Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Trek ömür boyu garanti

Gökhan Seda

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar çoğu yazılarda Trek marka kadronun ömür boyu garantisi olduğunu gördüm. Peki bi sorun çıkarsa nereyle irtibata geçmemiz gerekiyor.Ben 2. el bi kadro aldım.İlerleyen zamanlarda sorun yaşarsam muhatabım neresi olacak???

• Beğen
Tepkiler: yiğit_kara26
Scudo
kadroyu nerden aldıysan oraya götürmen gerekiyo
daha doğrusu senin aldığın kişi nerden aldıysa oraya götürmelisin
fatura garanti tarzı bişey aldınmı?

sanırım fatura gerektırmıyor ıstanbulda yetkılı satıcısı dırek gonderıyor galıba ıstedığın ya da orayla calısan bır bısıkletcı we trek fabrıkası hangı ulkedeyse oraya gonderılıyor ve ıncelenıp neden srun cıktıgına bakılıyor yanı arabanın altında kalıp kırılmıssa senın sucun ama atlarken kırılmıssa kadro garantısındedır
tam bır bılgım yok ama bunları ata bısıklete gelen bır kısı scott kadrosunu kırmıs werdı ataya gonderdıler we aynısının yenısını almıs kı aradan 12 sene gecmıs yanı ne fatura kalıstr ne bısı:)

Muhatabın Trek Türkiye distribütörü olacak. Kadro orjinal ve de ömür boyu garantili olduğuna göre onların tek yükümlülükleri kadroyu yenisiyle değiştirmek. Niçin sorsunlar ki fatura falan? Alım tarihi ne de olsa önemli değil :).

Trek de her marka gibi el değiştirmiş ürüne garanti vermiyor.. Garanti şartları içinde "original owner" lafı geçer..Bu arada faturaların kopyasını bie şekilde saklamak lazım.. (Bir çeşit bisikletin kafa kağıdı) Hatta kadro numarasını da faturaya not etmek lazım..

• Beğen
Tepkiler: FatihDokmeci
Bence ömür boyu garantili olan bir malzsemeninn faturasına bakılması çok saçma!! Bu ürünün sadece onlar tarafından üretildiği ve sonuçta kendi müşterilerinin bir sorunla karşılaşması söz konusu.Muhtemelen değiştirirler gibi gelio bana(mazeret geçerli olursa);)

Garanti kağıdını bulmak çok zor olacak:( Neyse yaa, adamlar mallarına güvenio ki ömür boyu garanti veroo, bi sorun çıkmass inşallah:)

Zaten bisikleti aldıktan sonra internet üzerinden bisikletinizi kayıt ettirebiliyorsunuz.. Bu durumda mesela 10 yıl sonra bisiklet hala sizdeyse fatura sorulmaz sanıyorum..
15-20 yıllık otomobillerin ruhsatlarını nasıl saklıyorsak fatura da (ya da kopyası) saklanabilir.. Alışkanlık meselesi tabii:)
Bu "original owner" lafı sadece Trek için değil, hepsi için geçerli bu arada.. Çok doğal bir önlem bu.. Bir bisikletin üzerinden 30 kişi geçmişse firma ne yapsın bu durumda. Bisikletine güveniyor, güvenmiyor meselesi değil bu.. Hep yazıyorum ama internetin bir yerlerinde kayboluyor:).. Bir firma bir ürüne yaşam boyu garanti verdiği zaman bu ürün ille de yaşam boyu sağlam kalır anlamını çıkaramayız.. Bir şekilde metal yorulacak,çatlayacak veya kırılacaktır. A firmasının bisikleti B firmasınınkinden daha çürük demek değildir bu. Yapılan basit bir hesap var. Üst model hafif bir bisikletle her allahın günü, günde 8 saat kayalardan atlayarak binerseniz o bisiklet büyük bir olasılıkla 2 yıl sonra (belki daha önce) çatlar ya da kırılır.. Ama aynı koşullarda ama haftanın 3 günü ve günde 4 saat kullanılan bisiklet 8-10 yıl sonra zarar görebilir..Satılan binlerce bisiklet içinde o bisikleti bu koşullarda kullanacak kaç kişi vardır diye hesap yapılır. Atıyorum:) 10 bin bisikletten 100 tanesi mi kırıldı? Firma bunu prestij için karşılar..Oran %1 dir çünkü. %1 insanı mutlu ederken %99'a da müthiş bir güven sağlar..

