Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Türkiye'de Dh Rotalari Ve Davet

csumerkent

Daimi Üye
Tepki
43
Arkadaşlar ben o kadar iyi bi binici değilim ama kendimi geliştirmek için baya çaba sarfediyorum;

Neyse ben diyorumki İstanbulda biribirimiz yol yok yiyeceğimize bahar ayı gibi bi kaç araba ayarlayıp gerçekten dh ve fr ın hakkını verebileceğimiz bi yerlere gidelim ister yarış amaçlı ister zevkine(ben zevkine sürmeyi yeğlerim :D ).Frtr ekibi ve diğer arkadaşlar yer arama konusunda ve olanaklar(konaklama ulaşım vs ) için yardımda bulunmak isteyenlerin bu konuya fikirlerini yazmalarını isterim.

Eğer gerçekten yol konusunda bi şeyler yapmak istiyorsak bunu birlikte yapmalıyız ve diğer arkadaşlarla paylaşmalıyız diye düşünüyorum.

Gerçekten mükemmel yerler var en azından netten bile araştırsak mükemmel yerler bulabiliriz

Mesela ULUDAĞ:Kadircan arkadaşımızı hatırlayanlar vardır Kartepe birinicisi,bizi Uludağa davet ediyor tek yapmamız gereken burdan deniz otobüsü ve Bursa'dan bi otobüs ,sonrasında rehberimizde olacak sonuçta,Kadircan anlattığına göre yaklaşık 40 dakikalık bir yol doğal keçi yollar doğal wallride lar bile varmış hiçbir şey yapmaya gerek yok sadece baharı beklemeliyiz ben burada sadece davet yapıyorum çünkü ne kdara çok olursak ok kadar zevkli olur diye düşünüyorum (Herkesin komplekslerinde sıyrılıp saf bir iniş tutkusuyla orada mükemmel bi ortam olur sanırım)Orada tek bulunmaması gereken bu yol çok basit burasıda yolmu daha iyisi olurdu diye dır dır edicek kişiler :D .

İkinci bi örnek yol var daha detaylı baraştırma yapmadım ama işte

TRABZON: Yer zigana

(link)

(link)

(link)

(link) (link)

(link) (link)

(link) (link)

(link) (link)

(link) (link)

(link) (link)

(link) (link)

Bikaç resim: Ya burayı görünce içim kıpır kıpır oluyor yazın mutlaka buraya gitmeliyim o tepelerde kafamıda kırsam en azından bi kere inmeliyim

Scudo
zaten freeridetr.com olarak bursaya gıtme planımız var ikinci gideceğimiz yer olarakda ben nevşehiri kapadokya bolgesini çok istemekteyim. :)

@ErkaL

Ne zaman gitmeyi planlıyosunuz Bursa'ya bide hani ben yada fr yapmak isteyen kişilerde size takılabilirmi çünkü ben gelmeyi çok istiyorum ve dediğim gibi ne kadar çok olursak o kadar iyi olur ama frtr nin sayfasındaki bi konuşmadan dolayı soruyorum bunu,konuşmada biz grup olarak bi yerlere gidiyoruz sen istersen lisanssız yarışlara katılabilirsin gibi bi laf çıkmıştı (tabiki ht xc ile uludağda pek iniş mantıklı olmaz ama o konuşma sanki grubun pekde diğer sürücüler açık olmadığı gibi bi his uyandırdı bende)

Kapadokya mükemmel bi yer televizyonda belgesellerde izliyorumda bi kilise var tepeye doğru oradan aşşağıya bi iniş var merdivenli falan süper

Yani dediim gibi mevsimi geldiinde ve olanak oldukça böyle yerlere gidilebilir ne kadar çok olursakta ulaşım o kadar kolay ve ucuz olur sonuçta

erkal kapadokyaya gidrseniz... fakat yaz gibi düşünüyosanız gelmeyi isterim... ki kşın orası berbat soguktur...

@gambler-dh

evet evet kesinlikle bahar yada yaz mevsiminde gideriz.
bi ustteki cevaba gelicek olursak da freeridetr tabikide diger suruculere acik bir grup hicbi zaman oyle etrafimizdakileri dislamak gibi bi tavrimiz olmadi ancak biz istiyoruzki bu isi sadece freeridetr yapmasin baskalarida olsun.beraber baska gruplarla binelim.2006 yilinda freeridetr.com u kurdugumda da amac buydu simdide bu.biz burda suren yakin arkadaslarin biraraya geldigi bir grup oldugumuzdan haliyle her gittigimiz yere herkesi cagirmiyoruz suruse ciktigimizda ne yapicagimiz belli olmayabiliyo bazen gunun yarsi muhabbetle gecebilirken kimi gunler hic araliksiz ormanda surdugumuz olabiliyor :)

Güzel o zaman şu kış bi geçse artık donmadan bi binebilsek ne güzel olur

Fotolar ve emeklerin için teşekkür ederim,manzaralar ve teklifin canıma can kattı,izmir küçükyalı dan adanalı,,,

Süper ötesi doğa.İnsan şehirde olunca ah diyerek iç çekiyor..Resimler ve paylaşımınız için tşk ler..İyi Forumlar..

Erciyes dağı da iniş için bulunmaz bir nimet. teleferik ile bahar sonuna kadar çıkış var galiba. en kısa sürede denemek lazım. güzel bir proje olacak eğer erciyesten inersem. videoya alacağım mutlaka

• Beğen
Tepkiler: İsaAlp
uludağ yedigöller inişide gayet zevkli...
başlangıçta bursa kesteldeki çimento fabrikasından yukarıda bi dağ köyüne çıkıyosunuz..sonrasında 22 yada 26km tam hatırlamıyorum taşlık yoldan tırmanış var uludağ yedi göllere kadar...tırmanış bisklet için çok uygun olmaz,işkenceye döner fakat inişte yüksek tempoyla unutulmaz hazlar yaşar ve bilek ağrıları çekersin:D tavsiye ederim...
2.seçenek ise uludağ otellerden volfram madenine geçin ordanda yedigöller 4 saat..iniş size bağlı..

Geri