Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Uzun sürüşler hakkında merak ettikleriniz, soru ve cevaplar.

30 ortalamayla zorlanmadan gitmeniz için 20-30binlik bisikletler gerekiyor hocam. Düzce gibi düz biyerde bile 30 ortalama görmek çok zor...
Ne alakası var Allah aşkına. Tiagra set 735 im vardı çok rahat 200 km leri 34 35 gidiyorduk. Bisiklet bacak olmadan gitmiyor.

Scudo
Uzun sürüş ile ilgili bayram sonrası bir hedefim var. Bisikletin üstünden minimum inmeye özen gösterip, 24 saat sürmeyi deneyeceğim. Öncesinde bir Samsun-Sinop yapmak istiyorum tabi ki.

Hocam 24 saatin en az 8 saati karanlığa denk gelir. Burası Türkiye maalesef. Allah korusun sarhoşun biri gelip çarpar, yorgunluk, uykusuzluk vs. Tehlikeli şeyler bunlar. Sabah erkenden çıkıp akşama evde olmanın keyfi hiçbir şeye değmez. Eğer illa yapacaksanız dediklerimi aklınızdan çıkarmayın.

Kondisyon varsa eğim km vs. önemli değil de gece sürüşleri en az iki kişi olmalı tek başına sıkıntı.

Geçen hafta 29 'er MTB ile 2.25 lastiklerle 225 km asfalt yol yaptım.880 elevgain.9.56 dk.moving time.23 average.💪🔥Sırada bayramın 3.gunu 450 km var🙈🤗 toplam irtifa kazanımı 4300 gibi olacak🙏Bakalım başarabilirsem yazarım.Bu arada yaş 45 😉İş bitmemiş.

sivas'tan yanıma birkaç arkadaş bulabilsem en azından çevre ilçelere niyetim var ama ortalama hız konusu bende de sıkıntı. hani bir grup bulsam ve "gel" deseler ortalama hızım yüzünden katılamam gibi geliyor. iki günde bir gibi 50-70 km arası sürüyorum ama ortalama hızım 15-18 km arası. sürdükten sonra o ortalamayı görünce yüksek beklerken 05 almış öğrenci gibi moralim bozuluyor. üstelik 75 km benim şu an için sınırım. 65'ten sonra hızım iyice düşüyor 70lerde artık güç bela ilerliyorum. kondisyonumu şehir içi sürüşlerde biraz daha artırmam şart
bunlara ek olarak;
1. sırt çantası ile yola çıkma niyetim var eğer çıkarsam ama sırt terlemesi çok garip bir sorun
2. kaska alışamadım ve şu ana kadar yaptığım uzun yolllarda da (sivastan çıkıp 25-30 km sonra şehre geri dönmek gibi :3 ) kask hiç takmadım. evde duruyor öyle süs gibi.
3. uzun yollarda bi güneş kremi tavsiyesine de açığım.şu adam akıllı 2 aydır güneş var sivasta ve benim şimdiden kollar ve yüzüm ile bedenim arasında ırk farklı var. bu kadar kararmak istemiyorum bisiklet sürerken :(
4. yiyecek olarak yanıma genelde protein barları, meyve ve birkaç bisküvi almayı düşünüyorum sadece. max gidiş geliş 100 km olan turlar için bu tabii daha uzunu için daha hazırlıklı olmak şart.
5. köpekler köpekler köpekler köpekler

@benkrennic ortalama hız konusu bir çok şeye bağlı olarak değişir ,aslında defalarca üzerinde duruldu.. sağlıklı bir ortalama amatör bir sürücü için açarsak (bisiklete ve kullanım amacına bağlı,grup sete janta vs bağlı, hafifliğe bağlı,hava şartlarına bağlı,kişinin kilosuna ve yaşına bağlı ama en önemlisi bacaklara bağlı)yani güç yoksa altında en hafif en pahalı bisiklet olsun olmayınca olmaz,yada tam tersine düşünebilinir gücün yetiyorsa rampa bile düz gelir....