TEşekkür ederim Gürsel abeyy;) Açıklama yeterli oldu, ilerleriki zamanlarda sana daha çoo...ok sorum olacak:)

gursel abi yeri gelmisken sorayim :)
benim trek'i senden almistim.
ben simdi kadromu trekin daha dusuk bir modeliyle degisebilirmiyim ? bendeki yuksek kadro, dusuk bir kadro ariyorum ondan sordum.
ikinciside, Treklerin bakimlari bedava ama digelim cant telim kirildi ki suan neredeyse 16 cant oldu :) bu bakimin icerisine dahil oluyor mu ?

Sanıyorum Trek'lerde tel kırılması müzmin bir durum.Benim 6500'ünde 3 kez kırıldı.Bakımın içerisine dahil oldumu?hayır olmadı.Her seferinde para ödedim.Belliki bu problem üretim hatasından kaynaklanıyor.Niçin bu sorun ile genelde Trek kullanıcıları karşılaşıyor Bence irdelenmesi gereken bir durum.Bu problemi Trek bayilerininde bildiğini biliyorum.En azından sorun Trek'e iletilebilirdi.Yanlışmı düşünüyorum.

@msconfig
Kadro değişim konusu garanti ile ilgili değil..
jant teli kırılmaları garantiye girebilir.

• Beğen
Tepkiler: FatihDokmeci
arkadaşlar trek in trekbikes.com sitesinde aldığınız trek bisikleti , kişisel bilgilerinizi ve kadronun seri numarasını girerek register edebiliyorsunuz. Oraya yetkili bayi ismide giriliyor ve takibi gerekli bir durum olduğunda ordaki bilgilerinizi kullanıyorlar.garanti kapsamıda detaylı olarak belirtilmiş. Sarf malzemeleri tamamen garant kapsamı dışında. Donanımları normal garanti süresi içinde tam garantili ( üretim hatalarına karşı ) kadro ise normal kullanım dahilinde ömür boyu garantili...

• Beğen
Tepkiler: Ozzgurr
Arkadaşlar,

Fatura vb bisikletinize dair kağıtları ince bir evrak posedine koyduktan sonra ağızlarını selebant ile bantlayın, sele borunuzu çıkartıp yuvarlayarak kadronun içine itin. Yıllar sonra size bu evrakları arattırtmayacaktır. Dilerseniz kadro içersine fotokopileri koyup orjinalleri saklayabilir veya tam tersini yapabilirsiniz.

Avrupa dahil bir çok bisiklet mağzasından aldığınız mazlemenin kafa kağıdı kadroların içersinde bu şekilde saklanmaktadır. Eğer kadro içini kurcalayan olduysa rastlamış olabilir.

Bilgilerinize,
Erdoğan

Original owners lifetime guarantee ibaresi bisikletin belgelerini kurcalarken benimde ilgimi çekti... Bence gayet mantıklı bir uygulama... Ama sahibine bakılmasızın 2 yıl TSE garantisi mevcut..

şöyle bir sorum olacak bisiklet bana hediye geldi faturasıda var ama fatura benim üzerime kesili değil terğin ömür boyu garantisi gecerli mi

@gürsel

Trek bisiklet niye satılır ki ? ömür boyu kullanacaksınız :)

Şaka bir yana önceki ve sonraki yazılar dahil oldukça faydalı bilgiler vermişsiniz,teşekkürler.
Fatura ve seri no ya pek önem vermezdim,çalınma durumunda da gerekir şimdi aklıma geldi,dünyanın binbir türlü hali var maalesef..

Ben bisikleti alinca hemen Trek'in sayfasinda serinosu ile bisikleti uzerime kayit ettim, bundan sonra fatura derdim felan yok, her hangi bir problemde seri nosu yeterli olucak.. Bu kayit islemi cok onemli eger bir recall felan olursada bana ulasabilirler bu bilgi sayesinde. Tabii bu soylediklerim Amerika icin, Turkiyede farkli olabilir uygulama.

• Beğen
Tepkiler: Hakan BULUT
Geri