Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

v-fren bacakları yardım

Tektro kalitesini çok net hissettim.Tavsiyemdir

Scudo
Sedona 610 modelli bisikletimde ön ve arkada kullandığım tektro r312 frenlerin ön taraftaki fren ayağı bozuldu yenisini almak istiyorum ama aynı modeli bulamıyorum hangi modeller şuankiyle uyumludur yada uyum ararken nelere dikkat etmem gerekir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Satıcısına sorduklarınız uyar: Tektro Fren Ayakları (çift)

Bunlar da (bu ürünler ücretsiz kargo ve deneme-iade bakımından daha rahat olur):
(link) , (link)
(link)

Set olarak almak istediğinizde Claris ya da Sora setler daha iyi bile olabilir, yükseltme sayılır:
(link)
(link)
Bunları tek olarak da bulabilirsiniz ama sete göre pahalı kalıyor:
(link)
(link)

Çok teşekkür ederim Barış bey şöyle bir model buldum internette bu da uyumlu olur mu bakabilir misiniz?
(link)

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Çok teşekkür ederim Barış bey şöyle bir model buldum internette bu da uyumlu olur mu bakabilir misiniz?
(link)

Uygun olur, üstelik oldukça iyi bir model.
(link)

Shimano serisinde epey eski modeller ve yakın zamanlarda çıkan diğer markaların modelleri 28 mm lastiğe kadar destek vermeyebiliyor. Sizin 610'daki lastikler orijinalindeki gibi 23 mm ise eski-yeni her model olur, genişlettiyseniz bu yeni Claris, Sora, Tiagra, 105, Ultegra modellerinin hepsi olur.

(link)

Shimano serisinde epey eski modeller ve yakın zamanlarda çıkan diğer markaların modelleri 28 mm lastiğe kadar destek vermeyebiliyor. Sizin 610'daki lastikler orijinalindeki gibi 23 mm ise eski-yeni her model olur, genişlettiyseniz bu yeni Claris, Sora, Tiagra, 105, Ultegra modellerinin hepsi olur.
Shimano'nun sitesindekinde "New" ibaresi var, ancak ilandaki ile görünüm aynı. Tüm 4700 seri frenler mi dual pivot acaba? Dual pivot sistemi 105'lerde başlıyor diye biliyordum. Bunun dışında, dual pivot Tiagra, 105'ten farklı görünüyor. 105 dual.jpgTiagra dual.jpg

Shimano'nun sitesindekinde "New" ibaresi var, ancak ilandaki ile görünüm aynı. Tüm 4700 seri frenler mi dual pivot acaba? Dual pivot sistemi 105'lerde başlıyor diye biliyordum. Bunun dışında, dual pivot Tiagra, 105'ten farklı görünüyor. 304404 dosyayı görüntüle304405 dosyayı görüntüle

İlk gördüğümden beri dual pivot. Farklı sürümler var mı diye baktım, bir şey bulamadım ama dual olmayan modeli olsa Shimano'da özellik farkı olduğunda isim aynı olsa bile kod değiştiğinden buna 4710 falan derlerdi diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: specific
Dual pivot bakıyordum bir süredir, 105 bir miktar pahalı geliyordu. 4700 serisine de bakmaya başlayayım o zaman. :harika:

(link)

Orjinal 23mm çok teşekkür ederim vaktiniz ve yardımınız için.

Dual pivot bakıyordum bir süredir, 105 bir miktar pahalı geliyordu. 4700 serisine de bakmaya başlayayım o zaman. :harika:

Tiagra lar asimetrik dual pivot iken
105 ler simetrik dual pivot.Fark yaratan dual pivot olması değil "simetrik" dual pivot olması. İkisini de kullandım. Aralarında çok fark var. 105 çok önde.

O zaman, asimetrik dual'in normal frenden ne farkı kalıyor? Dual, aslında pabuçların homojen bir şekilde basarak frenleme sağlaması için tasarlanmamış mıydı? Shimano ilginç bir şey denemiş demek.

O zaman, asimetrik dual'in normal frenden ne farkı kalıyor? Dual, aslında pabuçların homojen bir şekilde basarak frenleme sağlaması için tasarlanmamış mıydı? Shimano ilginç bir şey denemiş demek.

(link)

single-pivot-1.jpg
asymmetrical-dual-pivot-pivot-1.jpg
symmetrical-dual-pivot-pivot-2.jpg

Yemek üstü çayını içerken biraz mekanik bilgisi parçalayalım. "Normal fren"den asimetrik pivotluyu kastediyosun diye alıyorum. Hiç simetrik pivot kullanmadım ama biraz bakınarak nasıl çalıştığını anladım. Diyeceğim şu, asimetrik fren pabuçlar sürttü sürtecek şekilde, yani çok hassas ayarlandığında ikisi arasında hissedilir bir fark olmaz. Çünkü, asimetrik olanın pivot noktaları, pabuçlar arasında 24-25 mm olduğu anda iki pabucun temas yüzeyinin çevresel hızı aynı olacak şekilde konumlandırılıyor.

Simetrik pivotlular tamamen simetrik fren değil zaten. Telin çektiği (sağ) bacak diğer bacağı tahrik ediyor, yani sol bacakta dolaylı bir kuvvet aktarımı var. Kaliper frenlerde en güçlü frenleme sağlayan fren tipi telin ortadan geldiği tam simetrik frenler. Tedavülden kalktılar nedense.
CENTERPULL_PAUL_-4_preview_470x.jpg

Yemek üstü çayını içerken biraz mekanik bilgisi parçalayalım. "Normal fren"den asimetrik pivotluyu kastediyosun diye alıyorum. Hiç simetrik pivot kullanmadım ama biraz bakınarak nasıl çalıştığını anladım. Diyeceğim şu, asimetrik fren pabuçlar sürttü sürtecek şekilde, yani çok hassas ayarlandığında ikisi arasında hissedilir bir fark olmaz. Çünkü, asimetrik olanın pivot noktaları, pabuçlar arasında 24-25 mm olduğu anda iki pabucun temas yüzeyinin çevresel hızı aynı olacak şekilde konumlandırılıyor.

Simetrik pivotlular tamamen simetrik fren değil zaten. Telin çektiği (sağ) bacak diğer bacağı tahrik ediyor, yani sol bacakta dolaylı bir kuvvet aktarımı var. Kaliper frenlerde en güçlü frenleme sağlayan fren tipi telin ortadan geldiği tam simetrik frenler. Tedavülden kalktılar nedense.
CENTERPULL_PAUL_-4_preview_470x.jpg
Direct mount dedikleri bu mu oluyor? Üst orta yerine maşanın iki yanına sabitlenen fren sistemleri sanırım?

Evet, fotodaki maşa bu tip frenler için konumlandırılmış fren çubuklarına sahip. Bu sayede orta aracı parçası olmayan fren takılabilmiş. Bu tip maşalı bisikletler çelik döneminde kaldı sanırım. Alüminyumda hiç görmedim. Cantilever kadar güçlü bir fren. Tek başına iki yol freninin yaptığı freni yapabilir. Single speed bisiklet için biçilmiş kaftan olur aslında. Çelik jantta dayanım sorunu yok sonuçta. Tek bir frenle işi halletmek çok hoş. Bu tip maşalara sahip bir çelik bakınayım ben :cool:

• Beğen
Tepkiler: specific
Geri