Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trainerlar hakkında

Merhabalar, elite direto xr-t bundle trainer aldım ve 3 sürüş yaptım şuana kadar. Cihazı zwift ya da diğer uygulamalarda kullanmadan önce bir ayar ya da bir işlem gerekiyor mu? Yoksa tüm sensörleri (nabız, kadans vb) tak çalıştır şeklinde mi?

Scudo
Merhabalar, elite direto xr-t bundle trainer aldım ve 3 sürüş yaptım şuana kadar. Cihazı zwift ya da diğer uygulamalarda kullanmadan önce bir ayar ya da bir işlem gerekiyor mu? Yoksa tüm sensörleri (nabız, kadans vb) tak çalıştır şeklinde mi?
Öncelikle hayırlı olsun,ben masaüstü bilgisayara bağlamak için Aliexpress ten antplus aldım, trainer bütün bağlantı yapıyor,bide telefondan programı ile traineri kalibre ediyorlar galiba ama ben hiç yapmadım.

@sahrana Yanıtınız için teşekkür ederim. Ben ilk 2 sürüşü telefonda son sürüşümü bluetooth ile masaüstü bilgisayarda yaptım. Kalibre etmek için cihaz farkı sorun olmaz diye düşünüyorum. Tek yaptığım kendi uygulamasından güncelleme yapmak. Merak ettiğim dediğiniz gibi bir kalibre işlemi yapmalı mı? Bunu nereden ne şekilde yapıyoruz acaba?
Ayrıca trainer kullanırken GPS cihazı kullanıyor musunuz? Bunu merak ediyorum açıkçası.

Son düzenleme:
@sahrana Yanıtınız için teşekkür ederim. Ben ilk 2 sürüşü telefonda son sürüşümü bluetooth ile masaüstü bilgisayarda yaptım. Kalibre etmek için cihaz farkı sorun olmaz diye düşünüyorum. Tek yaptığım kendi uygulamasından güncelleme yapmak. Merak ettiğim dediğiniz gibi bir kalibre işlemi yapmalı mı? Bunu nereden ne şekilde yapıyoruz acaba?
Ayrıca trainer kullanırken GPS cihazı kullanıyor musunuz? Bunu merak ediyorum açıkçası.

aşağıda ki video yardımıyla ben ilk aldığımda 1 kez yapmıştım, sonrasında kontrol ettim değişmemiş. yaklaşık 4-5 aydır kullanıyorum.

ben genelde cepten kullanıyorum, bilgisayardan da dizi izliyorum :) nabız, güç, kadans, tüm datalar trainer geldiği için ben ayrıca kullanmıyorum garmin'i.zwift veya elite uygulamaları ile zaten sürüşleri kaydediyoruz.

güle güle kullanın. soğuk ve yağışlı havalarda ilaç gibi geliyor...

Anladım, cevaplar için teşekkür ederim. Direk sürüş olunca kalibre kısmından emin değildim öğrenmiş oldum. Akşam biraz uğraşırım artık.
@Thracian video sonunda regülatör kilidi demiş ama o kısmı anlayamadım. Normalde kilitli(değilse) ve bize kalibre gelmiş olmasını beklerdim. Direk kur sür gibi tanıttıkları için.

Son düzenleme:
Anladım, cevaplar için teşekkür ederim. Direk sürüş olunca kalibre kısmından emin değildim öğrenmiş oldum. Akşam biraz uğraşırım artık.
@Thracian video sonunda regülatör kilidi demiş ama o kısmı anlayamadım. Normalde kilitli(değilse) ve bize kalibre gelmiş olmasını beklerdim. Direk kur sür gibi tanıttıları için.
Yeni aldığınız zaman videodaki ayarlar gerekmez. Her trainerın altında kendine özel offset değeri var. Fabrikadan çıkmadan ayarları yapılıyor ve o değer o ayarlara göre yazılıyor. Antreman sonrası sıcakken ölçüm yaparsanız büyük ihtimal altında yazanla aynı çıkacaktır. 1-2 farkın önemi yok. 5 e kadar önemsiz diyor elite forumlarda. Ben 1 senedir kullanıyorum ilk aldığımda aynıydı şimdi 4 fark var. ufak bir ayar gerekiyor

. Direk kur sür gibi tanıttıkları için.
Direk kurup sürme yanlış bilmiyorsam spindown özelliği olan trainerlarda, yani sürüş esnasında spindown ile sürekli teainer kendini kalibre ediyor. Buda yine yanlış bilmiyorsam Kickr V5 ve Tacx Neo 2T'de mevcut.