1)sırt çantası ter yapar bir süre sonrada ağırlığını verip sırt ağrısı yapar
2)kask Allah göstermesin düşene kadar kişiye bir önem taşımadığı cesaretini verir , fakat kafada iken düştüğünde kafa yerine kaskı kırılan biri onun kıymetini bilir ,bilmeyen zaten bu durumda yine Allah göstermesin geç kalmıştır, süs olarak bir köşede bırakmamanız geç kalmamak adına yararınıza olur
3) cildinize göre kullanmak ve tavsiye almak daha mantıklı, mesela ben esmerim güneş sütü dahi yeterli oluyor, üstelik 12 saat güneş ışığına maruz kalan biri olaraktan...fakat örneğin açık tenli birine 50 faktör minimum yeter
4) protein barları yerine alternatif muz,hurma, kuruyemiş vb ürünleri tüketmeniz daha mantıklı,meyve suyu yerine sudan şaşmayın (meyve suyu şeker ihtiva ettiğinden susuzluğu dahada artırır)
5)en agresif oldukları zamanlarda yani gece ve sabaha karşı sürüşlerde dahi sıkıntı yaşamadım.. sahipli köpekler özellikle kırsal kesimlerde amaçlarına göre eğitildikleri için korudukları sürü vb gibi şeylere yakın girdiğinizde koruma içgüdüsü olarak tepki verir,sokak köpeklerinin tepkisi ise genelde bisiklet üzerinde iken dönen cisime yani tekerlek gibi şeylere oluyor yani insana değil,fobisi olan biri ise saldırının doğrudan kendine yapıldığını sandığından doğası gereği kaçar buda kazaya kadar sebeb olabilir, bisiklet üzerinde olmayan birine ise alanına girdiğinde saldırı yapıyor korkar ve yine kaçarsan sonuç aynı oluyor (kendi tecrübelerim)
Ve sadece sürün,keyif almaya bakın ,sürdükçe ve zaman geçtikçe zaten farkında olmadan gelişmiş olacaksınız (tabi severek sürdükçe). kazasız belasız sürüşler...

Ne alakası var Allah aşkına. Tiagra set 735 im vardı çok rahat 200 km leri 34 35 gidiyorduk. Bisiklet bacak olmadan gitmiyor.
Tiagra set 10bin olmuş zaten, kadrosu jant derken 20bini bulur, arkadaşın dediğinde bir yanlış yok bence

Tiagra set 10bin olmuş zaten, kadrosu jant derken 20bini bulur, arkadaşın dediğinde bir yanlış yok bence
Tatmin olacaksan claris ile de çok rahat yapılır.
Eğer bu hızı herhangi bir yol bisikleti ve seti ile tutturamayan emin ol dura ace de olsa yapamaz

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Tatmin olacaksan claris ile de çok rahat yapılır.
Eğer bu hızı herhangi bir yol bisikleti ve seti ile tutturamayan emin ol dura ace de olsa yapamaz
Merhaba,söylemek istediğinizi anlıyorum, performans olmadan hiçbir şey olmaz haklısın,benim de anlatmak istediğim gücünüzü yola yansıtmak,kafanız ağrimadan bineceğiniz seviyede ki bisikletler
clariste dahil 15-20bin olmuş.Ama amatör yarışta olsa derece yapmak isteyen arkadaşlar yine de iyi bir kadro ve grupset arayaşina girecektir.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş
Merhaba,söylemek istediğinizi anlıyorum, performans olmadan hiçbir şey olmaz haklısın,benim de anlatmak istediğim gücünüzü yola yansıtmak,kafanız ağrimadan bineceğiniz seviyede ki bisikletler
clariste dahil 15-20bin olmuş.Ama amatör yarışta olsa derece yapmak isteyen arkadaşlar yine de iyi bir kadro ve grupset arayaşina girecektir.
Anlıyorum ama arkadaşın yorumu sanki herşey ekipmandan ibaret gibi yansıtmış. Pekte öyle olmadığını yarışlarda görüyoruz

Uzun sürüşlerle ilgili merak ettiğim en önemli husus, evli ve çocuklu olup maaşlı çalışanların bu işi nasıl yapabildiği. Yabancılara ihale edilen köprüler gibi çıkarken içeriye nasıl bir garanti veriyorsunuz. Bu nasıl bir yiğitliktir, öz güvendir. Bu nasıl bir kapıyı kapatıp evden çıkıp günler sonra gelip o kahvaltı sofrasına oturabilme vakarıdır. Biri bana anlatsın lütfen.

