uprage

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
Arkadaşlar yakında elime 800 tl civarı bir para geçicek
Bisikletimi uprage etmek istiyorum
ghost se 1175 sahibiyim
Benim bisikletim 24 vites bunu 27 ye yada 30 a yükseltmek istiyorum
Bunun için sram mı yoksa shimano mu tercih etmeliyim
Tavsiyelerinizi bekliyorum

Scudo
Tepki
44
Bisiklet
Salcano
Donanım konusunda bilgim yok ama yapmak istediğiniz şey ingilizcede 'upgrade' olarak geçer :)

B

BF Okuru

Misafir
Uprage komik olmuş evet. :) Neyse, Shimano ise Shimano'dan devam, SRAM ise SRAM'dan devam edin. Ayrıca vites sayısından ziyade jantlarınızı (göbekler dahil), aynakolunuzu ve orta göbeğinizi değiştirmeye bakın.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
796
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Kadir Gümüşsoy

Aynısını ben yazıcaktım arkadaş kusura bakmasın ama neden kendimizi kasıyoruz böyle kelimelerle , yükseltme demek varken .

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
@ikan yüzgeçgölü

Söylenecek söz yok. :alkis:

Tepki
44
Bisiklet
Salcano
Amacım sizi küçük düşürmek değildi neden böyle bir tepki verdiniz anlamadım. Ama olsun kafanız güzelmiş güle güle kullanın :)

• Beğen
Tepkiler: Mert C. ve Emre G.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Ya nedir bu Shimano ise Shimano'ya devam anlayışı ?

Bence Sram'dan şaşmayın ve kulaktan dolma bilgilere inanmayın !

Bu arada bence vites setinden önemlisi , Güçlü ve akıcı Bir jant seti ve yanına da güzel havalı bir maşa daha iyi olur...

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
İkan'ı tanırım, kompleksleri olmayan, yeri geldiğinde kendisini ti'ye alabilen birisi. Burada da yanlış yazımdan ötürü yine kendisi ile eğlenmek için bir video paylaşmış ama sanal ortamın azizliğine uğrayıp yanlış anlaşılmış. :D

B

BF Okuru

Misafir
@AnılÇobanoğlu

Hayırdır, atarlanmanızın sebebi nedir? SRAM'dan neden şaşmayalım? Kulaktan dolma bilgi olup olmadığına siz mi karar veriyorsunuz? Cümleleri yarım yamalak alıntılayıp cevap vermenizi de doğru bulmadım. Bazı parçalar, diğer markanın parçalarıyla uyumlu değiller takdir edersiniz ki.

Shimano'ya atar yapıp, SRAM'dan şaşmayın diyerek neyi ispatladınız, onu da anlamış değilim.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
900
Bisiklet
Salcano
Shımano'da Yeni Slx yada Deore tercihim Sram'da ise x7.Forum'da bir arkadaş 3 4 ay önce Erdoğanlar bisikletten x7 set için 1000 lira mı ne aldım demişti.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Farklı upgradeler uygulayabilriisn bence de vitesi 27 ye cıkarmandaki amac ne bilmiyorum ama önce kendi sistemini eskit paranı bosa harcama diyebilirim jant setinden ziyade sadece göbekleri degiştirebilriin ve aynakolunu deiştirsen iyi olur komple sistem yerine 8 e uygun. Ayrıca paranın bir kısmıylada 2. el temiz bir havalı maşa alman daha yararlı olacaktır.

8 ile 9 arasında cok daglar kadar fark beklenemez aynı sekilde 10 ilede öyle yani vites sayısı olarak. Sadece vites sayısı arttıkca daha üst kompanentler kullanıldıgından fark görülebilir.İlle geccem diosan elindekileri makul fiyata sat sram da cok kullanıslı özelikle arazide shimano ile kıyasla arka vites falan daha az sarsılıo ne alıcaksan al komple set olarak alman daha yararlı olucaktır. x5 x7 alabilrisn 9 lu x5 alırsanda geri kalanla masa ve göbek tazeleyebilrisn x7 alırsan para klamaz sanırım.

Havalı masayı aynakolu arka ön vitesi 2. el alabilrisn fakat zincir ve rubleni sıfır almakta fayda var