Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

ucuz çin malı motorsikletler.

Çin malı ucuz motorların Türkiyede satılması iyimi yoksa kötümü oldu?

• Evet iyi oldu

• Kötü oldu

• Toplam katılım
    45
Bu ucuz motorsikletler "O fiyata motorsiklet alınırdı" sözünü doğruladığı için kötü oldu :)

Scudo
@hu_handan

Aslinda fikirlerimiz cok farkli sayilmaz.Ucuz bisikletlerden kasit tabiki fiyat kalite oranlarinin dengesizligi icindir,yoksa soylediklerimizden bisiklet sporunu parasi olan yapsin gibi bir sonuc cikar,bunuda soyleyebilmek fazla bir dusuncesizlik olur.Kaldi ki ben ucuz bisikletlere asla hayir diyen biri degilim,yeter ki markasini one surup milyonlarca insani dolandirmasinlar.

Ancak motorbisiklet konusuna gelince fiyat-kalite orani mukemmel bile olsa dusuk kalite motora sicak bakmiyorum.Simdi bisiklette maddi geliri dusuk olan ailelerin cocuklarina imkan sagliyordu,motorsiklette de ulasim araci alamayanlara imkan saglaniyor gibi dusunulebilir ancak motor ile bisiklet baya fakli riskler iceriyor.Ucuz bisikletler,motorsikletler kisa zamanda masraf cikaracaktir bu bir gercek ve biz ucuza aldigimiz motorumuzu,bisikletimizi yine en ucuz yollardan tamir ettirmeye kalkicaz,hatta bazi kaynak islerini kendimiz yapicaz,lastiklerini en ucuzundan takicaz gibi detaylar...Bu detaylar bisiklet icin hayati bir risk olusturmaz diyemesek bile,motorbisiklete nazaran daha elzem riskler olacaktir.Bu nedenle motorla bisikleti ayni kefeye koyamiyorum.

Tabiki en onemlisi ehliyet,oradan da ulasilan sonuc egitim ancak kullanilan araclarin kalitesi de cesitli tehlikeleri onlemek icin bir yol.Her sene binlerce arabayi kaza testlerinde hurda etmelerinin bir sebebi de bu.Bu ucuz ulasim,eglence araclarindan bazilarina goz yumulabilir bazilarina yumulamaz,bu kisisel tercih birazda.

Buarada eger ben motorbisikletlere daha ilgili olsaydim,ogrenci oldugum icin Cin mali motorbisiklet alirdim,alabilirdim.Yani bu imkan benim icinde guzel birsey ve dedigim gibi biraz motor ilgim olsa kacirmayacagim bir firsat olurdu.Yinede bu durum Cin mali motorlar icin fikirlerimede etkili olamiyor cunku motorla bisikleti ayni kefeye koyamiyorum.

bence iyi oldu ama çoçukların öle trafikte motor kullanmamalarını istiyorlarsa motosiklet ehliyet yaşını yükseltsinler bi motorsiklet parası kadarda ceza koysunlar tamam olur kucukler kullanıyo diye büyüklerde kullanamıyolar

@Efe Yıldırım

benim size eleştirim ucuz bisiklete yönelikti zaten.Sizinde dediğiniz gibi motorla bisiklet aynı kefeye konulamaz.Motorun riskleri çok daha fazladır ve hayatidir motor konusunda söylediklerinize katılıyorum ama maalesef kalitede çoğuna bilinç getirmiyor....

Çin malı motorlardan uzak durun!

Tamam belki çok ucuz ama canınız o kadar ucuz mu?
Gördüğüm duyduğum yaşadığım kazaların hepsinde üretim hatası,kalitesiz mal,ucuz işlik yüzünden..
50 km sini doldurmamış bir çin motoru sahibi koltuk altında eksoz borusuyla lanetler okuyarak servise girdiğini bilirim..Durduk yere :) Kullanıcı hatası yok!
Ve bu en masum olay..
Çok ucuza bir motor alıyorsunuz ama maliyeti , güzel ve çin motoruna göre daha pahalı ama kalitesi çok üst düzey bir japon motoruna denk geliyor..

Şu sıralar motor düşünen varsa ve motorsikletin en büyük devlerinden olan suzuki'nin AN125 modelini şiddetle tavsiye ederim.Fiyatı oldukça uygun ve 50 KM sonrasında dağılmayacağı kesin bir motor..

Bisikletlerde ise olay farklı..Sonuçta bisikletin kaliteli yada kalitesiz olması önemli değil bir motor kadar.Para hangi bisiklete yeterse o alınmalı.Ama motor bambaşka bir olay...

@hu_handan

Kalitesiz bisiklet inanin ki daha cok masraf cikarir ve birkac yil icinde her parcasi neredeyse degismis olur.Bunlar dusunuldugunde alinabilecek en kaliteli bisikleti almak bence dogru olandir.Bu sadece bisiklet icin de gecerli birsey degil zaten.

Ancak bircok kisiye ucuz yollardan bisiklet keyfini yasattigini dusunursek,yasasin uygun fiyatli bisikletler...bu oldukca farkli bir yaklasim ve bunda bende size katiliyorum.Zaten 10 sene ucuz bisiklet kullanmis biri olarak haddime dusmez:)

ben b şıkkı dedim çünkü çok çabuk kırılıyorlar bir kaza anında bakıyorsun motor param parça

Arkadaşlar bu motorlar Türk gencini baltalamak için Türkiye'ye sokulmuş bir tuzak.sanayide calışan cıraklarda bile cin malı bir motor var.ve bu arkadaşları bir süre sonra hastanelerin ortopedi servisinde görüyoruz.Savaşla yenilemeyen Türkleri böle köpek dolaplarıyla sakatlayıp bitiriyolar.
kesinlikle karşıyım 1000-1500 ytl ye o sacma sapan motorsikletlere.

@scuba1

bence komplo teorisi yapacak bi şey değil sadece çinin dünya piyasasını istilasının bizim ülkemizde ki yansıması.

bu motorlara şahsen canımı emanet etmek istemem. bu motorları işden anlayan insanlar anca yürütür randıman alır.
bizim arkadaşda 150 mondial var ön kaldırma, drift, 160 km hızlara çıkma hepsini yapıyo. motoruda düzgün bi şekilde açtığı için oldukça güçlü şaşılacak derecede şeyler yapıyo o motorla ama motor dağılmıyo.. yani kullanıcıyla alakalı.

çoluk çocuk işi değil. çolukçocuk açısından acilen önlem alınması gerekiyor.

Aslında adam gibi ehliyet eğitim denetim ler olsa çoluk çocuk sürmez potansiyel tehlikede olmaz ama türkiye işte

Bu saydıklarım olsa motor şehir içi ulaşım için iddealdir
sonuç kötü oldu

Geri