Uzun sürüşlerle ilgili merak ettiğim en önemli husus, evli ve çocuklu olup maaşlı çalışanların bu işi nasıl yapabildiği. Yabancılara ihale edilen köprüler gibi çıkarken içeriye nasıl bir garanti veriyorsunuz. Bu nasıl bir yiğitliktir, öz güvendir. Bu nasıl bir kapıyı kapatıp evden çıkıp günler sonra gelip o kahvaltı sofrasına oturabilme vakarıdır. Biri bana anlatsın lütfen.
Hayatta ben,siz yada bir başkası bir gün sonrası için neyin garantisini verebiliyoruzki.kendi adıma evliyim,2 çocuğum var,yaşım 47, haftanın 6 günü çalışıyorum,tek aktivitem bisiklet ,ve yola çıkarken eşime korku yaşatmamak adına her an olmasada canlı konum paylaşıyorum,yolda ardımda bıraktıklarımı düşünerek 10 kat daha dikkatlice gidiyorum, başıma geleceklerin günlük hayatımdada olabilecek şeyler olduğunu biliyorum, örneğin durakta beklerken bir araç sürücüsü durağa dalması gibi..fakat günlerce sürüş yapan biri olarak cevap vermiş olamayayım size yanlış anlama olmasın (malum siz baya uzun günlerce sürüş yapanları kastetmişsiniz)yani ben günlerce değil,günübirlik sürüşler yaparak ve en kötü ihtimalle ertesi gün evde oluyorum(ki)ailem genelde memlekette gitmiş olduklarında bu işe kalkışıyorum...mesela ailem su anda Adapazarı'nda ve ben 15 temmuz İstanbul İzmir yapacağım kısmetse....

Valla bende günlerce bisiklet sürüp eve gelmediğim olmadı zaten bunlar çok azınlıktadır. Ayrıca büyük ihtimalle sadece evlidir yani çocuğu yoktur. Bayramın 1. günü yaşadığım olayı anlatayım.
1 Hafta dişçiye gidip diş ağrısı çektim ve bisiklete binemedim ardından eşimin ailesiyle bayramlaşmak için mecburen Mersin den Adanaya gitmem gerekiyordu. Yolda eşim çocukla ilgilenirken iç sesim ''Batuhan bu hafta hiç bisiklet sürmedin bugün de sürmeyeceksin eğer Adana da kalırsan yarın da süremeyeceksin ve hafta bitecek'' diyordu.
Bende eşimi ve kızımı kayınvalidemlere bıraktıktan sonra mersine trenle döneceğimi bisiklete atlayıp sürerek tekrar Adanaya geleceğimi söyledim. Başta inanmadı kimse ama yaptım tren istasyonuna arabayı park ettim Mersin'e gittim bisiklete atladım ve sanırım 85 km civarı yaparak Kayınvalidemlere geldim. :) Bu durumda win win durumu doğdu. Eşim ailesinin yanındaydı yani alkol almış kadar kafası güzel ve mutluydu .Kızımla ilgilenebilecek teyzeleri vardı ve bayramın 2. günü Adana da kalsam da sorun yoktu çünkü 85 km bisiklete binme mutluluğu vardı :)
Screenshot_20220711_160545.jpg

Geçen hafta 29 'er MTB ile 2.25 lastiklerle 225 km asfalt yol yaptım.880 elevgain.9.56 dk.moving time.23 average.💪🔥Sırada bayramın 3.gunu 450 km var🙈🤗 toplam irtifa kazanımı 4300 gibi olacak🙏Bakalım başarabilirsem yazarım.Bu arada yaş 45 😉İş bitmemiş.
Video talep edebilir miyim babama göstereceğim. Yaş 50 diyor ki yaş 60 iş bitmiş . Cevaben bende senin kafanda bitiyor bu olay diyorum ikna olmuyor belki seni izleyince ikna olur. Emekli olunca yatacam sanki 40 dönüm bostanı var.

Selamlar dostlar.Turun sadece en zor olan gidiş kısmını tamamlayabildim.Kazasiz,belasız sadece 3 ön teker patlagiyla ☺️ MTB ile 230 km.21.8 ortalama.2710 mt.irtifa kazanımı, 10.30 s/dk.Sevgi ve saygılar👏Kendi rekor denemem için görüşmek dileğiyle,sağlıkla kalın,sporla kalın...
Video talep edebilir miyim babama göstereceğim. Yaş 50 diyor ki yaş 60 iş bitmiş . Cevaben bende senin kafanda bitiyor bu olay diyorum ikna olmuyor belki seni izleyince ikna olur. Emekli olunca yatacam sanki 40 dönüm bostanı var.
Özel mesaj gönderdim 🙏

Geri