Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

triathlon antrenmanlari

Scudo
@jankat

Arkadaşlar
Birkaç ay içerisinde yarış var mı
Sprint veya olympic
Bu sene tecrübe amaçlı katılmayı düşünüyorum
Birde ortalama bir triathloncunun yüzme bisiklet ve koşu zamanlarını söylerseniz sevinirim
En azından kendi seviyem hakkında bilgi sahibi olurum

@sekilsovalye

Gunde 60 km koşu yapmak. inanılmaz.Bir yanda 42 kilometre 195 metre olan maraton koşusu.

Diğer yanda senın 60km lik koşun.

Gordumki maraton koşusunun bile uzerine cıkmışsın.

Bunun yanında biraz beslenmenden ve çalışma programından bahsedermisin.

?

@gokhancan
kosmak mutluluk hormonu salgilar:)
dogruyu soylemek gerekirse iş psikolojide bitiyor.inanmak gerekiyor.tabii ki kosmaya yeni baslamadim.3 yildir duzenli olarak kosuyorum.ANTRENMAN PROGRAMİM ise ornegin evle okulun arasi 15 16 km git gel yapıyordum.(e 5 te)ozel cantalardan vardi sirtimda esyalari icine koyup....60 km meselesi ise ilk olarak adapazarindan geyvenin tepedeki bi koyune kosmustum.tam 60 km.ondan sonra haftada 1 60 km kosuyorum.BESLENME ise bol bol kuru uzum kuru incir yiyorum.allah ne verdiyse....simdi ise gunde 30 -20 km filan kosuyorum. ip atliyorum 5 bin kere.maratoncular da antrenmanlarinda 50 55 km kosarlar.EGER HERSEYİ GOZUMUZDE BUYUTURSEK HİCBİR BALTAYA SAP OLAMAYIZ.ALLAHA sukurler olsun bana bu yetenegi verdigi icin.

@runner

Tabiki yeteneğinin olması çok guzel eğer genetik olarak bu işe uygunsan neden olmasın. Ancak...

Bir sefer doktor a git bence. Bir doktora gidip sağlık testlerinden geç bir mr çektir.

Bu cok önemli. Sandıgın kadar basit bi konu olmadığını dusunuyorum.

Bol bol kuru uzum ve incir ve buldugunu yemek fikride cok enteresan. Sporcu beslenmesi hakkında fikrin varmı ?

Bu tarz koşuların ne kadar yıkıcı etkileri olduğunu bliyormusun?

Bir sakatlanma sonrası veya bir sağlık problemi oluşması sonucu bunun hayatında bir daha koşamamakla sonuçlanabileceğinin farkındasındır umarım.

Beslenme konusu hiçte yabana atılacak bir konu değil ve spor konusunda beslenme spordan kat ve kat üstün gelmek zorundadır.

Bence kesinlikle profesyonel yardım almalısın, yoksa bu yeteneğin heba olup gidebilir.

Profesyonel bir maratoncunun yaşamını araştırmanı dilerim. Onun öncesinde vücut nasıl işler nasıl çalışır bunuda öğrenmen gerekiyor. Böylece ne anlatmak istediğimi anlayacaksın.

Kesinlikle amacım senı kırmak deil ama bilgi sahibi olman lazım. Cunku senın gibi spor yapan arkadaslar pek çok az var ve heba olup gitmeni istemem.

Yeterli ve düzeyli seviyeye gelirsen. İyi bir eğitim ve öğretimle belki bu işide profesyonel olarak yapabilirsin.

saygılar.

oncelikle yorumlarin icin tesekkur ederim.benım amacım bu ısı profesyonel olarak surdurmek.ılk yillarda yıkıcı etkıleri hissediyordum.ornegin kaval kemigiminn icindeki dinmeyen agri.bunun sebebi de sanirim ufakken kırılan bacagim.tabii bu agri simdi yok.beslenme konusu ise kaliteli besinler yiyorum.herseyi inceledim.arastirdim.turkıyenın en onemli antrenorlerinden bilgi aldım.maraton kazanmak icin bir kac yilim oldugunu solediler.allah nasip ederse.saglik testi kalp ciger olarak yaptırdım iyi cikti.vucudumu tanimaya yeni yeni basladim diyebilirim.

