Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Tur bisikleti toplamak istiyorum

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
495
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar başlıktan anladığınız gibi bir tur bisikleti toplamak istiyorum ama bisiklet toplamak hakkında çok bir bilgim yok aranızda bu konuda bilgili olan varsa cevap verebilirmi

Scudo
Öncelikle bütçenizi söylerseniz toplam olarak, daha iyi yardım edebilir herkes :)

Ucuz bir şey toplamak istiyorum 800 900 TL arası olmasını pilanlıyorum tourney setli olsa yeter kampana firen

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@Bisiklet sever 93 o zaman ikinci el carraro 227 aramanızı tavsiye ederim, 227 ile baya ege trakya akdeniz turu yapan insanlar var :)

Tam olarak istediğiniz şey 800-900 TL ye yeni model bir bisiklet uyarlamak mi? yoksa eski bir bisiklet bulup ( Bisan - Beldesan gibi) onu tur bisikletine çevirmek mi?

Bisiklet toplamak bisiklet almaktan 100 kat zorlu bir iştir (araştırdığım kadarıyla) bisiklete taktığınız parçaların birbirine uyumlu olması gerekiyor. Jant seti toplamak bile bence büyük bi baş ağrısı. Göbekleri alacaksınız bu göbeklere göre jant teli ve biraz kaliteli olsun diyorsanız çift kat jant çemberi alacaksınız. Sonra bu jant setini iyi bir ustaya ördüreceksiniz. Bisikletin orta göbeğini değiştireyim kaliteli olsun diyorsanız bisikletin orta göbek boyutuna uzunluğuna göre orta göbek seçmeniz lazım. Sonra aynakol alacaksınız aynakol dişlilerine ve arka dişlilere göre yeni zincir alacaksınız. Fren setini komple değiştirmek bile 100 tl den başlıyor (shimano- belki daha fazladır). 800 900 lira ile belki mahalle bisikletçilerinde olur. Ama kendiniz toplayım diyorsanız süreç çok uzar başınız ağrır. Ve maddi açıdan zorlanırsınız. Benim şahsi fikrim ya ikinci el temiz carraro 224-227 ve bianchi touringler bulunabilir. Yok ben sıfır alacağım diyorsanız bu fiyat aralığında corelli pierre 5 ve pierre 6 var.

Ucuz bisiklet ve tur denilince Ankara'dan can onur geliyor aklıma profilini ve yazılarını okuyun derim.

Şehirlerarası tur makaleleri Başlığında Ankara machael turunu yaptığı bisikletle yaklaşık 9-10 ülke gezdi.

900 e guzel bi ikinci el sehir bisikleti bakin bence diger turlu ciddi sabir ve bol para gerekir

• Beğen
Tepkiler: celilyafes
bir ince ayar ile sıfır masraf (zil, bagaj,far vb üzerinde) çelik ve 26 jant...

(link)

aluminyum kadro, düz maşa, çift kat jant 36 telli ve masrafsız (28 jant olan 10 tl pahalı)
(link)

@phrygian
Makina gayet gecerli fiyata gore

• Beğen
Tepkiler: phrygian
@mariokaldato teşekkür ediyorum, aslında ilanı 1400'ten falan açmıştım ama favorilere ekleyen bile olmayınca buralara kadar indim.:D daha da satılmazsa şehir içinde falan kullanırım, şu anda yine kendim topladığım giant tur bisikletimi kullanıyorum ama onu sağa sola park etmeye cesaret edemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
@phrygian
Ehehe onu sat bu fiyata da alak :D

• Beğen
Tepkiler: phrygian
Geri