dan bir sporcu yapmış olsa tur sonuna kadar kontrol yarışı yapacaklardı. Ama bu çocuk bam başka öyle domestiğim gitsin şöyle olsun böyle gitsin demiyor. Güçlü olduğunu dikte edip meydan okuyor. Varmı bu bileği bükecek ?

Teuns etabı alıp kariyerine altın bir sayfa yazdı.
Yağışlı havada kaza olmadan finişe gelindi. Bir kişi vardı ki 8-10 sene önce böyle yarışsa hemen doping kokusu çıkardı. Poğaça handiyse "biyonik adam" klasmanında ve abartısız spor camiasının hayranlık ve övgüsüyle parlatılmayı hak ediyor.
Umuyoruz talihi/bahtı açık olur, kaza-beladan uzak durur..

Ve yarın şu sıralama ile haftanın son etabına başlayacağız ne demeli; herkes gibi " sakınan göze çöp batmaz" diye umalım..
IMG_20210703_183620.jpg

Pogacar bey ne yapıyorsunuz ?
Büyük ayna ile alplere de çıkılmaz yaniii268631 dosyayı görüntüle

Şimdi bu farkı ineos dan bir sporcu yapmış olsa tur sonuna kadar kontrol yarışı yapacaklardı. Ama bu çocuk bam başka öyle domestiğim gitsin şöyle olsun böyle gitsin demiyor. Güçlü olduğunu dikte edip meydan okuyor. Varmı bu bileği bükecek ?
Neyse ki ruble küçük dişlide değil :kahve:

Hala temiz temiz yarıştıklarına inanıyormusunuz ben günümüzde profesyonel sporcuların temiz olduguna inanmıyorum heleki günümüz ün teknolojisiyle...hala saptanamayan çok şey yapabilirler...

Hala temiz temiz yarıştıklarına inanıyormusunuz ben günümüzde profesyonel sporcuların temiz olduguna inanmıyorum heleki günümüz ün teknolojisiyle...hala saptanamayan çok şey yapabilirler...
Tur kazanıp temiz olan adam yoktur, net :D Günümüzde saptanması daha da kolay ama, etrafından dolaşmaya yarayacak, yasaklı kabul edilmeyen de çok fazla madde var.
Herkesin doping yaptığı yerde yine en iyi performans gösteren kazanıyor. Avatarımdaki şahıs doping yaparken ötekiler zemzem içmiyordu mesela.

Bu sporda kariyerini erken yaşta zirveye taşıyan Poğaça nın yasaklı madde kullandığını hiç sanmıyorum.
Hani ilerlemiş yaşlarda ve gözünü karartıp gemileri yakan bir sporcu olsa belki ..Oysa 21 yaşında T.D.F. yi kazanıp bir yıl sonra daha ilk haftadan tek başına bu performansı göstermesi olağanüstü bir başarı.
Bu yaşta ceza alıp tüm hayatını alt üst etmeye kalkmayacak kadar da akıllı olduğunu düşünüyorum.
Tabi meyveli ağaç hep taşlanır, şeytanın avukatlığı için bir eğitim gerekmiyor ...
Roglic turu bırakmış..

Geri