@runner

Kaliteli besinlerden kastın ne rahatlıkla yazabilirsin.

merak ettim cunku.

makarna ,tavuk, kaz eti(yoresel yemek:) ) ,sutlu tatli, snickers fistik ezmesi
,krokan ,asla kizartma yemem!

bol bol meyve yerim.ayran...

@runner

dostum üzgünüm ama bu beslenme çok sıradan. elinde bulunan imkanlar bunlara yetiyor ise eğer.

Bunun içine kesinlikle sabahları 2 tam + 8 yumurta beyazı ekle. Çiğ olarak tüketmemeye özen göster. Özellikle haslanmıs olursa daha iyi olur.

Şekerli ürünleri yaşantından uzaklaştır veya azalt. (üzgünüm ama snickers bir koşucu için çok sakat bir yiyecek)

Komposto alımını arttır.

Kızartma ürünlerini ye ama aşırıya kaçma. Senn vucudun aşırı derecede yağ yakan bir makine gibidir korkma hiç bişey olmaz. Aldıgın besinlerin çeşitliliği önemlidir.

Kaz eti iyidir ama Tavuk eti ondan iki kat daha iyidir :) Tavuğu haslanmış olarak tercih et.

Kalsium ihtiyacın oldukça yüksektir. Bunun için sana sütü çok fazla önermem. Laktik asit seviyesi cok yuksek. günlük yarım kiloluk bir alım iyidir.

özellikle yogurt ta gunluk 300-400 gramlık tüketim iyidir.

Bu arada eczaneden kendine supradine ve kalsium sandoz forte(kalsium) Kalsium sandoz c vitamini alarakta bu iki vitamin ihtiyacını kalsium ihtiyacını ve supradinle bir sürü vitamin gereksinimini tamamlayabilirsin.

Kesinlikle vitamin takviyelerini yap.

Asitli içeceklere fazla yaklaşma. Kafein tüketimini asla yuksek seviyelere çıkarma.

Hazır gıdalardan uzaklaşmanı tavsiye ederim.

Eğer alabiliyorsan supplement ( ek besin ) alabilirsin.

Bunlar protein tozları ve çeşitli beslenme güçlendirici takviyeler olabilir.

ama bunlar sana epey masraflı gibi gorunsede profesyonel sporcu olmanın şartı bu tarz bir beslenmeden geçer.

özellikle supplement alımı sporcular arasında oldukça yaygındır. cunku protein ihtiyaclarını normal yoldan karsılamaları biraz zordur.

İyi bir sporcunun protein ihtiyacı yaklaşık kilosunun 2.5 - 3 katıdır.

bunlar benim sana verebileceğim kücük blgiler.

ayaklarına zeval gelmesin dostum. saygılar.

bu yaptığın antrenmanlar triathlon için değil ve sen halfironman koşup derece yapıcam diyosun.bence antrenmanların bidaha gözden geçir.

@jankat

Ben sürat koşucusuyum(100-200 metre) ama arkadaşıma baktıgımda ters giden birşeyler oldugunu goruyorum.

Antreman ve beslenmesi sakat gibi gelmişti banada.

Triathlon icin nasıl bir çalışma programı izlemek lazım. Senede kaç defa yarışma oluyor.

En önemlisi triatlon yarışmalarında olası gelecek sakatlanma tehlikeleri nelerdir.

triathlon sadece koşuyla olacak iş değil. diğer iki sporu(yüzme bisiklet) daha önce yapmamışsa işi çok zor. koşu kondisyonuyla bisiklet veya yüzme kondisyonu farklı.bisikletten sonra koşuyu aynı derecelerle yapamıcak çünkü birsürü sorunla karşılaşıcak.1. ve bence en büyük sorun kramp.

sen boş ver triathlonu koşuda 0daklan daha başarılı olursun

@runner

açıkçası bukadar antreman yaptığına inanmıyorum.

inanmak zorunda degilsin. gel bi ara yanima antrenman gor.yok gelmiyorsan kasi kendini

1 haftadir canakkale deydim.kosu ve yuzme caliştim.fazla abartmadan:)

@runner

madem okadar iyisin alanya da göster kendini.burda polemik yaratmaya gerek yok.

Geri