Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Uzun yola çıkmadan önce nasıl besleneceğiz;)

Bisikletle uzun tura hiç çıkmadım ama uzun yürüyüşlerde pekmez alırım yanıma. Pekmez gerçekten de etkisini çok hızlı gösteriyor. Bilmiyorum belki pisikolojik birşeydir ama çok zorlu yürüyüşlerde artık bitmiş durumdayken pekmez yedikten yaklaşık 15 dk sonra kendime gelirdim. Bu kadar çabuk kana karışabilir mi pekmez bilmiyorum. Pekmez yaklaşık kaç dakikada kana karışır bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Scudo
@andac

Üzüm pekmezi ise içinde üzüm şekeri (dextroz) vardır. Kana en çabuk karışan şeker türüdür..Bu düz şekerden (rafine beyaz şeker) iyidir..Pekmezde bu yoğun olarak vardır. Sanırım üzüm pestili daha iyi bir besin olabilir.. Hem de yanınızda taşımak kolaydır, pratiktir.. Diğer yararlı bir besin de cevizli sucuktur.(yine üzümden yapılan, etten değil:D )Biz Eco Challenge Borneo'da (11 gün, non-stop, 520 km. multisport yarışı) cevizli sucuk yemiştik, iyi gelmişti..

Dostum pekmezde Gürsel abimin de deiği gibi bazı çeşit şekerler bulunur ve bu şekerler çok küçük yapıdadır.En basit şekerlerdir bunlar.O yüzden sindirimine bile gerek kalmadan, daha mideye iner inmez emilimi başlar ve enerji olarak kendini gösterir.Yane bu olay psikolojik değil tamaıyla gerçek;)

@gryars
Evet anlatmak istediğim de budur işte neyse bunları boşverin bisiklete binmeden önce simit yiyin enerjisi azdır ama vucut onu seviyo ne yaparsın:)

@sonerboom
soner seninle tanışalım beninm adım da soner ve anteliyim msn adresini verirmisin?:)

@sonerboom
soner seninle tanışalım beninm adım da soner ve anteliyim msn adresini verirmisin?:)

gel kardeşim başımın üstünde yerin var gel misfirim ol bizim ev merveşehir civarında umarım sana uzak degildir

En besleyici 5 sebze ve meyve

En yararlı 5 meyve:

Karpuz: Tam bir C vitamini deposudur. Ayrıca karotenoid (beta-karotenin de üyesi olduğu, bitki ve hayvanlarda bulunan yeşil ve sarı pigmentler ki hastalıklara karşı etkili oldukları biliniyor.) ve yüksek miktarda lif içeren karpuzun kalorisi de düşüktür.

Papaya: Bizim pek tanımadığımız tropikal bir meyve olan papaya da yüksek miktarda C vitamini, karotenoid, lif ve potasyum içerir.

Portakal: C vitamini ve folat içerir. Aynı zamanda, sadece suyunu içmek yerine, meyveyi de yerseniz, içinde bulunan liften de faydalanmış olursunuz.

Greyfurt: Gene bolca C vitamini, karotenoid, kolesterol düşüren cinsten lif, pektin (bazı ham meyvalarda bulunan jelatinli bir madde) ve pek çok fitokemikal vardır.

Kayısı: Zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Bol miktarda potasyum, lif ve bir miktar da C vitamini içerir. Kuru kayısıda C vitamini bulunmaz, ancak iyi bir demir kaynağıdır.

En yararlı 5 sebze:

Ispanak: İçinde sanıldığından daha az demir olduğu için işe yaramaz olduğunu zannediyorsanız, yanılıyorsunuz. Ispanak, zengin bir beta-karoten kaynağıdır. Aynı zamanda, C vitamini, folat, demir, potasyum ve kalsiyum içerir.

Tatlı patates: Bolca potasyum içerir. Ayrıca C vitamini, beta-karoten ve lif de içerikleri arasındadır.

Lahana: Beta-karoten, C vitamini, folat, kalsiyum ve lif içerir.

Havuç: Bol miktarda beta-karoten ve lif içerir.

Kırmızı dolmalık biber: Tam bir C vitamini kaynağı olan tatlı kırmızı biberde aynı zamanda beta-karoten ve lif de vardır.

@eldorado

kardeş Gazi Beden Eğitimi mezunuym. tam bu soruya bişeyler yazacaktım ilk senin cvbı okudum. bence anlaşılabilir kısa ve öz doğru bilgiler. yazmaya gerek duymadım..

Geri