Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Uzun yol icin hangisi?

@Seymour Glass
Hocam ne var yaw uslubumda?

Lenovo P70-A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo
@Seymour Glass
Ne diyorsun şimdi 250 ye satcaktim bianchi surf fs 24 çelik kadro satmayimmi?

@Seymour Glass
Alacaksam ne kadarlik bi bisiklet almaliyim ve özellikleri ne olmali

Gidip geleceğin mesafe uzun bir mesafe değil. Mevcut bisikletinin bakımlarını yaparak gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Bu fiyat aralığında alacağın bisiklet de çok fark yaratmayacaktır.

Bu arada bisikletinin 17kg olmasını dert etme. Ben hala gündelik işlerimi görmek için 17kg'luk bisan mountain cat kullanıyorum. Sen gitmek istedikten sonra bakımlı olmak kaydıyla bütün bisikletler seni gideceğin yere götürür. O yüzden o fiyata bisiklet almak yerine para biriktirip ileriki dönemde daha iyi birşey almak daha mantıklı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar
@uguryilmaz144
Senin önerin hangisi hocam? Fiat sonsuz?

Yaşını da göz önüne alarak benim tavsiyem elindeki bisikletin bakımını yapıp kullanman. Hem ailene ekstra masraf açmazsın, hem de eski bisikletle uğraşarak bisikletin inciğini cinciğini öğrenirsin.

Yeni alacağınız bu fiyatta bir bisikletin eskisinden çok farkı olmaz.
Sekiz km bence de uzun bir mesafe değil.
Eğer ben günde sekiz kilometre yol yapıyor olsaydım değişiklik düşünmezdim.

Diğer yandan @Seymour Glass ın önerdiği bisiklet de gayet iyiymiş. Çelik zaten bisikletteki en güzel materyal bence.
Yine de ben de değişiklik yapılmamasından yanayım.
Bir süre daha eski bisiklet sürülür birkaç yıl sonra fiyat limiti olmadan istenilen bisiklete geçiş yapılır.

Not: 500 liraya da katlanır bisiklet var.

Hocam o bisikletten bende de vardı. Size küçük gelir 24 jant. Hem de fs biraz yorar asfaltta. Ben 1.70 boyumla sığmıyordum o bisiklete. Eğer sizin boyunuz uyuyorsa, onun lastikleri ince lastik ile değiştirip, süspansiyonu iptal edin. Süspansiyonu söküp yay yerine plastik tesisat borusu gibi şeyler geçirirseniz taş gibi olur. "Ama ben hoplaya hoplaya gitmek istiyorum" dersen benim abim gibi, en serte getirin. Eğer elle gelmezse pense, ağzı küçük gelirse boru anahtarı falan kullanın. Süspansiyonu asfaltta böyle kullanınca hem rahat oluyor, hem de güçten daha az kayıp olur.

@dodurgalı_06
Hocam boy 1.63 o süspansiyonu siktim ama nasıl tamamen iptal eedcem bilmiyorum? Ve evet kucuk 200 ealmistim o yuzden satiyimmi diyorum

(link).Eğer değiştirmekte kararlı isen bence de bu gayet uygun, parçaları ömrünü doldurdukça daha iyileri ile değiştirir senelerce kullanırsın. Düz maşalı olması hız olarak seni epey rahatlatır.

Geri