Yeni aldığınız zaman videodaki ayarlar gerekmez. Her trainerın altında kendine özel offset değeri var. Fabrikadan çıkmadan ayarları yapılıyor ve o değer o ayarlara göre yazılıyor. Antreman sonrası sıcakken ölçüm yaparsanız büyük ihtimal altında yazanla aynı çıkacaktır. 1-2 farkın önemi yok. 5 e kadar önemsiz diyor elite forumlarda. Ben 1 senedir kullanıyorum ilk aldığımda aynıydı şimdi 4 fark var. ufak bir ayar gerekiyor
ben ilk aldığımda ne olur ne olmaz diye kontrol ettim yanlış hatırlamıyorsam 4-5 birim bi fark vardı. onu da öğrenmek için ayarladım. sonra birkez daha kontrol ettiğimde 1-2 vardı bu kez ellemedim. sonuç olarak kalibre edilmiş geldiğini varsayabiliriz.

Birde sunu ekleyelim elite trainer icin Upgrado programini cep telefonuna yukleyin ve yazilim surumunu upgrade edin. 2,3 ayda bir yeni surum geliyor

Yesoul M1 Smart Spin Bike Kondisyon Bisikleti aldım. Gayet memnunum. Bluetooth la bağlantısını yapmak çok basit. Zwift ve Trainerroad la kullanıyorum. Sessislik mükemmel bence internet sitelerinden inceleyin ve trainer olayınla kıyaslayın derim. En az ses çıkartan trainer yaklaşık 60 db sesle çalışıyor.

Mobil uygulamasından kalibrasyon ayarı yap.

Yesoul M1 Smart Spin Bike Kondisyon Bisikleti aldım. Gayet memnunum. Bluetooth la bağlantısını yapmak çok basit. Zwift ve Trainerroad la kullanıyorum. Sessislik mükemmel bence internet sitelerinden inceleyin ve trainer olayınla kıyaslayın derim. En az ses çıkartan trainer yaklaşık 60 db sesle çalışıyor.
Hayırlı olsun,YouTube de araştırdım çok güzelmiş,çokta sessiz,bende trainer dan ayrı arada spin bike kullanıyorum,fakat zwift te kullanılsa bile,çoğunlukla spin bikelerin yol eğimlerini simülasyon özelliği yok böyle olunca zwift te kullanmanın da bir espirisi kalmıyor,bende spinbike kullanırken sadece film izliyorum 😃 power bazlı antreman yapanlar için pek uygun olmayabilir.

Hayırlı olsun,YouTube de araştırdım çok güzelmiş,çokta sessiz,bende trainer dan ayrı arada spin bike kullanıyorum,fakat zwift te kullanılsa bile,çoğunlukla spin bikelerin yol eğimlerini simülasyon özelliği yok böyle olunca zwift te kullanmanın da bir espirisi kalmıyor,bende spinbike kullanırken sadece film izliyorum 😃 power bazlı antreman yapanlar için pek uygun olmayabilir.
Üstadım aslında kullanılması gereken tek program trainerroad diğerleri gerçekçi olmayan işler.👍

Birde sunu ekleyelim elite trainer icin Upgrado programini cep telefonuna yukleyin ve yazilim surumunu upgrade edin. 2,3 ayda bir yeni surum geliyor
1 sene önce aldığım direto x trainera hiç güncelleme gelmedi. geldiği gibi duruyo. yeni model olduğu için olabilir mi ki? En yeni model de değil ama yazılım aynı heralde xr modeliyle

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Üstadım aslında kullanılması gereken tek program trainerroad diğerleri gerçekçi olmayan işler.👍
Çok iddialı konuşmalar bunlar. Zwift'te bulunan antrenman programlarının hepsini deneyimlediniz sanırım. Ayrıca birisi 50 TL'ye diğeri 190 TL'ye denk geliyor.

• Beğen
Tepkiler: sahrana
Hocam Aylık 19 dolar senelikte 189 dolara geliyor,zwiften farkı galiba oyun değilde gerçekçi simülasyon galiba,bu fiyatı ödemeye değer ne gibi farklar var acaba,siz kullanıyorsanız bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim,yada forumdan kullanan arkadaş varmıdır.1 aylık kullanımdan sonra istenildiği taktirde para iadesi veriyor,denemeye değer mi😃

• Beğen
@a.erkan Merhabalar, cihazın sürümü nedir acaba? Akşam bağlandığımda kontrol edeyim. Sorma sebebim cihaz (Direto xr- t) geldiğinde güncelleme yaptı bende.

Upgrado önerisi için sağolun hiç bilmiyordum güncelleyeyim. 👍

• Beğen
1 sene önce aldığım direto x trainera hiç güncelleme gelmedi. geldiği gibi duruyo. yeni model olduğu için olabilir mi ki? En yeni model de değil ama yazılım aynı heralde xr modeliyle
Şimdi kontrol ettim, bende 078 yeni güncelleme kodu. Eğer sizin içinde güncelleme geldiyse orada çıkacaktır elbet.

Son düzenleme:
Şimdi kontrol ettim, bende 078 yeni güncelleme kodu. Uygulamada çıkacaktır elbet.
Telefondan oluyor güncelleme. Güncellemede telefonu trainer'ın dibinde tut ve bitene kadar kurcalama. Yoksa uzun sürüyor ve hata veriyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Geri